Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Yeni Nokia N9
1234   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1

Nokia N9 alır mısınız?
Nokia'nın devri bitti 61.2%  61.2%  [41]
Çok güzel telefon, alırım 25.4%  25.4%  [17]
Bir farklılığı yok, almam 13.4%  13.4%  [9]
Toplam Oy : 67

goktanpulcu
6 yıl önce - Cmt 24 Arl 2011, 03:02
Yeni Nokia N9

Nokia, pazarda kaybettiği yeri bulma çabası içerisinde. Ve en son modeli olan N9'u piyasaya sürdü.

Gözüme ilk çarpan, bu telefonda Symbian işletim sistemi yerine MeeGo (MeeGo 1.2 Harmattan) yazılımı kullanılmış. Harici hafıza ve radyo yok. Fiyatını göremedim fakat bazı sitelerde 1400TL gibi bir fiyat söyleniyor.

Devamı;
http://www.nokia.com.tr/cep-telefonlari/tum-model ...ozellikler

Süreyya Kazanciogullari
6 yıl önce - Cmt 24 Arl 2011, 03:17

Akillari varsa Android trenine atlarlar, yoksa batarlar

35ksk
6 yıl önce - Cmt 24 Arl 2011, 03:18

iyide nokia gelecek görmüyor ki n9 daki işletim sistemi için. akıllarında eski symbian yeni anna belle ( seri c ve d baş harfleriyle devam edecek) ve windows phone 7-7.5 var

Furkan İkiz
6 yıl önce - Cmt 24 Arl 2011, 03:20

Nokia yerine gider GM alırım hiç olmazsa Android

goktanpulcu
6 yıl önce - Cmt 24 Arl 2011, 03:25

Alıntı:
yide nokia gelecek görmüyor ki n9 daki işletim sistemi için. akıllarında eski symbian yeni anna belle ( seri c ve d baş harfleriyle devam edecek) ve windows phone 7-7.5 var

Gelecek görmüyor fakat neden yarım yamalak iş yapıyorlar da tam anlamıyla o düşündüklerine geçmiyorlar. Diğer telefonlar bence Nokia'a şans verdi fakat Nokia kendini yine geliştiremedi ve tam durgunluk zamanındayken yenilenecekti. Artık piyasa kızıştı, Apple çift çekirdekli İOS5'i üretti ve 4S'e uyguladı. Blackberry en son sistemi 6 OS'a geçti. HTC ve Samsung Android 4'e geçtiler. Windows bile bu sistemlerin arasında kendini zor kanıtlar. Çünkü Samsung denedi ve başarı sağlayamadı.

Alıntı:
Akillari varsa Android trenine atlarlar, yoksa batarlar

Hala atlamayıp kendilerini kanıtlama çabaları, onların sonu olacak.

35ksk
6 yıl önce - Cmt 24 Arl 2011, 03:30

Alıntı:
Gelecek görmüyor fakat neden yarım yamalak iş yapıyorlar da tam anlamıyla o düşündüklerine geçmiyorlar.

balık baştan kokar tepedeki stephen elop ne derse o.
boşver daha iyi oldu böyle nokia nın hükümdarlığı sona erdi artık aynı ürünün kimisinde radyosu eksik kimisinde işlemci hızı eksik satıp milleti kazıklaması son buldu. sony bile symbian ı bıraktı android e geçti ki baya sağlam ürünler sürüyor gerçi dev bir firmanın bu derece acayip işlemler yapması hayra alamet değil ya komple batıcak daha ortalığı kasıp kavuracak.

goktanpulcu
6 yıl önce - Cmt 24 Arl 2011, 03:33

Alıntı:
balık baştan kokar tepedeki stephen elop ne derse o.
boşver daha iyi oldu böyle nokia nın hükümdarlığı sona erdi artık aynı ürünün kimisinde radyosu eksik kimisinde işlemci hızı eksik satıp milleti kazıklaması son buldu. sony bile symbian ı bıraktı android e geçti ki baya sağlam ürünler sürüyor gerçi dev bir firmanın bu derece acayip işlemler yapması hayra alamet değil ya komple batıcak daha ortalığı kasıp kavuracak.

Katılıyorum, Nokia'nın sadece sorun ürettiği telefonları vardı. 2. SAAB vakası yakında bence böyle giderlerse.
Sony Xperia ile bayağı bir atak yaptı zaten. Android olmasaydı o da yalan olurdu.

35ksk
6 yıl önce - Cmt 24 Arl 2011, 03:40

sony esas atağı sadece sony olarak yola devam etmekle yaptı bravia engine, ps certified phone, xperia active gibi sapa sağlam telefonlar derken daha güzel bombalar patlatabilir.

Efe Elaldı

6 yıl önce - Cmt 24 Arl 2011, 03:50

harika bir telefon me goo işletim sistemi harika olmuş ama nokia sadece bu telefon için bu sistemi geliştirmiş onun için tek telefonluk bir sistem geleceği yok bundan sonra çıkacak telefonlarda microsoftla geliştirilmiş windows sistemi yer alacak onun için ben bu telefondan çok yeni işletim sistemli nokiaların beklenmesinden yanayım ben c6 kullanıyorum ve çok memnunum internete bağlanması n8 ile aynı kardeşimdede n8 var telefonlar yeni güncellemelerden sonra uçmaya başladı nokia sorunları aşmış symbianda windows işlemcili telefonlar geldiğinde nokia şov yapar

35ksk
6 yıl önce - Cmt 24 Arl 2011, 03:57

anna neysede belle ile güzel tepkiler alıyor fakat c ve d serisini görmek gerek te elopla nasıl olcak görücez . ama nokia symbian ı zamanında açsaydı bugün android olmayabilirdi. ama yinede istediğim şekilde 5800ın yazılımını düzenlememe fırsat veriyor

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET