Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Siz hiç aşık oldunuz mu? Aşkı nasıl tanımlarsınız?
« önceki   123 ... 14151617   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 15
Ahmet Demirciler
1 hafta önce - Cum 11 Oca 2019, 00:42

Aşk , flört ile karıştırılıyor ve kıymetten düşüyor. Ask güzel bir duygu ve tasavvufta bir mertebe. Adı flört olsun, çıkma olsun bilmem ne olursa olsun aşktan farklı şeyler

mert amg
1 hafta önce - Cum 11 Oca 2019, 01:00

Edebileştirilip abartıldığına bakmayın. Aşk denen kavram karşı cinsi gördüğünüzde beyninizde ki biyolojik kodların bu kişi iyi genetik materyale sahip bununla çocuk yapalım komutu vermesidir.

Aşk yoktur, libido vardır.

İnsan beyni karşı tarafın genetik potansiyelini şak diye anlar ancak iş karakteri anlamaktadır o zaman alır.

Evlilik ve cinselliğin aşkı öldürmesinin nedeni ise asıl amaca ulaşılmış olmasıdır.

Aşk denilen şey kısaca üreme dürtüsüdür ve üreme gerçekleşince biter.

Açlık dürtüsünün yemek yenince bitmesi gibi.

Yoksa öyle size anlatıldığı gibi sanatsal bir olay değil.

Tamamen hormonlar tarafından yönetilen biyolojik bir süreç.

sercanmer
1 hafta önce - Cum 11 Oca 2019, 01:05

Aşk, insanı yakar kavurur!
Şimdiki gibi sanal alemde 5 dakikada başlayıp, 10 dakikada bitmez!

Misafir 220

1 hafta önce - Cum 11 Oca 2019, 01:11

[ALINTI]:
Aşk denilen şey kısaca üreme dürtüsüdür ve üreme gerçekleşince biter.

Ne kadar banal, ilkel, basite indirgenmiş bir tarif. Aşk ulvî bir duygudur.

Arabasına aşık olan insanın üreme güdüsü mü harekete geçmiştir. Çiçeğe, evcil hayvana ona aşık olunamaz mı? Paraya, iktidara aşık olunamaz mı? Bunların her biri (başka birşey değil) aşktır.

Aşkların en yücesi, kutsalı ve güzeli ise Allah aşkıdır. Allah, gönlümüze yerleştirdiğimiz tüm dünyalık aşklardan vaz geçip sadece kendisine aşık olanlardan eylesin hepimizi, amin!

mert amg
1 hafta önce - Cum 11 Oca 2019, 01:25

Allah aşkı konusu farklı, karşı cinse aşk farklı.

Asıl sıkıntı ikisi için aynı kelimenin kullanılması ki bu karşı cinsi ilahlaştırmaktır ve şirktir.

Kadın erkek ilişkilerinde esas olan taparcasına sevgi değil (Ki bu durum daha çok enayi erkeklerin yaptığı bir hatadır), uygun koşullarda saygı ve haddi aşma durumlarının affedilmemesi olmalıdır.

Toplumda aşk denince daha çok karşı cinse aşk geldiği için bu konuda ki yanlışla ilgili bir mesaj yazdım.

alperen 465

1 hafta önce - Cum 11 Oca 2019, 01:54

Alıntı:
Allah aşkı konusu farklı, karşı cinse aşk farklı

Kalpte 1 tane bağlanma duygusu vardır,Ya Allah’a bağlanırsın yada kul’a bu kişiye kalmış bir seçenek fakat;
Allah’a bağlanan kalp sonsuz rahmetle karşılaşır iken
Kul’a bağlanan kalp sonsuz elem ve eziyet ile karşılaşır mış bunu bir yerde öğrenmiştim ki çok doğruymuş ben hayatımda 2 kez aşık oldum yaşım daha genç ama hiç kimse ile gönül eğlendirmedim tamamı İle zahiyatlı çıktım bu işin içinden manevi duygusal olarak çok hırpalandım belki komik gelecek size ama ileride evlenmeyi bile düşünmüyorum.

~alperen 465~

Abdullah O345
1 hafta önce - Cum 11 Oca 2019, 14:18

Alıntı:
Kul’a bağlanan kalp sonsuz elem ve eziyet ile karşılaşır mış bunu bir yerde öğrenmiştim ki çok doğruymuş ben hayatımda 2 kez aşık oldum yaşım daha genç ama hiç kimse ile gönül eğlendirmedim tamamı İle zahiyatlı çıktım bu işin içinden manevi duygusal olarak çok hırpalandım belki komik gelecek size ama ileride evlenmeyi bile düşünmüyorum.

Ben de iki kez aşık oldum. Birinci aşkım beni mahvetti. İkinci aşkımla arkadaşlığımı bizzat ben kopardım. Önce yanlış yaparak benden uzaklaşsın istedim, sonra yanlış yaptığımı anladım ve özür diledim. Garip bir durum ortaya çıkınca ve ben, kızı bir türlü çözemeyince arkadaşlığı bitirmek istedim. Aşık olduğumu kendisine söylemedim ve bir arkadaşım dışında kimse bilmiyor. Kız da yeni sözlenmiş zaten. Sözlendiğini öğrendiğim an arkadaşlığı kopardım. Sözlendiğini arkadaşlarına anlatırken duymuştum. Kulak misafiri oldum yani. Bazı davranışları rahatsız ediciydi.

Kısacası senin gibi baya hırpalandım. İkinci aşkımı çözemedim hala. Kız gerçekten garip biri, ne iyi biri, ne de kötü biri. Ben de evlenmeyi düşünmüyorum artık.

İkinci aşkım sayesinde bazı yerlerde akıllandım diyebilirim. Birinci aşkım gibi olmadı.

Durumlar baya karışık bende. Aradan sıyrılmak için de Allah'a dua ediyorum.

alparslank
1 hafta önce - Cum 11 Oca 2019, 14:21

1 kere oldum diğerleri ise hep onu unutmak içindi.Aşk unutulmuyor hiçbir zaman bunuda öğrenmiş oldum.

brs1905

1 hafta önce - Cum 11 Oca 2019, 14:26

Aşık olduğum kız benim ona aşık olduğumu öğrenince 3 sene önce üniversite ile verdiğimiz mezuniyet partisinde gözlerime baka baka erkek arkadaşı ile sevişmişti aradan 2 hafta geçti final sınavlarının son günüydü erkek arkadaşı ile ayrılmış belli ki yanıma geldi biliyor ya aşık olduğumu bana gülümseyerek nasılsın diye sordu bende sana ne dedim bu dediğimi gürültüden dolayı duymadı sonra kopya verirmisin diye sordu bende niye kopya veriyormuşum sana dedim onca yaptığın şeylerden sonra utanmadan yanımamı geliyorsun sen ne kadar da yüzsüz biriymişsin dedim aşık olduğuma bin pişman olduydum

Burç

1 hafta önce - Cum 11 Oca 2019, 14:29

Alıntı:
Aşk unutulmuyor hiçbir zaman

Unutulur, unutulur, 10 sene sonra gülersin bile.

sayfa 15
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 14151617   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET