Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9

Sizce Cezalar Yeterli mi ?
Yeterli 21.6%  21.6%  [19]
Yeterli Değil 50.0%  50.0%  [44]
Para Cezası Yerine Hapis Cezası 10.2%  10.2%  [9]
Ben Kurallara Uyuyorum Cezalar Beni İlgilendirmez 12.5%  12.5%  [11]
Fikrim Yok 5.7%  5.7%  [5]
Toplam Oy : 88

Misafir cc0

4 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 17:29

Mantıklı falan değil.

Ben trafiğe, ehliyeti olup sol kapıdan binmemiş onlarca akrabamın ehliyet numarasını verebilir, onlara yazılacak cezayı kendim ödeyebilirim.

Burası Türkiye.

Yakup

4 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 17:31

Alıntı:

Ben trafiğe, ehliyeti olup sol kapıdan binmemiş onlarca akrabamın ehliyet numarasını verebilir,

Onlarin ehliyet numarasi ve Senin kimlikle veya ehliyet numarasi bir olmayinca ne olacak? Kendini aciga cikarirsin bu durumda..

Hazar23
4 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 17:33

Alıntı:
Ben trafiğe, ehliyeti olup sol kapıdan binmemiş onlarca akrabamın ehliyet numarasını verebilir, onlara yazılacak cezayı kendim ödeyebilirim.

Senin talimatlarına göre mi yazılacak ceza? ver bakalım başkasının tc sini sonra gör ne oluyor

veysel döker
4 ay önce - Pts 15 Nis 2019, 17:42

Alıntı:
Mantıklı falan değil.

Burası Türkiye

Her sistemde bir arka kapı olabilir, yine de her halükarda bugünkü sistemden daha iyi. Kimse kolay kolay TCsini yazdırtmaz. Sen borcunu ödemezsen problem yaşar çünkü. Belki çok yakın akraba.

alper23

4 ay önce - Sal 16 Nis 2019, 09:37

Bence kamyonet tipi olarak kabul edilen ancak hususi kullanımlı Nissan Navara marka bir pikap için 85km/sa olan bölünmüş yol hız sınırı uygulaması yanlış, artı yönde düzeltme yapılmalı. 110 km/sa hızla %30 uygulamayla 488 lira idari para cezası uygulaması yanlış, aynı hızla binek aracıma ceza yazılmıyor hatta %10 bile aşım olmuyor, 121 km/sa hıza kadar yolu var üstelik. Para Cezası uygulamasına karşı değilim ancak hususi kullanımlı pikaplar için hız sınırının yükseltilmesi lazım diye düşünüyorum.

Burç

4 ay önce - Sal 16 Nis 2019, 09:49

O kamyonetlerin 120 ile gitmesi cinayet olur. Zaten damperli kamyonlar bile E5'de 100 ile sol şeritten gidiyor bu ülkede. Yasal limiti 120 yaparsan bu sefer 150 basar bunlar.

alper23

4 ay önce - Sal 16 Nis 2019, 09:53

Ben kamyonet demiyorum ki, 5 kişilik pikaplardan bahsediyorum. Pikapların kamyonet olarak değerlendirilmekten çıkarılmasi gerekiyor. Hususi kullanımlı ve arkası kapalı pikap bunlar.

Misafir 8f7

4 ay önce - Sal 16 Nis 2019, 10:07

Şehiriçi ve şehir dıiışı yol ve kavşak düzenlemeleti çok çağdışı.Avrupa'da dönel kavşaklar o kadar mantıklı düzenlenmiş ki,ne biz gibi kavşağın içinde veya dönüşünde lambaya gerek kalıyor.Normal kavşaklarda ise kavşağa 150 m kala sola dönüş için cep işareti var.Trafik lambası ona göre düzenlenmiş .Sürücü hamgi şeritte duracağını biliyor

Yakup

4 ay önce - Çrş 17 Nis 2019, 10:17

Bunlarin hepsi nankör!!

Parmagini verirsin kolunu kopardilar!!

Bundan sonra af da maf da verilmesin!

Böyle insanlara akillana kadar yaptirim verilmel!!

Baska care yok!!

veysel döker
4 ay önce - Çrş 17 Nis 2019, 10:50

İnsanımızda ne de olsa bir daha af çıkar intibası uyanıyor. Hali ile davranış değişikliği olmuyor.
Bu gibi durumlar için şu güzel atasözü var.

"Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir; tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir"

sayfa 9
« önceki   123 ... 891011   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET