Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Siz hiç aşık oldunuz mu? Aşkı nasıl tanımlarsınız?
« önceki   123 ... 151617   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Kerim Kuyu

7 yıl önce - Cum 30 Arl 2011, 00:25

Elif Şafak'ın Aşk adlı kitabını okumanızı tavsiye ederim.

Deniz Çağdaş
7 yıl önce - Cum 30 Arl 2011, 00:27

Bir kere aşık oldum.Karşılıklı çıktı.3 senedir beraberiz.Cidden anlatılmaz bir duygu.Sarılması bile başka dünyalara götürüyor beni.

emrullah
7 yıl önce - Cum 30 Arl 2011, 00:41

Aşkı sadece karşı cinse duyulan bir his olarak algılamayın
Mesela ilahi aşk
Meslek aşkı vb. gibi şeylerde olabiliri.
Mevlana ve Şemsin ilahi aşkı benim bir arkadaşım tıp okuyordu adam doktorculuğu çok severdi deli gibi çalışırdı.

Gel gelelim asıl kastedilen aşka ! herkes birşeyler söyler,anlatmaya çalışır,kendince kendi yaşadığıklarını yansıtmak ister,yani aşk ;herkesin tuttuğu kendinedir

Fatih EROL
7 yıl önce - Cum 30 Arl 2011, 00:47

Aşk'ı tanımlayan her cümle, o insanın aşkı yaşayış şekline bağlıdır...Benim için aşk insanın göğsüne koyulan koca bir kayadır ilk başlarda...Aşkın iki kalpte de kabul görüp yaşanmaya başlanmasına kadar bu kaya orada kalır...Nefes almak bile zorlaşır zaman zaman...Aşk karşılık bulup yaşanmaya başladıktan sonra yaşanan ise tutkudur...Ve aşk eğer bir ayrılıkla bittiyse o kaya tekrar aynı yerde sizi ezmeye başlar...Aşk her anlamda aşık olunan için tutuşmaktır...Bazıları romantik ve gerçek aşkların geçmişte kaldığını, sadece romanlarda, hikayelerde ve filmlerde olduğunu söyleyip, gerçek bir aşk bulamadıklarından yakınırlar...Birgün büyük tesadüfler eseri bulduklarında da ellerinin tersiyle itmeyi yanlış olduğunu bile bile verilmiş doğru bir karar zannederler...Sonra da konusu gerçek aşk olan romanlar, şiirler okumaya devam edip kendilerini hayallerle avutur, uyumsuz insanlarla evlenip, kendi hayal dünyalarına hapsettikleri duygularını mutsuzlukla paketleyip ömürlerini tüketirler...Üstelik bir daha dünyaya gelmeyeceğimizi bile bile...Ne yazıktır değil mi?

Seyran Müftüoğlu

6 yıl önce - Çrş 27 Hzr 2012, 16:27

Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar / dedi bir arkadaşım, aşkı nasıl tanımlarsın deyince.
Sanki bir kişinin aşkından diğer bir kişi anlamıyor, ya da herkes aşktan başka bir şey alıyor, kapıyor, anlıyor, yaşıyor...
Ancak aşktan çok canı yanan ya da acı çekenlerin diyalogları tartışmasız geçiyor.
Aşkı mutlu yaşayan ya da daha hafif sıyrıklarla atlatanlar ateşli tartışıyorlar; benim duygularım seninkini döver ba'bından.
Acılı ve gerçek aşk yaşayanlar genelde mütevazı tanımlarla sakin sakin anlatıyorlar aşklarını.
Dinlerken bir kitabı içselleştirerek okur gibi dinliyorsunuz.
Diğerleri zaten iki kelimeyi bir araya zar zor getiriyorlar, ezberden öteye geçmiyor ifadeleri...

Ahmet Nadir İşisağ

6 yıl önce - Çrş 27 Hzr 2012, 16:58

Bu kitabın daha önceden yazılmışı yoktur..
Biri; bire bir yaşar,sonra oturur,salya sümük, yazar,
birileri de bunu bende yaşamıştım diye hayıflanır durur..
Hani derler ya..Aşk bir elma şekeridir..Şekerini-elmasını yersin sapı kalır diye..
İnanmayın..Ortada ne şeker vardır nede elma..Sadece ......
O işte aşktır...
Hiçbiryerde de tekrarı yoktur...
Yaşarsın..Öğrenirsin..Katlanabilirsen..
Onunla beraber yaşarsın..
Ben daha önce hiçbir yerde yazılmamış olaylarla 45 senedir aşk denen olayın kahramanı ile yaşıyorum...

İnanmayan Avatarıma/Profilime/Özel sayfama bakabilir...
Eğer
duracaksa
kalbim
al ellerine
avuçlarında
dursun.
a.n.işisağ
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=2739486#2739486

En son Ahmet Nadir İşisağ tarafından Çrş 27 Hzr 2012, 19:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

Beylerce55

6 yıl önce - Çrş 27 Hzr 2012, 17:35

Alıntı:
Siz Hiç Aşık Oldunuz Mu? Aşk'ı Nasıl Tanımlarsınız?

Öncelikle başlıktaki dilbilgisi yanlışlıklarının düzeltilmesi gerekir.
Başlığın; Siz Hiç Aşık Oldunuz mu? Aşkı Nasıl Tanımlarsınız? biçiminde yazılması gerekirdi.

Kürşat BAŞBUĞ
6 yıl önce - Çrş 27 Hzr 2012, 17:46

Anlatılmaz ama kesin olan insan hayatı boyunca sadece 1 kere aşık olur İlk ve son kez yaşanır değerlendiremezsen hayatın boyunca o acıyla yaşarsın

Bana 1 şans daha vermemesine rağmen 1097 gündür hala onu aynı saatte 305 sokağın başında beklemem mesela

Semih Yaşar

6 yıl önce - Çrş 27 Hzr 2012, 17:50
aşk

Alıntı:
Anlatılmaz ama kesin olan insan hayatı boyunca sadece 1 kere aşık olur İlk ve son kez yaşanır değerlendiremezsen hayatın boyunca o acıyla yaşarsın

O kadar karmasar olmayın, birden çok kere aşık olunabilir, en azından birisi olmadığı zaman başkasına aşık olursun ve eskiyi unutursun. Dostoyevski'nin dediği gibi, insanı duygusal olarak çok etkileyen bir olay ancak daha güçlü bir duygu ile unutulabilir.
Yani eski aşkı unutabilmek için başka birisine daha fazla aşık olabilmek gerekli ama işin sonu da kötü olabilir.

Gökhan GÖKGÖR

6 yıl önce - Çrş 27 Hzr 2012, 17:53

Eğer ki ayrılınca diğer yanın yok gibi hissediyorsan, hayata küsme aşamasına gelmişsen ve en önemlisi de etrafındaki kimseyi gözün görmüyorsa sen âşıksındır arkadaş..Bu aralar bu duyguları çok yoğun yaşıyorum..Yine de yaşatanların canı sağolsun...

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 151617   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET