Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Kamuran sürer
15 yıl önce - Prş 20 Oca 2005, 14:41
Karşıyaka'da denize girilebilecek

Iyi bir Bayram haberi....

Sakın hayal sanmayın
http://www.milliyet.com.tr/2005/01/20/ege/axege01.html

Milliyet Gökyüzünde / MURAT ÖZTÜRK

Yaklaşık 500 metre yüksekten bakınca bile Bostanlı'da deniz, işte böyle pırıl pırıl görülüyor. Kıyı kumlu ve sığ... Derinlik 50 santimle 1.5 metre arasında değişiyor. Yer yer yosunlar da, koyu renkleriyle dikkat çekiyor.

İZMİR Körfezi'ndeki kirlilik kabusu artık geride kaldı. Temizlenen deniz, hayat buldu. Güzelbahçe'den sonra şimdi de, akvaryumu andıran, pırıl pırıl Karşıyaka Bostanlı sahiline plaj yapılması için kollar sıvandı.
BELEDİYE Başkanı Cevat Durak, "Rüya gibi ama Mayıs sonunda 500 metrelik kumsal hazır olacak. 26 Mayıs'taki Karşıyaka Karnavalı'nda denize girerek açılışı yapacağım. Hedefimiz ilerde plajı 2 kilometreye çıkarmak" dedi.

Erdal Tekinbas
15 yıl önce - Pzr 23 Oca 2005, 21:23

Iyide deniz suyu kalitesi, yani temizligi Izmir Korfezinde denize girmeye elverislimi?
Insanlar hastalanmasin?

Denize girmek icin su en az Antalya merkezdeki gibi temiz olmasi lazim.

EnderYıldırım
13 yıl önce - Cum 04 May 2007, 22:09

Yalnız bu eski bir haber. Tabii ki oldukça temizlendi ama denize girilebilecek kadar olduğunu sanmıyorum. Aslında Karşıyaka Belediye Başkanına sormak lazım, 2 yıl önce çıkmış bir haber. Söylediği gibi plaj yapılmadı. Neden olmayacak bir şeyin haberini veriyor veya söz veriyor? Bu şekilde ki tutumları yanlış karşılıyorum.

AHMETR
13 yıl önce - Cmt 05 May 2007, 21:11

Söylenen plaj yapıldı. Bostanlı'da Mavişehir'de. Ama hala denize girmek hayal. Sadece oturulabiliyor.

Ama bu sadece Karşıyaka Belediyesi'nin sorunu değil. En başta Büyükşehir Belediyesi ve tüm belediyelerin sorunu. Körfez bir nebze temizlendi. Yeterli değil.

Önce belediyeler bilinçlenmeli ve çalşmalı, sonra halkı bilinçlendirmeli. Örneğin: Bostanlı pazarından sırasında ve sonra uçuşan poşetler vs.. nereye gidiyor?

Halkımıza hala çöp kültürünü yerleştiremedik. Malesef ellerindeki her türlü çöpü yere atma lalışkanlığı sürüyor. Eskiden ikaz ederdim. İkazıma karşılık benimle kavga etmek isteyenler çoğalınca şimdi ikaz etmiyorum, sadece sessizce attıklarını yerden alıp en yakın çöpe atıyorum.

Yapabildiğim, elimden gelen bu kadar.

kemalcanhakkı

13 yıl önce - Cmt 05 May 2007, 21:16

Alıntı:
Yalnız bu eski bir haber. Tabii ki oldukça temizlendi ama denize girilebilecek kadar olduğunu sanmıyorum.

kesinlikle uzman kişilerin yapacagı olcumler sonucuna gore hareket etmek lazım kolibasili oranı cok onemli

EnderYıldırım
13 yıl önce - Cmt 05 May 2007, 21:30

Denize girilebilecek düzeyde değil ama günden güne de daha temiz hale geliyor. Bildiğim kadarıyla, Hıfzıssıhha enstitüsü tarafından devamlı denizden örnek alınıp, inceleniyor. Açıklamalarına göre deniz temizleniyor. İnsanlarımızın, çevreye karşı duyarlı olmaması üzüntü verici.  Bu konuyu bu başlıkta değerlendiyoruz: http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=33888

erdal ırgat
10 yıl önce - Pts 08 Mar 2010, 21:14

Eski bir haber ama ilgimi çekti... 1958-1959 yıllarında Karşıyaka Sahilindeki tahta iskelelerden denize girdiğimi hatırlıyorum.... Nerden nereye keşke o günleri geri getirebilsek.... Acaba mümkün olabilir mi? Körfez zaman zaman kirlenmeye devam ediyor... Atıksuların denize verildiği kaçak yerler var mı ?

Fırat Yenidünya
10 yıl önce - Pts 08 Mar 2010, 21:18

Şuankı kırlılıgı gorunce bayaqa ımkansız gelıyor ama inşallah..

erkin1
10 yıl önce - Pts 08 Mar 2010, 21:25

Karşıyakada denize girilmesi için

1- Arıtmanın 4.Fazını bekliyorlar !

2- Başkan Kesinlikle yapılmasını istediği.... Körfez içinde kanal açıp dip akıntısını hızlandırmak....

Bilindiği üzere Çevre ilçelerde 19 adet arıtma tesisi yapılıyor.... Bunların 11 tanesi açıldı...

Tamamı Biyolojik arıtma sistemine sahip.... Çıkış suyu içilebilir... Ama Dinen ve Türklerin temizlik anlayışına göre içilmez... Tarım sulamasında kullanılıyor !

Özellikle Gediz Üzerinden gelen kirlilik kesmek için Kemalpaşa Arıtma devreye girince işler daha değişecek...

İzmir Türkiye genelinde Arıtma tesisi yapma konusunda açık ara önde ! Çevreye verilen önem fazlasıyla gerçekleşmektedir...

Bu İş için İtalyan danışmalık firması devrede....

hamdi levent
10 yıl önce - Pts 08 Mar 2010, 22:17
bence körfez ve yakın çevresindeki sanayi ve depolar kalkmadıkça

bence körfez ve yakın çevresindeki sanayi ve depolar kalkmadıkça tersane liman durdukça hayal..

sayfa 1
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet