Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Diyarbakır Yatırım ve Proje Haberleri
« önceki   123 ... 333435   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 34
nevedaa
1 ay önce - Cmt 04 Ağu 2018, 11:50
diyarbakır 2 millet bahçesine kavuşuyor

"İSTANBUL VE KONYA'DAKİ MİLLET BAHÇELERİ AÇILACAK"

Beşi bu dönemde tamamlanacak millet bahçelerinden 6'sının inşasına, 22'sinin de projelerine başlanacak.

İstanbul-Kayaşehir, Baruthane, Esenler ve Konya Meram Millet Bahçeleri açılacak.

İstanbul Kayaşehir'in 2, 3 ve 4'üncü etapları, Pendik, Validebağ, Küçükçekmece, Ayazma ile Diyarbakır Dicle Vadisi'nde Millet Bahçesi inşasına başlanacak.

İstanbul Atatürk Havalimanı, Zeytinburnu Beştelsiz, Ankara AKM sahası ve Gölbaşı, Konya, Yozgat-Sorgun ile stadyumdan dönüştürülecek Adana, Batman, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, Malatya, Mersin, Sakarya, Samsun, Sivas, Trabzon Akçaabat ve Avni Aker Millet Bahçeleri'nin projeleri hazırlanacak.

turhan özyurt
1 ay önce - Cmt 04 Ağu 2018, 12:36

İnşasına başlanacak olan Dicle vadisi'nde ki, projesi hazırlanacak olan eski Atatürk stadyumu arazisidir.

Misafir f80

1 ay önce - Pzr 05 Ağu 2018, 13:24

Diyarbakir yenisehir ilcesindeki dokuzceltik ,uc kuyular ,dönümlü mahallelerine muteahitlerin neden yonelmedigine bi anlam veremedim.egitim arastirmaya yakin,elazig urfa baglanti yoluna yakin,elazig yoluna ,cadde 75 e ,forum avm ye ,yenisehir belediye binasina ,eski sanayii ,yeni sanayii'e yakin ,muteahitler ozellikle dokuzceltik uc kuyu donumlu mahallelerine yonelseler bu sayede elazig bingol cevre yoluda yapimi hizlanir.yani bu kadar onemli mahallelere nasil yonelmiyorlar sasilacak sey.ayrica can alici bi nokta daha var ,ev fiyatlari uygundur ,daha cabuk satilirlar.suan belediye oralara ciddi yonelmis,imar yollari aciliyor ,üç dört tane buyuk sosyal tesis insaa edilecek .ama gel gorki yonelme yok.bence elazig bingol arasi cevre yolunun yapilmasi diyarbakirin dicle nehrinin diger yakasiyla butunlesmesine vesile olacak.

Clouvvre
1 ay önce - Pzr 12 Ağu 2018, 17:58

(+)

(+)

bülentD

1 ay önce - Pzr 12 Ağu 2018, 18:14

4 yıl yaşadığım Diyarbakır ile ilgili gelişmeleri ve şehre vizyon katacak yeni projeleri ilgiyle takip ederim.Bu gelişmelere bir Diyarbakırlı kadar sevinir,mutlu olurum.Bu şehri çok seviyorum.Sehirlesmesini,planlı büyümesini onemserim,lakin bu şehre daha çok lazım olan iş sahaları ve sanayi tesisleridir.Temenni ederim Diyarbakır bu anlamda da ihtiyacı olan yatırımları alacaktır....

osman21
1 ay önce - Pzr 12 Ağu 2018, 19:06

Alıntı:
yıl yaşadığım Diyarbakır ile ilgili gelişmeleri ve şehre vizyon katacak yeni projeleri ilgiyle takip ederim.Bu gelişmelere bir Diyarbakırlı kadar sevinir,mutlu olurum.Bu şehri çok seviyorum.Sehirlesmesini,planlı büyümesini onemserim,lakin bu şehre daha çok lazım olan iş sahaları ve sanayi tesisleridir.Temenni ederim Diyarbakır bu anlamda da ihtiyacı olan yatırımları alacaktır....

Haklisiniz bülent bey, şu anda diyarbakır için en büyük sorun işsizlik sorunu. Ancak bu konuyla ilgili de gelişmeler var. Yakında açılışı yapılacak olan 10 bin kişiye istihdam yaratacak olan tekstil organize sanayi bölgesi diyarbakıra nefes aldıracaktır. Ayrıca planlanan yine 10 bin kişiye istihdam sağlayacak karma organize sanayi bölgesi ile sulama alanındaki gelişmelerle diyarbakır bu sorunu aşacaktır.

Bunlar dışında turizmdeki gelişmeler de destek olacaktır.

Şu anda diyarbakır 'ın diğer şehirlerden farklı olarak en büyük avantajı 900 bin gencin bu şehirde yaşıyor olması. İşçi bulma sorunu yok. Ayrıca teşvikler yatırımı çok ucuz hale getirebiliyor. Artık bitme aşamasına gelen baraj ve sulama kanallari da tarımsal sanayide hammadde sıkıntısını ortadan kaldıracaktır.

Bence şimdi bile diyarbakır ı gezdiğinizde eskisinden çok çok gelişmiş göreceksiniz.

bülentD

1 ay önce - Pzr 12 Ağu 2018, 19:22

Osman bey bu bahsettikleriniz çok güzel gelişmeler,sehriniz adına sevindim.4 yıl önce ayrıldım Diyarbakır'dan,ailece özledik aslında,önümüzdeki dönemde gezmek için gelme niyetindeyiz,ama Sur bölgesinin iyice ayağa kalkmasını da bekliyoruz açıkçası.

Omera 21
1 ay önce - Pzr 12 Ağu 2018, 19:54

Alıntı:
Osman bey bu bahsettikleriniz çok güzel gelişmeler,sehriniz adına sevindim.4 yıl önce ayrıldım Diyarbakır'dan,ailece özledik aslında,önümüzdeki dönemde gezmek için gelme niyetindeyiz,ama Sur bölgesinin iyice ayağa kalkmasını da bekliyoruz açıkçası.
2019'un baharında gelmenizi tavsiye ederim Bülent hocam. O zamana kadar hali hazırda devam eden büyük projelerin büyük kısmı bitmiş olacaktır. Diyarbakırda anılarınız tazeliğini korurken. Bu seferki gelişinizde sürprizler sizi bekliyoruz olacaktır.

osman21
1 ay önce - Pzr 12 Ağu 2018, 20:35

Alıntı:

Gelecek yıl surdaki çalışmalar büyük oranda bitmiş olacaktır.

Ben de ömer gibi uygun bir mevsim de özellikle nisan sonlarında gelmenizi öneririm.

Misafir c3a

1 ay önce - Pts 13 Ağu 2018, 21:33

Dokuz Çeltik Mahallesi’nde 15.000 metrekarelik alanda kurulan Turgut Özal Parkı’nda:

4 derslik Kuran Anasınıfı,
Spor aktivite alanları, bisiklet ve yürüyüş parkurları,
Futbol sahası,
Basketbol sahası,
Fitness alanı,
Çocuk oyun parkı,
Yöreye uygun ağaç ve bitkiler ile alanda yoğun yeşil alan,
Otuma ve dinleme alanları (kentsel donatılar) yer alacaktır.

sayfa 34
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 333435   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET