Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
cihan mercan

6 yıl önce - Pts 26 Arl 2011, 22:49

Evrakların hepsi onaylanmış sadece erdemler gemisinin evrakları şuan ankarada onay çıkarsa seferlere en kısa zamanda başlıyacak gemi bilginize

meric turkbikmaz

6 yıl önce - Cum 30 Arl 2011, 23:29

İnşallah şu son onaylar da çıkar, sefere başlarlar.

Bir hafta önce İnegöl seyahatinde kullandığımız Eskihisar-Topçular feribotu hava şartları iyi olmasına rağmen 40 dakikada geçti karşıya. Çok gıcık oldum. O sinirle yetkililere dadandım, İDO yu aradım, mail yazdım. Karşı kıyıyı görüyorsunuz ama bir türlü varamıyorsunuz. Ne olur biraz bu insanoğlu para hırsı uğruna böyle akla mantığa uymayacak işler yapmasa? Ne olur şurada 20 knot ve üzeri hızlarda giden feribotlar çalışsa, 15 dakikada karşı kıyıya varsak? Ne olur 45 TL gibi çok saçma ve fahiş bir ücret talep etmeseler?..
.. Sene olmuş 2011, yüzyıl olmuş 21, 20 milyonluk İstanbul ile 2 milyonu aşkın Bursa kuşuçumu 90 km, feribot kullanarak karayolu ile 3 saat.. 20 Milyonluk İstanbul ile Güney Doğu Marmara, Ege en az 4 saat.. Anlamak çok güç.

Burada düzgün kurulacak bir sistem ve hızlı gemilerle köprü yapılana kadar (yani nereden baksanız 7-8 sene) günden güne artacak araç trafiğinin yükünü karşılamaları lazım.

Yıllardır en gıcık olduğum ve seyahat etmekten artık iyice usanmaya başladığım bir güzergah oldu Eskihisar-Topçular hattı. Körfezi dolaşmaksa tam bir işkence benim için. Çünkü bu dünyada yüz binlerce, milyonlarca coğrafi engeller var ve insanoğlu elindeki teknolojik imkanlarla bunu aşmış. Benim işim gücüm yok saatlerce körfez dolaşacağım he. Ölme eşşeğim ölme...

cihan mercan

6 yıl önce - Cum 06 Oca 2012, 23:27

Aldığım son bilgiye göre erdemler gemisi bu hatta izin belgesi alamadı şuan gemi çanakkalede-gelibolunda bağlı duruyor ama bu hatta başka gemiler gelicekmiş bu hattı açmak için çok uğraşıyorlarmış ayrıca bu hatta yeni gemi alınacakmış

reşitözen
6 yıl önce - Cum 06 Oca 2012, 23:40

İDO'ya sağlanan imtiyazlardan sonra, Erdemler'e çalıştırma izninin verileceği hayal, anladığım kadarıyla...Eee, kendi hattında tekel konumunu bırakır mı İdo? Bir de tekelleri kaldıracağız, rekabet güzeldir diyenlere ithaf olunur...

Süha
6 yıl önce - Cmt 07 Oca 2012, 15:36

İDO bu hatta rakip koymaz, gider yandaki arsaları alır iskeleyi büyütür birde gemileri çoğaldıtrsa hızıda artırırsa kimse rakip olamaz İDO'ya. İDO'ya zaten şu iskele bile yetmiyor genişletmeleri şart.

Süha
6 yıl önce - Prş 08 Mar 2012, 22:42

İDO bu hatta izin vermedi değil mi ?? Hiç izin verir mi ?? Onlar kar edecekler, ulaşımda dahiş fiyatlar uygulayacaklar. Yavaş yavaş açacaklar ısıyı çünkü bizler birşey hissetmeyelim. Herşeyin farkındayız. Ama tekelci ulaşım karşısında hiç birşey yapamıyoruz. Körfezi döneriz daha iyi.

Süha
6 yıl önce - Prş 22 Mar 2012, 13:46

İDO, ESKİHİSAR-TAVŞANLI HATTINDA TEK KALMAYACAK
Alıntı:

(+)

Feribotla araç ve yolcu taşımacılığında yaşanan sorunlara çözüm bulma ve alternatif geliştirme çalışmaları devam ediyor.. Gök Denizcilik Turizm İç ve Dış Ticaret A.Ş., 12 yıl önce başlattığı projeyi nihayet yaşama geçiriyor.. Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Aydın, “İDO ile rekabete hazırız” dedi..

Gök Denizcilik Turizm İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi, Eskihisar-Tavşanlı arasında feribotla araç ve yolcu taşımacılığında faaliyete geçmeye hazırlanıyor. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Aydın, gazetemizi ziyaretinde yaptığı açıklamada, Eskihisar-Tavşanlı arasındaki deniz taşımacılığında sona yaklaştıklarını söyledi.

Yeni feribotlar hem daha hızlı hem daha konforlu ve kullanışlı olacak..

Aydın, yasal prosedürler tamamlandığında, halen hazırda bulunan feribotların yanında kiralayacakları ile birlikte toplam 8 adet feribot ile kira sözleşmesi yapacaklarını söyledi. Hem halkın menfaatine adil bir rekabet ortamı oluşturmak istediklerini hem de daha hızlı, daha konforlu, daha hesaplı bir deniz ulaşımının sağlanmasını hedeflediklerini dile getiren Necmettin Aydın, “Deniz ulaşımında farklı bir bakış açısı ile, kamu menfaatinin korunup kollandığı, sağlıklı bir rekabet ortamı ile deniz ulaşımına kalite getirildiği bir sürecin başlangıcındayız” dedi.

‘İDO ile rekabete hazırız’

Hat izni alınır alınmaz seferlere başlanacağını, bunun dışında herhangi bir hukuki ve idari engel bulunmadığını belirten Gök Denizcilik Turizm İç ve Dış Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Aydın, daha sonra şunları söyledi: “2000 yılında başlattığımız çalışmalarımızda sona geldik. Eskihisar-Tavşanlı hattındaki deniz taşımacılığı için tüm teknik, idari ve yasal süreç gerektiği şekilde tamamlanmıştır. İzin ve belgelerin tamamı alınmıştır. Ankara nezdindeki girişimlerimizin en kısa sürede sonlandırılmasına çalışıyoruz. Eskihisar-Tavşanlı arasında yaşama geçirmeyi planladığımız deniz taşımacılığı ile vatandaşlarımıza rahat bir nefes aldıracağız.”

Kaynak: http://haberci.com.tr/Haber/iDO-ESKiHiSAR-TAVsANL ...YACAK.aspx

ozcan alemdar
6 yıl önce - Prş 22 Mar 2012, 22:06

İnşallah bir an evvel başlar seferler, fakat Yunuseli Havaalanı gibi son dakikada engelleneceğini düşünüyorum.

Süha
6 yıl önce - Prş 22 Mar 2012, 23:22

Hep engelliyorki zaten, şehir hatları vapurlarını engelledikleri gibi.

tarkan arslan

6 yıl önce - Cum 23 Mar 2012, 00:31

Yeni ucubeler geliyor. Bu arada iskelere bekleme alanı ; araç çıkışı için karayollarına bağlantı yapılmış mı?

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 161718   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara