Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 10
Emine Arda

14 yıl önce - Cmt 29 Arl 2007, 15:54
Osmangazi Üniversitesi Dekovili

(+)

(+)

(+)

tuncaytezgöçen

14 yıl önce - Pzr 30 Arl 2007, 00:24
dakavil

Sanırım bu bizim dakavil yeni mahallesinden hava ikmal merkezine işçi taşıyan tren.
Sanırım bu konuyu araştırıp gerçekte eski güzargah yerinin fotoğraflarını yüklemek isterdim.

KaaN_26

14 yıl önce - Pzr 30 Arl 2007, 16:32

evet bu tren eskıden seker fabrıkasından başlayıp sivrihisar caddesini takiben şimdiki yimpaş ın oldugu yere kadar bi tarafı ışıklar mahallesi bi tarafı yeni mahalle olan hatta çalışıyordu. ama gelişen teknolojiye yak uydıramadığı için daha sonradan bu hat kaldırıldı tren de en sonunda osmangazi üniversitesi kampüsünde kendisine yer buldu.

f1ayşe
14 yıl önce - Pzr 03 Şub 2008, 01:00

kampüsünde treni olan tek üniversite diyebiliriz sanıyorum.tren çalışırken kızdığım tek şey şu idi.sadece mühendislik fakültesine gidiyordu.bir eğitim fakültesi öğrencisi olarak trene binemiyordum.bu durum fazlası ile canımı sıkıyordu.

G.yenice

14 yıl önce - Pts 07 Tem 2008, 19:03
Dekovil

Dekovil 1989-1990 Yıllarına kadar hava ikmalde çalışan işçileri şeker fabrikası lojman tarafının bitiminde pancar kooperatifi var. Kooperatifin yan tarafına kadar geliyordu. İlk durak pancar kooperatifi yanı ikinci durak kel bahri durağı.(Şeker fabrikası lojmanlarının bittiği yerde gökmeydana giden dar bir yol vardı porsuktan geçmek için de orada bir tahta köprü vardı. Gökmeydan mahallesinde oturanlar kel bahri durağında inip binerdi ).Dekoviller eskiden buharlı idi yani kömür ile çalışır gidip gelirken kapkara bir duman etrafa yayılır ve ahenkli bir şekilde işçileri taşırdı. Daha sonra bunlar modifiye edilerek dizel motor takıldı.Şu anda bu dekovillerden üç adet var.

sayfa 10
« önceki   123 ... 91011 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> ESKİŞEHİR