Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Burç

14 yıl önce - Cum 14 Oca 2005, 14:29
DEHAP'lı bölücüler hakkında suç duyurusu

"DEHAP kongresi" adı altında PKK propagandası yapıp, öcalan lehine sloganlar
atan, Kürdistan bayrakları açan bölücüler hakkında suç duyurusunda bulunulacak.

sözüm ona "kongre" sırasında çekilen filmler emniyet genel müdürü tarafından
inceleniyor ve tamamlanınca bu bölücüler tek tek mahkemeye gönderilecek..

Kaynak : Zaman

Burç

14 yıl önce - Cum 14 Oca 2005, 14:40

Alıntı:
DEHAP Kongresi''nde aynı rezalet

DEHAP''ın üçüncü olağan kongresinde yine aynı skandal yaşandı.

AB çığırtkanlarının estirdiği ''bölene kadar özgürlük'' havasını arkasına alan partililer, Türk Devleti''nin temeline dinamit koymaya çalıştı.

İSTİKLAL Marşı''nın okunmadığı kongrede Apo posterleri asıldı, destek sloganları atıldı.

Genel Başkan bölücübaşından söz ederken ''sayın'' ifadesini kullanırken, PKK''ya yönelik operasyonlar eleştirildi.

http://www.reklam_link.com.tr/manset.asp?nta= ...altid=2084

ebruturhan

14 yıl önce - Cum 14 Oca 2005, 14:49

Alıntı:
"DEHAP kongresi" adı altında PKK propagandası yapıp, öcalan lehine sloganlar
atan, Kürdistan bayrakları açan bölücüler hakkında suç duyurusunda bulunulacak.

DEHAP'ın tek amacı zaten bu değilmi ?
Bence hükümet suçlu her elini kolunu sallayanın parti kurtabildiği bir ülkede bu tür kongrelerde normal karşılansın. Biz inceleme yaparkende onlarda özgürlük desinler, kendi mücadelemiz desinler, daha ne kadar özgür olacaklarsa

Burç

14 yıl önce - Cum 14 Oca 2005, 14:59

Bunlar tek başlarına değil ki, arkalarında AB var.
Kimilerinin zafer naraları atarak imzaladığı AB müzakeresinde,
%10 barajının indirilmesi ve DEHAP'a ülkemizi temsil etme hakkı verilmesi şartı var.

Oysa aynı AB, mesela Bask partisini ETA ile ilişkisi olduğu için kapattı.

AB yanlısı herkes, DEHAP'ı, Apo'yu ve bu ikiyüzlü Avrupalıları da desteklemiş oluyor..

SALTUK

14 yıl önce - Cum 14 Oca 2005, 15:09

artik bunlar hakkinda konusmak bile icimden gelmiyor sadece size daha once formda yazdigim bir yaziyi hatirlatmakla yetinmek istiyorum.
10.aralik.2004
Alıntı:
Nedir bunlarin vizyonu:apo gibi kor cahil birinin pesinden yillarca giden ve yine ondan asagi kalmayacak cahillikde olan(aponun liderligini tartisamamalari bile bunun en basit ispati) dep lileri( su zana lar falan) akilli zeki ve modern olarak gormek ve gostermek istedikleri politikacilar. bunlarin vizyonu budur yani yillarca her turlu turkiye dusmani yabanci memletten aldigi harcliklarla, uyusturucu parasiyla, zengin kurtlerden(sanatcilar isadamlari esnaf) aldigi haraclarla ve yurt disindaki kurtlerden caldiklari paralarla turkiyede turklerin ve kurtlerin kanini dokmus bir apo ve avrupalilarin sirf turkiye aleyhinde havlasinlar diye parlattiklari adam sifati verdikleri ama aslinda apo usagi dusunce ve fikir fakiri sig politikacilar evet su anda davalarini sahip oldugu vizyon budur

Taha
14 yıl önce - Cmt 15 Oca 2005, 09:14

Bu kurtler kadar milliyetci ve gecimsiz insanlar gormedim. Allah bunlari en kisa zamanda islah etsin.
AMIN

Ümit Yıldırım

14 yıl önce - Cmt 15 Oca 2005, 14:23

Türkiye'de bir çok etnik azınlık var. Ama sadece kürt azınlık halinden memnun değil ve sürekli sorun çıkartıyor. Bu ülkedeki kürt nüfustan, bu ülkeden memnun olmayan kısmını sınır dışı edip vatandaşlıktan çıkarsak acaba daha temiz bir ülkeye sahip olur muyuz? ( tabi bu bir fantezi )

Sina

14 yıl önce - Çrş 16 Şub 2005, 13:58

TAHA
Alıntı:
Bu kurtler kadar milliyetci ve gecimsiz insanlar gormedim. Allah bunlari en kisa zamanda islah etsin.
AMIN

ÜMİT
Alıntı:
Ama sadece kürt azınlık halinden memnun değil ve sürekli sorun çıkartıyor. Bu ülkedeki kürt nüfustan, bu ülkeden memnun olmayan kısmını sınır dışı edip vatandaşlıktan çıkarsak acaba daha temiz bir ülkeye sahip olur muyuz? ( tabi bu bir fantezi )

Yukarıdaki cümleleri okurken biraz üzüldüm açıkçası kürt kökenli bir vatandaş olarak. bana kürt olduğum için kötü davranan türkleri nasıl genelleştirip hepsi aynıdır demiyorsam, sizden de aynı duyarlılığı beklerdim. Ümit'in yazısındakinin şaka olduğundan şüphem yok ama "azınlık" demesi yanlış biz azınlık değil bütünün birer parçasıyız.

Sonuçta DEHAPın savunma şeklini "sözde haklarımızı" benimsemiyorum. Fakat siz de şunu bilin ki DEHAP demek tüm kürtler demek değildir. Ama hangi başlığa girsem okusam biraz daha soğuyorum ülkemden, çünkü ben aranıza girmeye çalışan bir arkadaş gibiyim ama sizler her defasında "tüme vararak" genellemeler yapıyorsunuz. Açıkçası ben sitedeki bu durumdan çok rahatsız olmaya başladım. Napmalıyım sizce? Napmam gerek bir fikriniz var mı? Beni ve benim gibi ülkesini seven kürtler sizin eleştirdiğiniz kürtlerden nüfus olarak daha fazla.. Napalım biz ülkesini seven kürtler olarak?

birDilek
14 yıl önce - Çrş 16 Şub 2005, 14:46

Madem Türkiyeyi seven kürtler cogunlukla , demekki bir gercek var ortada:

Türkiyeyi sevmeyen ve elinden gelen her türlü kötülügü yapipta bu ülkeye katkisi olan degilde kendine bir KÜRT olarak pay cikaranlar daha cok ses getiriyor.

Acikcasi ben daha hic cikipta Türkiye benimde ülkemdir ben seviyorum bu ülkeyi ve vatandasi oldugum icin mutluyum diyen bir Kürt görmedim. Ve etrafimda cok Kürt yasiyor!
Demekki bu tür Kürtler azinlikta.

Ama öteki taraf, ve ben acikcasi bunlarin Kürtler arasinda azinlik oldugunu hic sanmiyorum nedense, gayet bagira haykira göstere göstere "Türkler kötüdür!" diyorlar.

Yani belkide sizler Kürt olarak önce kendi toplumunuzdan baslamalisiniz ise...gerisi zaten kendiliginden gelicektir...
Kendiliginden gelmiyecek olsa sizler hala bu topraklarda yasiyor olmazdiniz zaten

Gokhan
14 yıl önce - Çrş 16 Şub 2005, 20:42

Alıntı:
Acikcasi ben daha hic cikipta Türkiye benimde ülkemdir ben seviyorum bu ülkeyi ve vatandasi oldugum icin mutluyum diyen bir Kürt görmedim. Ve etrafimda cok Kürt yasiyor!
Demekki bu tür Kürtler azinlikta.

Belki de Sina gibi egitimli ve suurlu olanlar cok az oldugu icindir...Cahil insan her yone cekilebilen,cok kolay kontrol edilebilen insandir ve bu bakimdan tehlikelidir..Egitim -ama dogru duzgun egitim- iste bu yuzden cok onemlidir...

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET