Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 434

Dünya düz mü, yuvarlak mı?
düz 50.0%  50.0%  [6]
yuvarlak 50.0%  50.0%  [6]
Toplam Oy : 12

Misafir 531

11 ay önce - Pzr 17 Arl 2017, 21:51

6 yıldır süren bu tartışma ne kadar güzel
Düminya düz müdür yuvarlak mıdır onu bilmem kime göre neye göre akla uygun gelen kişinin aklına bağlı dediğim gibi kime göre neye göre )

Misafir 396

11 ay önce - Pzr 17 Arl 2017, 21:59

Az önce Neyşinıl Cografikten öğrendiğüme göre ,yuvarlakmış.

Misafir 75f

11 ay önce - Cum 22 Arl 2017, 08:18

National Geographic yuvarlak dediyse %100 düzdür. Ben de geçen gün sorguladım, uzun uzun düşündüm. Bunlar bize çocukken dünya yuvarlak diye dayattılar. Peki hangimiz yuvarlak olduğunu gözlerimizle gördük?

Platon'un mağara alegorisinde olduğu gibi biz sadece gölgeleri gördük, içimizden biri zinciri kırıp mağaranın dışına çıkıp, gerçekleri görünce ve bu alışılmadık şeyi bize anlatınca, onu deli/cahil diye yaftaladık. İnanmadık. Evet arkadaşlar, dünya düzdür. Bu gerçekle yüzleşmek yürek ister.

Misafir 44c

11 ay önce - Pzr 24 Arl 2017, 10:19

Dunya düzdür bana kanit olarak uzaydan cekilmis fotograflari soylemeyin sanki gözünüzle gördünüz ben çevreme bakıyorum hersey duz eger yuvarlak olsaydi ufuk cizgisi git gide asagi egilirdi araziler dumduz degil eğik olurdu hadi bunu da aciklayin

Misafir 507

11 ay önce - Pzr 24 Arl 2017, 10:39

Düz dünyamızda aşamadığımız kutbun ötesinde neler var?

Ali clarkkent
11 ay önce - Sal 26 Arl 2017, 10:10

Misafir 44c

Alıntı:
Dunya düzdür bana kanit olarak uzaydan cekilmis fotograflari soylemeyin sanki gözünüzle gördünüz ben çevreme bakıyorum hersey duz eger yuvarlak olsaydi ufuk cizgisi git gide asagi egilirdi araziler dumduz degil eğik olurdu hadi bunu da aciklayin

Kışın dünyanın kuzey yarımküresinde günler kısalırken güney yarımküresinde günler uzuyor. Haziran-Temmuz-Ağustos aylarında Kuzey yarımkürede yaz yaşanırken güney yarımkürede aynı anda kış mevsimi yaşanıyor.

Böyle bir şey düz dünyada nasıl olur. Hadi sen bunu açıkla. Seninki gibi göz yanılmasından bahsetmiyorum. Gerçek bir bilgiden bahsediyorum.

Misafir 397

11 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 00:08

Dünya düzdür.

Güven Hoca

11 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 00:20

Dünya düz ise coğrafya yoktur bilim yoktur ortaçağ papazlarına inanmak vardır.Okumayan adam böyle bilimi reddeder işte.Sonrada biz herşeyi biliyoruz hayat mektebinde okuduk diye seni işletirler.

emre yelkenci
11 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 00:24

Dünya düz değil ama yuvarlakta değil.Boş boş yazmayın.
Birçok şeyi birbirine karıştırıp yazmışsınız.
Evet bize öğretilenlerin çok ötesinde şeylerin döndüğü doğru.
Hakikatler büyük kaos yaratacak türden ve bu dünyanın böyle bir kaosa dayanacak gücü yok.
Dünya ile ayla alakalı insanlık tarihi dinazorlar evrim dinsel anlatılarla alakalı bize kodlanan şeyler hakikatin çok ötesinde farklı.
Aslında etrafta çok fazla delil bırakılmış ama normal insanlar günlük hayat koştturmacası ve standardt eğitim neticesinde bunlara tüm ömürlerinde 10 dakika bile ayıracak konumda değiller..

sadece 1 örnek vereceğim bunun gibi 100 lercesi var.

Nijer dediğiniz ülkede her 1 000 000 kişiye 1 doktor düşüyor!!

orana bakın...bu insanlar dünya düz olsa ne yuvarlak olsa ne demekten başka bir şey düşünemez

Misafir b41

11 ay önce - Sal 02 Oca 2018, 00:34

Yahu adam dalga geciyor. Bunu cevap yazmak bile zuldür. Boyle bir tartismanin olmasi dahi insan aklina hakarettir.

sayfa 434
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET