Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
ahmet28
2 yıl önce - Pzr 08 Oca 2012, 17:30
Prof. Halaçoğlu: "20 Ermeni aşireti kendisini Kürt olarak tanıtıyor"

Alıntı:

Türk Tarih Kurumu Eski Başkanı MHP Kayseri Milletvekili, Prof.Dr.Yusuf Halaçoğlu, Soykırım iddialarının tartışıldığı Deşifre Programı"nda çok çarpıcı bir iddiada bulundu..

KENDİLERİNİ KÜRT AŞİRETİ DİYE TANITIYORLAR

Ermeni Soykırımı iddialarının gerçeği yansıtmadığını dile getiren Halaçoğlu, şuanda Türkiye'de yaşayan 20 kadar Ermeni Aşiretin kendilerini Kürt Aşireti olarak tanıttığını belirtti.

Halaçoğlu, iddia ettiği aşiretlerin ismini de tek tek canlı yayında söyledi.

http://www.habervaktim.com/haber/218926/cok_konus ...diasi.html

Video:

Yusuf Hocamızın -dolayısıyla devletinde- bu fitne yaratan topluluğun listelerini elinde bulundurması güzel.

veysel_d
2 yıl önce - Pzr 08 Oca 2012, 17:37

hiç şaşmam.

kesin en büyük pkk destekcilerdir bunlar.

diyarbakirda kilise kurmak isteyen bdp liler aklima geliyor bu videoyu izledikten sonra.

ermeni olmalari bana kusku yaratmiyor, türkiyede herkes istedigi gibi istedigi dini yasayabilir, fakat kimliklerini gizleyipte insanlari birbirine düsürmelerini kabul edemem.

ahmet28
2 yıl önce - Pzr 08 Oca 2012, 20:01

Yusuf Hoca iddia ettiği herşeyi belgeleyebiliyor. Bunların hepsinin köy köy, hatta hane hane bilindiklerini söylüyor.
Oysa Ermeni tezine yakın çevreler (Taraf gibi) hiçbir şeyi ispat edemiyorlar; sadece saçma propaganda yapıyorlar.

Boran
2 yıl önce - Pzr 08 Oca 2012, 20:08

Alıntı:
Yusuf Hoca iddia ettiği herşeyi belgeleyebiliyor. Bunların hepsinin köy köy, hatta hane hane bilindiklerini söylüyor.
Oysa Ermeni tezine yakın çevreler (Taraf gibi) hiçbir şeyi ispat edemiyorlar; sadece saçma propaganda yapıyorlar.

Mükemmel bir insan.Hayranlıkla takip ediyoruz kendisini.Söylediği herşeyi belgeleriyle kanıtlıyor.Özellikle taraf gazetesinden adı hatırlayamadığım bir ermeni yazarı resmen tuş etmişti Teke Tek programında.

Yusuf Hoca gerçekten bu ülke için çok değerli bir şahsiyet.Bilgi birikimi ve araştırmacılığı takdire şayan.Bu konu hakkında ki söyledikleri ise belgelerle ortada bu yüzden dikkate alınması gerekiyor.

hasan arpak
2 yıl önce - Pts 09 Oca 2012, 11:21

Alıntı:
Özellikle taraf gazetesinden adı hatırlayamadığım bir ermeni yazarı resmen tuş etmişti Teke Tek programında.
nisan şirinyan.ama ne bozulduydu.
not.gerekli düzeltmeden sonra mesajı silmek yerine adı geçen kişinin sevan nişanyan oduğunu ben de hatırladım.düzeltmeden dolayı teşekkür ederim.

En son hasan arpak tarafından Pts 09 Oca 2012, 11:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

MeteHan!
2 yıl önce - Pts 09 Oca 2012, 11:25

Alıntı:
nisan şirinyan.ama ne bozulduydu.

Sevan Nişanyan'dı.

mine atafirat
2 yıl önce - Pts 09 Oca 2012, 11:41

Alıntı:
diyarbakirda kilise kurmak isteyen bdp liler aklima geliyor bu videoyu izledikten sonra.

Yanlış bilgi. Dıyarbakır'da kilise kurmak diye bir şey yok. Dıyarbakırdaki Surp Gıragos kilisesi 1376 yılında işa edilmiştir ve Orta Doğu'nun en büyük Ermeni Kilisesi olduğu gibi, memleketimizin tarihi bir değeridir. Kilise onarılmış ve ibadete/ziyarete açılmıştır. Kilise kurmak deyimi kasıtlı ve yanlıştır. Biraz bilgi lütfen.

veysel_d
2 yıl önce - Pts 09 Oca 2012, 12:41

Alıntı:

Yanlış bilgi. Dıyarbakır'da kilise kurmak diye bir şey yok. Dıyarbakırdaki Surp Gıragos kilisesi 1376 yılında işa edilmiştir ve Orta Doğu'nun en büyük Ermeni Kilisesi olduğu gibi, memleketimizin tarihi bir değeridir. Kilise onarılmış ve ibadete/ziyarete açılmıştır. Kilise kurmak deyimi kasıtlı ve yanlıştır. Biraz bilgi lütfen.

pardon,

o zaman söyle söyleyim. bu haberi okuduktan sonra diyarbakirda kilise acmak isteyen bdp liler geliyor aklima.

siz mesajin özünü anlasaydiniz bu tür yazilar yazmazdiniz.

adamlar isterse sinagog acsin fakat kürdüm diye insanlari kandirmasinlar.

erkekler gibi namaz kilan kadinlar gördük o bölgelerde. kirli oyunlar oynaniyor oralarda.

fakat sizden baska yazi beklemezdim. atina da cami olmasin, biz karismayalim diyende sizsiniz ya.

Serdar YAZICI
2 yıl önce - Pts 09 Oca 2012, 14:15

Türkler ne kadar Türk diye sorsak, iş nereye gider merak ediyorum.
Trabzon'daki Pontus Rumların ne kadarı Türkleşerek Trabzon'da kalmayı başardı?
Ermenilerin Anadolu'dan sürülmesi sırasında başına gelecekleri tahmin edenlerin çocuklarını himaye altına alan Türk aileleri anlatılır. O tarihlerde kaç tane Ermeni çocuk Türk kimliğiyle büyütüldü?
1071'de Anadolu'dan içeri adım atıldığında bu coğrafyada yer olan topluluklar kültürlere ne oldu? Hiçbir tarihçi Türklerin Anadoluya'ya girişiyle soykırım yaptığını iddia etmiyor. Etler, Frigler vd, bu halklar buhar olup uçmadılar ya...
Anadolu'daki Türk'le Orta Asya'daki Türk ne oldu da sadece bin küsur yılda bu kadar farklı yüz hatlarına sahip oldu?
Nesiller boyunca yaşanan kaynaşmalar ari ırk tezini tuzla buz etmiştir. Benim için adem evladı olmak yeterlidir. Ermeni kendini Kürt sanabilir/sayabilir. Pontus kendini Türk sanabilir/sayabilir. Ayrılıkları ön plana çıkarmak yerine ortak vatanı paylaşabilmek, ortak çıkarlar çerçevisinde bir arada yaşamı savunabilmek çok daha elzem geliyor bana.

veysel_d
2 yıl önce - Pts 09 Oca 2012, 14:46

Alıntı:

Türkler ne kadar Türk diye sorsak, iş nereye gider merak ediyorum.

sizin yaklasiminiz irkci ve igrenc bir yaklasim. siz kan, dna, kafatastan yaklasiyorsunuz mevzuya. bunu ne siteye ne de insanliga yakistirabiliyorum, tam alman nazilerin, bati dünyanin irkci bakisidir bu. herkes istedigi ve hissettigi etnik gruba ait olabilir, bunda hic kaygim yok. ister türkük desin, ister kürdüm, ister laz, ister arab.

buradaki asil sorun kendi kimligini gizleyip baska insanlari birbirine düsman etmek. ben müslümanim kürdüm deyip namaz kilmasini bilmeyen sahislerin sinsi oyunlari. ben müslüman kürdüm deyip imam hatip okullari yakan ve ayni zamanda kilise acmak isteyen.

Alıntı:

Anadolu'daki Türk'le Orta Asya'daki Türk ne oldu da sadece bin küsur yılda bu kadar farklı yüz hatlarına sahip oldu?

bu konuda az biligi sahib oldugunuz mevcut. biraz dünya bilginiz olsaydi, macarlarin, finlandiyalilarin, bulgarlarin, hatta ispanyadaki bazi toplumlarin orta asya, avrasya bölgesinden göc ettigini bilirdiniz. biraz daha kafatas ölcmeniz ve kiyaslamaniz lazim.

En son veysel_d tarafından Pts 09 Oca 2012, 15:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET