Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
ŞAFAK

2 yıl önce - Sal 03 Oca 2012, 14:48
Veysel Karani HZ.türbesi nerede...?

Çok değerli site dostlarım.Ben Veysel Karani Hazretlerinin (ayrıntısını anlatmak istemediğim bir sebepten) kabrine gitmek ve dua okumak kabrine yüz sürmek istiyorum.Ancak internet sitelerini araştırdım bu konuda iki ayrı bilgi var bir bilgiye göre Veysel Karani hazretlerinin türbesi Bursa'da bir diğer bilgiye göre ise Siirt'te Bizim sitede araştırayım dedim şaşırdım çünkü bizim sitede'de iki ayrı bölüm var ve linkleri aşağıda.Buna göre asıl Türbe nerede..?

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=55290

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=114330

fatih civelek
2 yıl önce - Sal 03 Oca 2012, 15:28

Benim bildiğim kadarıyla Siirt'teki hakiki kabir ve Bursa'daki ziyaret makamı.

Evliyaullahlar için ziyaret makamları fark etmez ne kadar olursalar olsunlar, ruhları kabrinin yanında kendisinin ismiyle atfedilen ziyaret makamlarını da ziyaret etmektedirler. Yani Bursa'da dua okurken gerçek kabrıymış gibi dua edebilir ve ruhuna dualar gönderebilirsiniz. Benim bildiklerim bunlar. Teşekkürler.

Ertuğrul MERTEL

2 yıl önce - Sal 03 Oca 2012, 15:32

Şafak abi konuyu yazınca şöyle bir inceledim ...
Mübareğin vefat ettiği yer olarak veya defnedildiği yer olarak net bir yer geçmiyor ... En doğrusunu Allah (C.C) bilir tabii ki bahsedilen kabirlerden ...

Fakat Ehli sadakat olan Üveys hazretleri ve Ümmetin duacısı olması istenen bu zata Okuyacağınız bir Fatiha bile ona arzedilecektir inancımıza göre ... Siz onun kabrine ulaşamasanız bile Sahibi ona selamınızı ve dualarınızı iletecektir ... Allah şefaatine nail eylesin ...

Bu dünyada kimi severseniz Onunla ahirette haşroluncaksınız hükmüne göre , Ne mutlu size ...
Bence Fatiha suresini ruhuna hediye etmeyi adet haline getirin ...
Allah bir şekilde size yolunu gösterecektir ... Bu dünyada elde edemeseniz bile ahirette hediyeleriniz sebebi ile komşu olmanıza vesile olacaktır ...
Kişi sevdiği ile beraberdir ....

Barlas Sevim
2 yıl önce - Sal 03 Oca 2012, 19:15

Ben ziyarete gittim Siirt'te olanına bildiğim kadarıyla Veysel Karani HZ.türbesi Siirt'te.

Misafir 2511

1 ay önce - Pzr 03 Ağu 2014, 14:29

Değerli müslüman kardeşlerim. . Acaba veysel karani kabri tam olarak nerede, çünkü ihtilaf varmış. ..bilen varsa bu zahmet bilgilendirebilirmi... bilmese bile tatmin edici bir bilgi... Allah razı olsun. ...

adnan21

1 ay önce - Pzr 03 Ağu 2014, 14:42

İbn Battuta Veysel Karani'nin Sıffin Savaşı'nda Ali'nin safında savaşırken şehit edildiğini söyler. Ueysel'in kabri Suriye'nin Rakka , bursa ve siirte bulunmaktadir. Rivayetee göre şehit olurken kendi yaşadıkları yerde onu gömmek isteyenler arasında husumet çıkmasın diye keramet gösterip 3 tabutta da görünmüştür. ISıd tarafından suriyedeki kabri bombalanmışti geçen ay

Misafir 0254

1 ay önce - Pzr 03 Ağu 2014, 14:48

Türbesinin olduğu yer Siirt. Başka bir rivayete göre ise Irak'ta yatmakta olduğu söyleniyor. Bursa ne alaka anlamadım.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET