Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ordu Çevre Yolu Projesi
123 ... 222324   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 1
emrullah
7 yıl önce - Prş 12 Oca 2012, 23:10
Ordu Çevre Yolu Projesi

15 yıl önce binlerce Ordulu Çevre Yolu isteğiyle sahilde gösteri yaptı. Orduluların bu isteğinin 15 yıl sonra gerçekleşmiş olması çevrecileri sevindirdi.

700 İş gününde bitecek

Karayolları Genel Müdürlüğü Program ve İzleme Dairesi Başkanlığı tarafından Ordu Çevre Yolu ihalesi yapıldı. Boztepe’nin arkasından yaklaşık 21 Km mesafede gerçekleşecek olan Ordu Çevre Yolu’nun büyük bir bölümü tünel ve viyadüklerle geçilecek. 700 iş gününde bitirilmesi planlanan proje sonrası Ordu’nun trafik sorunu büyük ölçüde rahatlayacak. Şehrin göbeğinden geçen ve Uluslararası yol olarak tabir edilen Karadeniz Sahil yolu sorun olmaktan çıkacak.

36 Firma teklif sundu

Önyeterlilik başvurusunda bulunan firmalar ise şöyle; Genç İnşaat, Cengiz İnşaat+Özlatın İnşaat, China Fibt Highway+Açık İnşaat+Ermey İnşaat, Constractosonltoze+Fernas İnşaat, Doğuş İnşaat+Mön İnşaat, Enka İnşaat+STY İnşaat, İmprasa Sla+Öztaş İnşaat, Kolin İnşaat+Limak İnşaat+Kalyon İnşaat, Makyol İnşaat+Alsim Alarko+Gülermak, Mapa İnşaat+YSE İnşaat+Nas İnşaat, Nurol İnşaat+Yüksel İnşaat+Özka İnşaat+Doruk Proje, Polat İnşaat+Gülşen İnşaat+Kiska İnşaat+HCG İnşaat, Senbay İnşaat+Özgün İnşaat+Mürsel İnşaat, Tekfen İnşaat+Özdemir İnşaat

Bu projeyle paralel ;

Çevreyolu için Yıldız'dan teşekkür

CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız, ''Ordu Çevreyolu Projesi için iktidar partisine teşekkür ediyorum'' dedi.

Yıldız, Ordu Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin konuları değerlendirdi.
Seçim döneminde kendilerinin ve iktidar partisinin Ordu'ya yapılacak yatırımlarla ilgili iddialarını ortaya koyduklarının ifade eden Yıldız, şunları kaydetti:
''Havaalanı ihalesi yapıldı. Ben inşaat mühendisiyim. Yapım süreci ile ilgili bir çalışma vardır. O çalışma devam ediyor. Zaten ihalesi gerçekleştikten sonra havaalanının yapılmasıyla ilgili bir eksik olduğunu düşünmüyorum. Çevre yolunun ihalesi de yapıldı, iptal edildi. Daha sonra yeni ihale gerçekleşti. Herhalde birkaç gün içerisinde bu ihale de sonuçlanacak ve yapımına başlanacak. Ordu Çevreyolu Projesi için iktidar partisine teşekkür ediyorum. Bunu açık yüreklilikle söylüyorum. Çünkü, Çevre Yolu, Ordu için çok önemli.''
Ordu'nun ulaşım sorununun sadece merkezle sınırlı olmadığını belirten Yıldız, şöyle devam etti:
''Ünye-Akkuş-Niksar yolu var. Fatsa'dan iki tane yol var. Bunların Ordu'nun geleceği ile ilgili önemli yatırımlar olduğunu, Ordu'nun kılcal damarları ve geleceğine önemli katkıları olacağını düşünüyorum. Ünye-Akkuş-Niksar yolunun tamam olduğu söyleniyor. Ama onunla ilgili proje çalışması daha yeni başladı. Karayolları ile görüş alışverişinde bulunduk. Sanırım proje çalışması bitirilerek ihale çalışması yapılacaktır. Aybastı yolunda parça parça ihaleler yapıyorlar. Ama bence çevre yolu ve havaalanında olduğu gibi toptan ihalesi yapılmalıdır. Çünkü parça parça ihale edilirse aldatmaca ve kandırmaca oluyor diye düşünüyorum. Dolayısıyla, bütün ihalelerin yapılarak bizim daha emin olmamız konusunda taleplerimiz var.''
http://www.altastv.com.tr/haber_detay.php?id=901185

Ordu'nun kurtuluşudur bu yol ve çok yakında çalışmalar başlayacak

emrullah
7 yıl önce - Prş 12 Oca 2012, 23:19

(+)

projenin haritası

Ahmet Arif Hoca

7 yıl önce - Prş 12 Oca 2012, 23:23

Haritadan pek anlayamadım Emrullah.
Tüneller Yaraşlı Köyünden mi geçecek.
Bizim evin manzarası değişecek anlaşılan
Süper bir haber verdin şimdi bize

huseyin baydil
7 yıl önce - Prş 12 Oca 2012, 23:32

http://www.enveryilmaz.com.tr/veri/proje2.jpg

emrullah
7 yıl önce - Prş 12 Oca 2012, 23:33

Hocam haritada seni ilgilendiren kısmı kestim

Sizin köyün tam ortasından geçiyor

(+)

denizsaral
7 yıl önce - Cum 03 Şub 2012, 17:32

Arkadaşlar,
Proje Nurol-Yüksel-Özka-Doruk ortak girişimine verilecek sanırım.

emrullah
7 yıl önce - Sal 28 Şub 2012, 12:15

Çevre Yolu Yapımına Başlanıyor

Ordu’nun ulaşım alanındaki en önemli projelerinden birisi olan ve trafik sorununu büyük ölçüde rahatlatacak olan Ordu Çevre Yolu projesinin yapımına başlanıyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü Program ve İzleme Dairesi Başkanlığınca geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılan Ordu Çevre Yolu projesi ihalesini kazanan ortak girişimin yöneticileri Vali Orhan DÜZGÜN’ü ziyaret etti.

Ordu Çevre Yolu projesi yapım çalışmaları hakkında Vali Orhan DÜZGÜN’e bilgi veren Nurol İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Bülent ERDOĞAN ve Yüksel İnşaat A.Ş. Genel Müdürü Hakkı Suha ÜNSAL, Ordu Çevre Yolu Projesi Yapım İşleri Projesi ihalesinin geçtiğimiz aylarda sonuçlandığını ve ihalenin Yüksel+Nurol+Özka+ Doruk A.Ş.’nin oluşturduğu ortak girişimde kaldığını söylediler.

Çevre yolu ihalesini alan firma yetkilileri, şantiye kurulacak alanlarla ilgili ön tespit çalışması yapmak üzere Ordu’da bulunduklarını ifade ettiler.

Projenin, yaklaşık 19 kilometre uzunluğunda çevre yolunun yapımından oluştuğunu, hafriyat işleri, yol yapım işleri, asfalt kaplama, yol işaretlemesi, yol drenajı ve küçük sanat yapıları projenin kapsamında yer aldığını belirten firma yetkilileri, projenin çift tüp toplam uzunlukları 3311 m ve 2020 m olan iki adet tünel ve toplam uzunlukları 672 m ve 1198 m olan iki adet 2X13.5m genişliğinde viyadük yapımlarını içerdiğini, projenin toplam bedeli 409 milyon TL olduğunu söylediler.

Ordu Çevre Yolu projesinin, Orduluların uzun yıllardır beklediği önemli bir proje olduğunu belirten Vali Orhan DÜZGÜN de, “Önümüzdeki haftalarda şantiyelerin kurulmasına müteakip yapım çalışmalarına başlanacak olan Ordu Çevre Yolu, Boztepe’nin arkasından başlayarak 19,5 km mesafede gerçekleşecek ve büyük bir bölümü tünel ve viyadüklerle geçilecek. 700 iş gününde bitirilmesi planlanan proje sonrası Ordu’nun trafik sorunu büyük ölçüde rahatlayacak. Ordu Çevre Yolunun yapımıyla şehrin ortasından geçen ve uluslararası yol niteliğindeki Karadeniz Sahil yolu şehir içi trafikte sorun olmaktan çıkacak. Ordu Çevre Yolu projesinin yapımını, daha önce Karadeniz Sahil Yolu projesi kapsamında bu bölgede çalışmış ve iş yapmış olan Nurol-Yüksel ortaş girişiminin almış olması işin süresi içinde tamamlanması için bir avantaj olarak görüyorum” diyerek, firma temsilcilerine çalışmalarında başarılar diledi.

kaynak: http://www.ordu.gov.tr/tr/index.php?option=com_co ...p;Itemid=2

Vali Beyin açıklamasına göre 2 haftaya kazma vurulacak.Ordu İli adına ulaşım anlamında büyük bir atılım,hem yolun geçeceği düzergahlar canlanacak hemde kıyı şeridi korunmuş olucak.

huseyin baydil
7 yıl önce - Çrş 09 May 2012, 01:38

emrullah
7 yıl önce - Prş 14 Hzr 2012, 11:06

Yola ilk kazma vuruldu ilerleyen günlerde fotoğraflarını paylaşacağım

Yolu merak edenler aşşağıda ki videoyu zaman ayırıp mutlaka izlemeli

emrullah
7 yıl önce - Cum 13 Tem 2012, 23:57

Ordu Çevre Yoluna Kavuşuyor

Ordu'nun en önemli projelerinden birisi olan ve Karadeniz sahil yolunda önemli bir eksikliği tamamlayacak olan Ordu Çevre Yolu'nun temeli, 15 Temmuz'da İçişleri Bakanı Sayın İdris Naim ŞAHİN ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali YILDIRIM’ın da katılacağı törenle atılacak.

Ordu-Giresun Havalimanının iki katı maliyetinde olan, Ordu’nun şehirlerarası ve şehiriçi trafiğini rahatlatarak Ordu Atatürk Bulvarı'nı ticari ve kentsel açıdan bir cazibe merkezi haline getirecek olan Ordu Çevre Yolu projesinin temeli, yaklaşık 20 yıl sonra atılıyor.

1994 yılında TEMA'nın öncülüğünde Karadeniz Sahil Yolu kapsamında dolgu ve 4 şeritli karayolu yapılacak sahil kordonunu "Sahilimizi vermeyiz", "Tek yol, çevre yolu" sloganlarıyla 20 bin kişiyle eylem yapan Ordulular, çevre yolu isteklerine nihayet kavuşuyor.

15 Temmuz 2012 Pazar günü İçişleri Bakanı Sayın İdris Naim ŞAHİN ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali YILDIRIM’ın katılımıyla gerçekleştirilecek törenle temeli atılacak olan Ordu Çevre Yolu projesinde, çift tüpten oluşan 3.311 metre ve 2.020 metre olmak üzere toplam 5.331 metre uzunluğunda 2 adet tünel, bir tanesi 672 metre ve diğeri 1.198 metre olmak üzere toplam 1.980 metre uzunluğunda ve 13.5 metre genişliğinde 2 adet viyadük bulunuyor.

Havaalanı Yatırımının İki Katı

Akçaova Irmağı'ndan ayrılarak Boztepe'nin altından tünelle geçen Civil Irmağı'nı ve Sivas yolunu viyadükle geçip Ordu Üniversitesi'nden devam ederek Turnasuyu mevkinden mevcut yola birleşecek olan Ordu Çevre Yolu'nda, günde ortalama 15 bin aracın geçiş yapacağı ve yılda 2.5 milyon litre akaryakıt tasarrufu sağlayacağı kaydedildi.

sayfa 1
123 ... 222324   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM