Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Şanlıurfa - Piazza AVM
123 ... 181920   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
İ.Halil Karabatak
6 yıl önce - Prş 22 Arl 2011, 13:54
Şanlıurfa - Piazza AVM


Şanlıurfa Alışveriş Merkezi Projesi

Tanıtıcı Bilgi

Şanlıurfa'nın Merkez İlçesinde 88.088,65 m2 arsa üzerinde geliştirilmesi planlanan alışveriş merkezi projesidir. Projenin yaklaşık 50.000 m2 BKA'ya sahip olması planlanmaktadır.

Lokasyon ve Ulaşım

Projenin geliştirileceği arsa, Şanlıurfa şehir merkezine 2,50 km. uzaklıktadır ve bölgenin önemli ulaşım arterlerinden biri olan İpekyol Bulvarı (Gaziantep-Şanlıurfa Karayolu)'na yaklaşık 190 m. cephesi bulunmaktadır. Özel ve toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşılabilen gayrimenkulün yakın çevresinde Hilton Garden Inn Oteli, Sheraton Oteli, Balıklıgöl Devlet Hastanesi, TOKİ Konutları, Urfa Kalesi ve konut kullanımlı yapılar yer almaktadır


(+)

(+)

(+)


Kaynak : rgy.com.traizzet
6 yıl önce - Prş 22 Arl 2011, 16:15

inşallah en yakın zamanda inşaatı başlar Urfamızın 3. alışveriş merkezine gerçekten ihtiyacı vardı çünkü urfa city avm ve abide park avm artık hafta sonları adım atamayacak hale geliyor cafelerinde oturacak yer bulmak gerçekten güç oluyordu şimdiden Şanlıurfamıza hayırlı olsun

aizzet
6 yıl önce - Sal 27 Arl 2011, 14:11

başkan Fakıbabanın açıklamasına göre bu projeye haziran ayında başlanacakmış açıklaması:

Alıntı:
Urfa Taşından AVM...

Şanlıurfa'ya Urfa Taşından Alışveriş Merkezi yapılıyor. Belediye Başkanı Fakıbaba Eyyüp Peygamber Caddesininde duble yol olacağının müjdesini verdi. Fakıbaba Vatandaşları bir konuda uyardı

Başkan Fakıbaba programda yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Şanlıurfa’da şuan ortak aklı yakalamışız. Burada sayın bakanım gelişi gerçekten bize büyük bir katkı sağlamıştır.Yani Urfa’daki siyasi havayı farklı bir hale getirmiştir.Bakanımıza teşyekkür ediyoruz.Biz Nisan ayında inşallah Haleplibahçeyi yapıyoruz. Bütün her şeyimiz hazır . Paramız da hazır.Haleplibahçeye başlıyoruz.Haziran ayında eski otogarın yerinde Urfa taşından bir AVM yapılıyor.Orası başlıyor.Kültür Bakanlığı Haleplibahçede müzelerin yapımına başlayacak.Kalenin altında İl Özel İdaresi evleri kamulaştırıp yıkıyor. Orası da çok bir güzel görüntü katacaktır kentimize. Kızılkoyundaki çalışmalarımız devam ediyor. Ancak buranın 2013 yılında yapımına başlıyoruz. Duble yollar açıyoruz. Yeni yolların yanı sıra yol genişletme çalışmalarımız sürüyor. Harran Kapıyı yapıyoruz. Eyüp Peygamber caddemiz duble yol oluyor. Şimdi Müzik müzesini genişletiyoruz. Sokak sağlıklaştırmaları yapıyoruz. İl Özel İdaresinin buralarda çalışmaları var. Vilayetin çok ciddi restorasyon çalışmaları var. Surları ortaya çıkartıyoruz. Beykapısında surları ortaya çıkartmak için orada 24 evin kamulaştırmasını yaptık. Kızılkoyunda 350 evi kamulaştırdık. 75 evin kamulaştırması için bir problemimiz var onu aşmaya çalışıyoruz. Bunlarında yalnızca yalnızca 10’u ile anlaşamamışız. Bunlarında tapularında problem olduğu için anlaşma sağlamamışız. Kimseyi mağdur etmeden işimizi yapıyoruz. Harran Kapıda 65 tane iş yeri ve ev kamulaştırmışız.Toplam 205 tane onları çözeceğiz. Öte yandan 11 Nisan meydanı, Topçu Meydanı, Abide Kavşağı, Cengiztopel Kavşağı buralar çalışmalarımız devam ediyor. Buralar tamamlandığında Urfa’nın farklı bir görünümü olacaktır.


http://www.sanliurfa.com/haber42724-urfa-tasindan-avm.htmaizzet
6 yıl önce - Pts 09 Nis 2012, 14:01

Eski Otogar’ın arsasına AVM inşa edilecek

Şanlıurfa’da eski Otogar’ın yerine Alış-veriş merkezi inşa edilecek.
70 dönümlük alan üzerine 3 katlı olacak AVM’nin yapımına bu ay içinde başlanması bekleniyor.

Alışveriş merkezi projesinde 150 dükkan, sinema ve bowling salonları yer alacak. Gaziantep’te bulunan Sankopark AVM projesini de gerçekleştiren Rönesans İnşaat firması Şanlıurfa’daki projeyi 2 yılda tamamlamayı planlıyor.

Alışveriş Merkezi, Haleplibahçe’de Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından uygulanacak müze ve çevre düzenlemeleri projeleriyle birlikte bölgeyi çekim merkezi yapacak.

MEL-4 Gayrimenkul Geliştirme Yatırım İnş ve Tic. A.Ş, eski Otogarın arsasını 2007 yılı Kasım ayında 45,5 milyon liraya Şanlıurfa Belediyesi’nden almış, bir süre sonra burayı Rönesans Gayrimenkul Yatırım (RGY) adlı şirkete satmıştı.
http://urfahizmet.com/Default.aspx?pid=6&conid=41478


Salih M
6 yıl önce - Cmt 05 May 2012, 13:39
Urfa’ya Bir AVM Daha
Urfa’ya Bir AVM Daha

Şanlıurfa’da eski otogarın yerinde yapılması planan AVM için proje’de son aşamaya geldi.

Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güllüoğlu, Mimarlar Odası Başkanı, yönetim kurulu üyeleri ve projeyi hazırlayan firma ile birlikte proje’yi inceledi.Projenin uygun bir proje olduğu bildirildi.AVM’nin önümüzdeki günlerde temeli atılacağı bildirildi.Üç katlı bir AVM olması beklenen alış veriş merkezinin çevre binaların seviyesinde ve şehrin dokusuna uygun olacağı aktarıldı.
Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güllüoğlu konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:”Eski otogar yeri olarak nitelendirilen yerdeki AVM merkezinin projesi geldi. Ümit ediyorum ki önümüzde ay bölgede yeni bir alışveriş merkezine kavuşması için temel atılacak.Şuan proje avam olarak hazır.Urfa’ya yeni bir alışveriş merkezi kazandırmak için çalışmalarımız devam ediyor.”

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 181920   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler