Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Antalya Hipodromu
123   sonraki »

ANA SAYFA -> ANTALYA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
berk okul
6 yıl önce - Çrş 07 Arl 2011, 18:46
Antalya Hipodromu


Alıntı:
Hipodrom 2013’de 07.12.2011

Döşemealtı’na yapılması planlanan hipodromun 2013 yılında faaliyete geçebileceğini söyleyen AK Parti milletvekili Badak, meralık alanın yakında tahsis edileceğini belirtti.

Ot parası 5 milyon TL
Döşemealtı’na yapılması planlanan hipodromda bürokratik işlemlerin bitmek üzere olduğu, hipodromun yapılacağı alanın, Tarım İl Müdürlüğü “Mera Komisyonu” tarafından meralık alan olmaktan çıkarıldığı bildirildi. Konu hakkında Ekspres’e açıklama yapan AK Parti Milletvekili Sadık Badak, Mera Komisyonu’nun bu kararından sonra gerekli olan 4 milyon 800 bin TL “ot parasının” Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yatırılması ile gerekli tahsisin yapılacağını söyledi.

Ot parası yüksek
Mera Komisyonunun bu kararından sonra Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı istediği 4 milyon 800 bin TL ot parasının çok yüksek olduğunu belirten Sadık Badak, bu rakam revize edilirse işlemlerin daha da hızlanacağını söyledi. Badak şöyle devam etti. “Tarım İl Müdürlüğü Mera Komisyonunun belirlediği ot parası çok yüksektir. Manavgat’ta benzer bir uygulamada yapılacak tekne çekek yeri için aynı komisyon 900 bin TL ot parası bedeli istedi. Belirlenen miktar çok yüksek olduğundan Tarım Bakanlığı da hipodromun turizm alanı ilan edilmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığından talepte bulundu. Haliyle bu işlemler zaman almaktadır. Oysa Mera Komisyonu ot parasını makul bir miktara çekerse sanırım bu sorunda kısa sürede aşılır ve hipodromun yapımı hızla başlatılır…”

Jokey Kulübü devrede
Gerekli olan arazi tahsisisin yapılmasından sonra Türkiye Jokey Kulübünün devreye gireceğini belirten Badak, şu an itibariyle Antalya’ya yapılacak olan hipodromun taslak projesinin tarım Bakanlığı ve Türkiye Jokey Kulübünde hazır olduğunu söyledi. Bu işlemlerin hemen yapılmasından sonra muhtemelen 2013 yılında hipodromun hizmete açılacağı söyleyen Badak, Antalya’nın bir hizmete daha kavuşacağının altını çizdi.
http://www.antalyaekspres.com/default.asp?sayfa=h ...ategori=97


güzel bir olay. bakarsınız, ingiliz turistleri çeker düzeye gelir zira onlar seviyor.


Ömer YILMAZ
6 yıl önce - Pzr 08 Oca 2012, 11:34

Alıntı:
güzel bir olay. bakarsınız, ingiliz turistleri çeker düzeye gelir zira onlar seviyor.


İngiliz turistlerden ziyade bizim 6'lı meraklılarının ilgisini çeker gibi.

Şaka bir yana, Antalya için güzel bir gelişme.

Ayrıca Döşemealtı'nın gelişmesi yönünde katkı saylayacak bir yatırım olabilir.


turan toksoy
5 yıl önce - Çrş 09 May 2012, 22:31

Öce salon ve sdadyum
Ömer YILMAZ
5 yıl önce - Çrş 09 May 2012, 22:34

Alıntı:
Öce salon ve sdadyum


Önce salon ve stadyum demek istediniz galiba
Bence de önce stadyum


berk okul
5 yıl önce - Pzr 14 Nis 2013, 17:08

Alıntı:
Hipodrom alanını incelediler

AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun ile Hipodrom alanında incelemelerde bulundu. Badak, “Hipodrom Döşemealtı’na çok şey katacak” dedi
AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun ile birlikte yapımına başlanacak olan Hipodrom alanında incelemede bulundu. Sadık Badak, “Hipodrom Döşemealtı’na çok şey katacak. Mükemmel bir alan. Döşemealtı’nda değişim bu hizmetlerle devam edecek” diye konuştu. Belediye Başkanı Nurettin Tursun ise hipodrom alanı ile ilgili açıklamada bulunurken, harita üzerinde de son bilgileri Milletvekili Sadık Badak’a aktardı.

Alıntı:
http://antalyaekspres.com.tr/default.asp?sayfa=haberdetay&id=15791&kategori=94

antalyaekspres
sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANTALYA