Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
berk okul
6 yıl önce - Çrş 28 Arl 2011, 20:59
Antalya Müze-Zerdalilik Nostalji Tramvayı

Alıntı:
MİLLİYET AKDENİZ: ''Nostalji tramvayı nostalji oluyor''
İki günde bir arızalanan, bir çekici ve vagonu yedek parçaya ayrılan nostalji tramvayının yerine hibrit ya da elektrik motorlu otobüsler geçecek.
troylerbüs olursa iyi olur. fakat tramvay iyiydi burda araçları değiştirseler ve 2 raya çıkarsalar güzel olurdu. daha sonra da uzatmaya başlarlardı.

Ömer YILMAZ
6 yıl önce - Çrş 28 Arl 2011, 21:14

Ben kesinlikle bu olayı desteklemiyorum

Hani daha geliştirileceği yerde kaldırılması ne demek?

Otobüs hiçbir zaman Tramvayın yerini dolduramaz.

Not: Aslında Nostalji tramvayının fotoğraflarını bu başlıkta paylaşsak güzel olur.

Erdal Mindevallı
6 yıl önce - Çrş 28 Arl 2011, 21:15

Bir tanesi yine de kalmalı bence.Eskileri yaşatmak adına.

Kemal
6 yıl önce - Cmt 31 Arl 2011, 01:05

Her yerde çalışıyor bunlar Antalya için mi fazla geldi...Yazık çok yazık

Ömer YILMAZ
6 yıl önce - Cmt 31 Arl 2011, 01:12

Alıntı:

Her yerde çalışıyor bunlar Antalya için mi fazla geldi...Yazık çok yazık

Gerçekten.

Geçen aylarda -bunca sene Antalya'da yaşamama rağmen- bu tramvaya bindim gerçekten beklediğimden daha fazla güzeldi, dekorasyonundan tutun tavana kadar.

Araçlar eski doğru fakat yenilenebilir, yenileri alınabilir, çift hat yapılarak Konyaaltı-Lara arası uzatılarak kar edebilir.

Kemal
6 yıl önce - Cmt 31 Arl 2011, 01:18

En azından bir metre yaklaştığı yerde öteki sisteme entegre olur o hatta da çalışabilir bunu yapma yok et! Yahu böyle şey olur mu ? Oraya o kadar parayı üstünde otobüs minibüs çalışsın diye mi gömdüler a beynamazlar

Ali Melih Atafırat

6 yıl önce - Cmt 31 Arl 2011, 01:20

Antalya tramvayı eskimiş olabilir. Nürnberg Belediyesinin Antalya şehrine hediyesiydi. Tamir edilebilir, hatta yenisi de alınabilir. Nürnberg Belediyesinin, bu tramvayın tamirine yardım edeceğnden de eminim. Bir sürü Alman tramvay meraklıları, sırf o tramvayı görmek için Antalya'ya geliyor! Ama tabii söküp yerine otobüs koymak işin en kolay, en ucuz çözümü. Yapmak zor, yıkmaksa kolaydır. O hızla yeni yapılanı da kaldırırlar herhalde!

Kemal
6 yıl önce - Cmt 31 Arl 2011, 01:29

Turizm şehri dünya kadar o tramvay ilgi çekiyor benim bildiğim taaa Avustralya'dan adamlar gelip filmlerini resimlerini çektiler , bir belediye bu kadar mı abuk sabuk iş yapar, bunlara hop dedik diyecek kişiler yok mu yahu koskoca şehirde?

Ömer YILMAZ
6 yıl önce - Cmt 31 Arl 2011, 01:32

Gerek şimdiki yönetim gerekse önceki yönetim Antalya halkını tramvaydan soğuttu.
Eğer tramvay güzergahından sökülürse birilerinin bunu alkışlayacağı kesin. O birileri de zaten şehrin moderleşmesine karşı çıkanlar.

Kemal
6 yıl önce - Cmt 31 Arl 2011, 01:39

Tramvaydan halk soğumuş olabilir de orası ülkenin turizm başkenti diye geçiniyor. Yazın o tramvaylara sürü ile turist zevkle biniyor, onları da mı soğuttular yani? Akılları başa devşirmenin zamanı gelmiş, aptalca işler yapılmamalı, nerede ise hatta pejo j9 minibüs çalıştıracaklar yahu

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM