Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ordu Çevre Yolu Projesi
« önceki   1234 ... 141516   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
emrullah
5 yıl önce - Çrş 06 Mar 2013, 18:17

Arkadaşlar merak etmeyin ben sizi haberlendirecem son gelişmelerden de fırsat bulamıyorum.

En son haftasonu Ordu milletvekili sayın Fatihan Ünal ile boztepe ve öceli tünellerin de bir gezi de bulunduk.
İşte fotoğraflar ;

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

horyanli
5 yıl önce - Prş 07 Mar 2013, 14:42

Çok güzel yatırım Ordu'ya hayırlı olsun. Büyükşehirde olunca daha da güzelleşir. Trabzon'a giderken en çok şehir geçişleri sıkınyı olurdu. Artık Ordu, Giresun' da çevre yolu olacak çok iyi oldu.

Ama sanki 2x2 az olur gibi keşke 2x3 yapsalardı. Bu zamanda çevre yolu yaparken 2x2 yapmak pek mantıklı değil, Ordu gibi büyükşehir olacak, daha fazla gelişecek bir şehir için.

Trabzon mesela bu konu da akıllı davrandı. Belediye başkanı ve bakanları uğraşarak önce 2x2 olan Kanuni Bulvarı' nı (20 km) daha sonradan 2x3 ve sağda solda 5 m kaldırıma çevirdiler. Bu yol çevre yolu değil, şehri boydan boyda geçen, yeni gelişme sahasına ulaşımı sağlamak için.

Çevre Yolu (30 km) 2x3 şeritli olup Akçaabat'tan girip Yomra'dan çıkacak. Keşke Ordu'da da 3 şertili olsaydı. Yine de hayırlı olsun

aözcan
5 yıl önce - Pzr 17 Mar 2013, 23:51

mselozmen
5 yıl önce - Sal 19 Mar 2013, 13:35

geçen ay ordudan gelen arkadaş melet ırmağı üzerine inşaa edilen viyadüklerin ayaklarının tamamlandığını söyledi ama kendi görmedim.

birkankılıç

5 yıl önce - Çrş 10 Nis 2013, 23:11

PROJE NİN ÖCELİ KÖYÜ AYAĞI.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

oğuzhan şat
5 yıl önce - Cum 04 Ekm 2013, 16:53

Bir Rizeli olarak Bu proje beni çok heyecanlandırıyor.Proje ne safhada bilen varmı?

mselozmen
5 yıl önce - Prş 14 Ksm 2013, 22:23

Ordu’nun Önemli Projelerinden Birisi Çevre Yolu”

Ordu Çevre Yolu Şantiye binasında verilen bilgilerin ardından basın mensuplarına Ordu Çevre Yolu ve Ünye Çevre Yolu projelerinin son durumları ile ilgili bir açıklama yapan Vali Kenan ÇİFTÇİ, ”Ordu’muzun devam eden önemli projelerinden birisi Ordu Çevre Yolu projesidir. Bir diğeri de Ünye Çevre Yolu projesidir. Bugün sizlerin de izlediği gibi bu önemli iki projenin son aşamasının ne olduğunu Karayolları yetkilisi arkadaşımız anlattı. Her iki projede, Ordu’muz için hayati önem taşıyan projelerdir. Ordu Çevre Yolu Projesi; Ordu’muzu sadece trafik olarak, özellikle sıkışık olduğu zamanlarda 10-15 dakikaya kadar indiren, çok hızlı, seri, herkesin geçebileceği şekilde trafiği rahatlatacak. İkincisi de çevremizden geçen diğer illerde de bunu görüyoruz. Çevreden yol geçtikten sonra oradaki yapılaşmalar ve şehrin de o yöne doğru ilerlemesini ve daha fazla gelişmesini görüyoruz” dedi.

“Kamulaştırma Bu Yıl Sonu İtibari İle bitiyor”

“En önemlisi ciddi kamulaştırma problemlerinden bahsedilmişti. Son kamulaştırmalarda bu yılsonu itibariyle bitmiş olacak” diyen Vali ÇİFTÇİ,”Tüneller açılacaktı ama zemindeki farklılıklar ve zorluklar arkadaşlarımızın hızını kesiyor. Aylık 800 metre tünel kazarken şu an 200-250 metrelere düştüler. Ciddi miktarda bir düşme var ama biz sizlerle birlikte 2 ay içerisinde o tünelin bağlantısını beraber açmayı arzu ediyoruz. Sadece bu 13 km. tüneller değil bunun yanında viyadükler, kavşaklar, menfezler de çok hızlı bir şekilde ilerliyor. İnşallah onlarda da zemin problemleri çıkmaz. Zeminde problemler çıktıkça iş istemediğimiz şekilde uzuyor. Tünellerde %50’lik bir bitme var. Ünye’deki, yolumuz %90’nın üzerinde bitti ama son noktayı bağlayamadığınız zaman yine bitmemiş oluyor. Bu diğer işlerimiz de kavşaklarıyla, tünelleriyle, asfaltlarıyla birlikte hızlı bir şekilde bitecek. Trafik yönünden rahatlayacağız. Ordu’dan geçen insanlarda çevre yolunu kullanarak Ordu’muzdan geçmiş olacak. Çünkü bunun ne demek olduğunu, Ordu trafiğini özellikle bayram öncesi ve sonrası kullanan trafikteki arkadaşlarımız iyi bilir. Rahatlamanın ne demek olduğunu da onlar iyi bilirler. Bunlar, kısa bir sürede aşılmış olacak” şeklinde konuştu.

“Ünye Çevre Yolu Büyük Rahatlama Sağlayacak”

yaşar ekin

5 yıl önce - Prş 14 Ksm 2013, 23:21

Alıntı:
İhale kayıt numarası : 2011/114614
1) İhale konusu işin
a) Türü : Yapım
b) Usulü : Belli İstekliler Arasında
c) Adı : ORDU ÇEVRE YOLU KM: 21+000 - 40+114.544 KESİMİNİN YAPIM
d) Niteliği, türü ve miktarı : İhalenin niteliği, türü ve miktarına ilişkin ayrıntılı bilgiye EKAP’ta (Elektronik Kamu Alımları Platformu) yer alan ön yeterlik dokümanı içinde bulunan ön yeterlik şartnamesinden ulaşılabilir.
e) Yapılacağı Yer : Ordu İli
f) Başlangıç ve Bitiş Tarihi : 22.02.2012 - 04.05.2015
g) Toplam Teklif sayısı : 7
h) Toplam Geçerli Teklif sayısı : 6
2) Sözleşmenin
a) Tarihi : 07.02.2012
b) Bedeli : 409.877.870,29 TL
c) Finansman Türü : Özel Bütçe
d) Yüklenicisi : NUROL İNŞAAT VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Kaynak:EKAP

Yaklaşık Maliyet : 509.174.129,40 TL
En düşük teklif : 409.877.870,29 TL

Projenin tanıtım filminde yıllık tasarrufun 26.500.000 TL olacağı söylenmektedir, bu durumda bu yol kendini yaklaşık 15 yılda amorti eder.

oğuzhan şat
4 yıl önce - Sal 28 Oca 2014, 19:18

Bu güzel projelere emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.
Bitince çok güzel olacak, Vatandaşımız için çok kolaylık olacak.
Porjeye Orduluların ilgi göstermesini, Oralardan uzakta olan bizlere çalışmalarla ilgili gelişmelerle haberdar etmelerini bekliyoruz.
Bu form'a daha sık yazmalarını bekliyorum.

oğuzhan şat
4 yıl önce - Sal 28 Oca 2014, 19:31

Alıntı:
Yola ilk kazma vuruldu ilerleyen günlerde fotoğraflarını paylaşacağım

Emrullah bey senden Projeyle ilgili Resimler bekliyorum.
Ha bir gayret Emrullah..

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM