Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Muhammet Yaymaz

8 yıl önce - Prş 16 Şub 2012, 12:21

Halk Çocuğu 1964
Ayhan Işık, Fatma Girik,Saadettin Erbil
Vefa Stadı (Karagümrük Arena) Karagümrük,Fatih,İstanbul

Filmde kendisine miras kalan Ahmet babasının sahip olduğu kulübün tesislerini inceliyor futbolcularla maç yapıyor.
Vefa Stadının 1964 yılındaki halini merak edenlere..

ve aynı Vefa Stadının bugünkü hali, Eski kulüp binası hala olduğu gibi duruyor, Bizans döneminden kalma duvarlara koruma yasası gereği dokunulmamış, çatı restore edilmiş, saha çimlendirilmiş

(+)   (+)   (+)   (+)

(+)   (+)

Ayhan
8 yıl önce - Pts 20 Şub 2012, 01:11

Koltuk Belası Filmi - Alaçatı/İzmir

1990

(+) 2010

zlyo
8 yıl önce - Pzr 11 Mar 2012, 01:35

Alıntı:
hababam sınıfının çekildi okul

Yok daha neler!Fotoğraftaki Dolmabahçe Sarayı!Hababam Sınıfı Adile Sultan Kasrı'nda çekildi.

Muhammet Yaymaz

8 yıl önce - Cum 11 May 2012, 12:51

Yoksul (1986) filmine ev sahipliği yapan ünlü Büyük Abud Efendi Han
  (+)   (+)   (+)   (+)   (+)

Abud Efendi Hanı ya da Büyük Abud Efendi Hanı, Mahmutpaşa İstanbul'dadır. 1895 yılında inşaa edilmiştir.
Cam ve metal mimarisi ile Avrupa'nın önemli tarihi yapılarından biridir. üç yöne cepheli dört kattan oluşmaktadır.
Eminönü’nde, Tarakçılar Caddesi üzerinde bulunan Tarakçılar Hanı Sokağı ile Mahmutpaşa Yokuşu’nun birleştiği engebeli bir arazi üzerinde inşa edilen hanın ana girişi Mahmutpaşa yokuşu tarafındadır.
XIX. yüzyılın ilk modern yapılarından biri olarak kabul edilen Büyük Abud Efendi Han’ın üç kapısından ikisinin üzerinde, bir tarafında Osmanlıca diğer tarafında Fransızca olarak “Stamboul Yenni- Tcharchi” “İstanbul Yeni Çarşısı 1313 –1895” yazılı kitabeler bulunmaktadır.
Demir işlemeli merdivenleri, geniş koridorları ve bir oteli andıran odalarıyla Abud Efendi Han orijinal halini günümüze kadar korumuştur.
Başrolünü ünlü komedyen Kemal Sunal'ın oynadığı Yoksul filmi bu handa çekilmiştir.

liberation5
7 yıl önce - Cum 08 Mar 2013, 16:14
Film Mekanı

Arkadaşlar bugün Yeşilköy'e gittim ve Süt Kardeşler, Sevgili Dayım gibi filmlerin çekildiği köşkü buldum. Aynı zamanda sokağın resmini de paylaşıyorum. Sevgili Dayım (Tarık Akan) filminde görünen "Hakiki Roma Dondurmacısı" halen duruyor. Görmek isteyenlere adresi de paylaşıyorum.

Adres: İstanbul Caddesi No: 37 Yeşilköy / İstanbul
(Tabi restore edilmiş hali)

(+)      
  (+)
  (+)

liberation5
7 yıl önce - Cum 08 Mar 2013, 16:17
Film Mekanı

Bir tane daha resim buldum.

EmreAytar
7 yıl önce - Sal 30 Nis 2013, 06:22

selam arkadaşlar bi sorum olucak Tarık akan'ın ah nerede filminin çekildiği mekanları bilenler varmı ? mesela sokakta seni seviyorum yazısı yazdığı yer gülşen bubikoğlunun filmdeki evi'ni vs yerini bilen suanki halinin fotoğrafı elinde olan varsa paylasabilirmi?

Umut Üreyen
6 yıl önce - Prş 22 Ağu 2013, 12:16

Merhaba Arkadaşlar Ben Yeşilköyde oturuyorum ve dün bir yer daha keşfettim meşhur Gülen Gözler ,Salak Milyoner vb. filmlerin çekildiği köşk Yeşilköy'de Saadetli ve İrfaniye Sokak'ın kesişiminde bulunuyor. Bence görmelsiniz eski halinden çok bir şey kaybetmemiş.

uğur76
6 yıl önce - Prş 05 Eyl 2013, 22:39
Salak milyonerlerdeki köşk altunizade yeşilköyde değil

Salak milyonerlerdeki köşk benim bildiğim ve bulduğum köşk altunizadede

Umut Üreyen
6 yıl önce - Pzr 03 Ksm 2013, 14:02

filmde de zaten altunizade diyor ama bizzat evi gördüm yeşilköyde

sayfa 3
« önceki   1234 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET