Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
sipahi
14 yıl önce - Çrş 16 Şub 2005, 20:47

Alıntı:
Bu kurtler kadar milliyetci ve gecimsiz insanlar gormedim. Allah bunlari en kisa zamanda islah etsin.
AMIN

ahh birde seni ben anlayabilsem!..

Guldem
14 yıl önce - Prş 17 Şub 2005, 12:56

Alıntı:
Ümit'in yazısındakinin şaka olduğundan şüphem yok ama "azınlık" demesi yanlış biz azınlık değil bütünün birer parçasıyız.

Sevgili Sina!
Azinlik kelimesi hakaret iceren bir kelime degildir! Azinliklar da icinde bulunduklari ulkenin bir parcasidir, yani senin de deyisinle butunun bir parcasidir. Onemli olan azinliklarin gercekten kendilerini butunun bir parcasi olarak hissedip hissetmemeleridir!!! Tartisilan mesele de bu aslinda!

Saygilar!

hasansemre

14 yıl önce - Prş 17 Şub 2005, 16:41

Eğer bahsedilen azınlığa karşı bir kısıtlama getirilse kimliklerde TC yerine başka bir taabiyet yazsa ve bu bazı hakların kısıtlanmasına neden olsa haklı olabileceklerine kanaat getirebilirim fakat kendi kendilerine başlattıkları Türk - Kürt ayrımını Türkiye Cumhuriyeti anayasası onaylamamış ve yasalarda herhangi bir ayrım yok iken bazı hak taleplerinde bulunuyorlar bunun en ufak bir anlamı yok zaten bu ülkede ben göğsümü gere gere Türküm bu bayrak için canımı veririm derken , sende göğsünü gere gere Kürtüm bu bayrağa küfürde ederim diyebiliyorken senle ben arasında en ufak bir fark yok ben hangi hakka sahipsem sende aynılarına sahipsin.Daha ne istiyorsun diyebilirim.
Taha Milliyetçilikten kötü bir olguymuş gibi bahsetmiş ama bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin varolabilme nedenlerinden biri budur.

Sina üzülerek söylüyorum senin gibiler var fakat çok azsınız.Seni ve senin gibi düşünenlere hiç bir zaman en azından benim lafım yok.
Türkiye'ye genel bir bakın bir çok etnik topluluk var ama Kürt toplumu dışında hangisinin problemi var hangisi bu ülkeye zarar vermiş veya hangisi meydanlarda teröristler için gösteri yapıyor.

Sina

14 yıl önce - Prş 17 Şub 2005, 22:13

sevgili güldem,

Eğer etnik grupları azınlık olarak görürsek "Fransızların bu günlerde tartıştığı ve şiddetle karşı çıktığı" azınlık haklarına dönüşür. Demek istediğim sözlükte "azınlık-çokluk" kavramı değil, politik olarak bildiğimiz "azınlıklar kavramı" sanıyorum yanlış anladın

Alıntı:
Azinliklar da icinde bulunduklari ulkenin bir parcasidir, yani senin de deyisinle butunun bir parcasidir. Onemli olan azinliklarin gercekten kendilerini butunun bir parcasi olarak hissedip hissetmemeleridir

Yukarıdaki konuda zaten hemfikiriz.

Alıntı:
Sina üzülerek söylüyorum senin gibiler var fakat çok azsınız.Seni ve senin gibi düşünenlere hiç bir zaman en azından benim lafım yok.

Hasanın da yazdığı gibi ben burda yazılanlara kendi açımdan alınmıyorum ama "genelletirme" olmaması tüm çabam...

Ne kadar ilginçtir ki, kürtleri anlamayan türkleri savunuyorum yeri geldi mi bazen de türkleri anlamayan kürtleri...

dış kaynaklı kışkırtmalar büyük rol oynuyor, bir başlıkta şu an hatırlayamayacağım fakat eğitimin öneminden bahsetmiştim... Nedeni cahil adamı istediğin gibi elinde oynatrsın, kolay kanar, ne istersen yapar..

Hikmet
14 yıl önce - Cum 18 Şub 2005, 23:17

Burç'a aynen katılıyorum, Bataklılk başka yerde....Duyarlılığınız çok güzel arkadaşlar...
Diğer arkadaşlarda doğru şeyler yazmışlar.. Bende iki lafçık edeyim o zaman..
Türkiyede kürtler azınlı filan değildir, Öyle olsaydı Atatürk azınlık der ve anayasaya yazdırırdı..
Kürtler bizimle aynı statüdedir.
Ayrılıkçı Kürtlere gelince , işte bizim derdimiz onlarla, Onlar çok az da olsa sesleri çığırtkanca..
Sapla samanı ayırt etmeliyiz, kürtler Türkiyenin bir parçasıdır. Aksini söyleyemeyiz..
Ama her ulusun olduğu gibi onlarında satılmışları var , işte onları cımbızla almalıyız, bütün mesele budur arkadaşlar..
Yanlız son zamanlarda bu ayrılıkçılar post değiştirmeye başladı, ben ona dikkat çekmek isterim, entel-liboş tayfaya bolca sızmış durumdalar, bazen romantik özgürlükçü kisvesi altında, bazen azılı kapitalist- liboş kisvesi altında, bazen sanatçı , bazen romancı, adam kisvesi altında!!!
M.K. Paşanın muhteşem cumhuriyet sözüyle sözlerimi tamamlayayım..
"TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ KURAN TÜRKİYE HALKINA TÜRK DENİR"

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET