Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 433
Misafir c8d

7 ay önce - Sal 28 Ksm 2017, 16:49

Ali clarkkent, Tokyo'dan Los Angeles'a okyanus üzerinden dümdüz uçuyor niye?

Ali clarkkent
7 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 09:32

inanç09

Alıntı:
Dünya düzdür diyenler dünyanın tabak gibi mi olduğunu kast ediyor o zaman arkasında ne var

Bir çok düz dünya videosu izledim. O videolarda deniyor ki: Dünyanın kenarına gidildiği zaman çok büyük buz tabakalarıyla karşılaşılıyormuş. Hatta denizci bir kaşif inatla kenarına kadar gitmiş. Dünyayı koruyan kuşağı görmüş. Kırılmıyormuş. kuşağı geçememiş. Hatta bu yolculuk 100.000 km sürmüş.

Dünyanın öbür tarafında ne olduğunu öğrenmek için sondaj vurmuşlar. Söylendiğine göre 12 km'ye kadar inilmiş. Su tabakası ile karşılaşılmış. Su tabakasından öteye geçilememiş.

Düz dünyacılar böyle söylüyor.

Ali clarkkent
7 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 09:33

Alıntı:
Ali clarkkent, Tokyo'dan Los Angeles'a okyanus üzerinden dümdüz uçuyor niye?

Bunu şundan sordum. Küre dünya modelinde okyanus üzerinden uçup gitmesi mantıklı. Fakat düz dünya modelinde karaların üzerinden uçması gerekir gibi geliyor bana. Rusya ve avrupa üzerinden.

Misafir 808

7 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 10:54

Bu evangelist zırvaları üzerinde fazlaca durup, fazlaca tekrarlamanın manası yok Ali kardeşim. İzlediğiniz her video bunların cemaatlerine bağış olarak gidiyor, devir eski devir değil tabii, Youtube para dağıtıyor. Ha bi de şu var, bazı Türk youtuber'lar sırf para kazandırdığı için bu tür düz dünya, dünya dışı yaşam formları, ufo ziyaretleri, cin görüntüleri gibi merak cezbeden videoları yayınlıyorlar. Kurgu olduklarını söyleyip film çekmek ayrı, hakikat olduklarını söyleyip insanları aldatmak ayrı. Çok film izlersin hayal gücün gelişir, ama bu videolara fazla kaptırırsan saplantıya düşürür. O saplantı evangelist müritliğinde son bulur benden söylemesi.

Fetöş gibi bunlar biraz da... Senelerce televizyonlarda vaazları yayınlandı, ünlü futbolcuları cemaatlerine kazandırıp kendilerini halka kolayca sevdirmeye çalıştılar, sonra kurumları içten fethedip azıcık güçlendiklerini zannettiklerinde demokrasimize darbe vurmaya kalktı hainler. Beyni yıkanmış, aklı kiraya verilmiş bireyler hep bu şer odaklarının işine gelir zaten. Aman aklınıza ve dininize mukayyet olun.

suphibayram

7 ay önce - Çrş 29 Ksm 2017, 10:57

hay Allah iyiliğinizi versin .Hala bu başlık devam ediyor .
Dünya düz arkadaşlar tepsi gibi

Arapgir 23
7 ay önce - Prş 30 Ksm 2017, 00:53

Dünya kermcan durmaz

Misafir 314

7 ay önce - Prş 30 Ksm 2017, 05:14

Alıntı: Bunu şundan sordum. Küre dünya modelinde okyanus üzerinden uçup gitmesi mantıklı. Fakat düz dünya modelinde karaların üzerinden uçması gerekir gibi geliyor bana. Rusya ve avrupa üzerinden.

Düz dünya modeli diye bir şey yoktur, dünyanın şekli bellidir. Düz dünya haritası denen şey ise kuzey kutbunu merkeze alan harita projeksiyonu olan düzlem projeksiyon haritadır. Bu haritada kuzey kutbu merkezde yer aldığı için k. kutbundan uzaklaştıkça ülkelerin boyutu olduğundan büyük gözükmeye başlar ve güney kutbu haritayı tamamen çevreler.

Harita projeksiyonları dünyanın küre biçimi 2 boyutlu düzleme (kağıda) aktarılamadığı için geliştirilmiştir. Bizim kullandığımız haritalar genelde silindirik projeksiyonlardır, ekvator çizgisini merkez alır. Güneye ve kuzeye gidildikçe harita deforme olur.

Uçak rotaları iki nokta arasındaki en kısa mesafedir. (Hava şartlarıyla ilgili özel durumlar vs. olmadıkça) Tokyo-New York uçağı Rusya (Sibirya) üzerinden Canada'ya geçer ve oradan New York'a varır. En kısa rota budur. Bunu Google Earth üzerinde cetvelle çizip görebilirsin. Bu rotayı haritaya aktardığımızda ise düz bir çizgi göremeyebiliriz zira haritalar dünyanın 2 boyuta indirgenmiş halleridirler. Rotaya bağlı olarak her harita projeksiyonu doğru durumu yansıtabileceği gibi abuk rotalar da ortaya çıkabilir.

Misafir e3e

7 ay önce - Pts 11 Arl 2017, 09:28

Bırakın şimdi düzü küreyi. Siz hiç oyuk dünyayı duydunuz mu? Ben bu videoyu izledim ikna oldum bence dünya oyuk.

FuatUler

7 ay önce - Çrş 13 Arl 2017, 21:56

NASA yarin bir aciklama yapacakmis. Ben biliyorum nedir. Daha atmosferin disina cikamiyorlarmis ama epey yaklasmislar. Son testlerinden bir goruntu:

(+)

Misafir 699

7 ay önce - Pzr 17 Arl 2017, 00:37

dunya 1800 kusur km hiz ile donmektedir tabi biz bunu anlamiyoruz o ayri mesele...

sayfa 433
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET