Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Bay Bülent
14 yıl önce - Cum 14 Oca 2005, 12:53
2005 Miss Almanya Aslı Bayram

Almanyanin aachen kentinde persembe aksami 22 kisinin katildigi finalde türk güzelimiz herkesi gerisinde birakip tacini gecen yilin birincisi Shermine Sharivar taktirmasini bildi.Bu basari sayesinde güzelimiz yine bu yil yapilacak olan "2005 miss universe" ve seneye düzenlenecek olan "2006 miss europe" ye hak kazanmis oldu.
2800 kisinin icinden herkesi eleyip 1.gelen Asli´yı kutlar bundan sonrada basarilar dilerim  

saygilar  

Bay Bülent
14 yıl önce - Cum 14 Oca 2005, 13:05

Yakup

14 yıl önce - Cum 14 Oca 2005, 13:37

bizim türk kizlari normalde dünya güzelleri!!! Asli cok güzelmiz!!

messiah_haktan

14 yıl önce - Cum 14 Oca 2005, 13:56

Bu dünya güzellerini neye göre seciyorlar,bilen var mi?Kiz güzel tamam ama wowturkey'de bulunan Türkiye resimlerinde bu kizdan rahat 5 tane daha güzelini bulabilirim

Bide moda defilelerini anlamiyorum.O mankenlerin defilede giydiklerini kim giyiyor gercek hayatta?Giyen yok ama niye üretiliyorlar? Bu iki sorunun cevabini veren beni gercekten rahatlatacak

SALTUK

14 yıl önce - Cum 14 Oca 2005, 16:09

ok haktan seni rahatlatayim:
defilelerde tanitilan aslimda kumas ve kesimdir yani bu elbiseleri kim giyecek dedigimiz kiyafetlere bazi eklemeler yapilarak bazi degisiklikler yaparak giyilecek hale getiriyorlar yani defilelerde aslinda giyilecek kiyafetin kendisi degil dedigim gibi kesimi ve kumasi gosteriliyor. simdi diyeceksin neden dogrudan kiyafeti tanitmiyorlar? analadigim kadariyla kesimi kumasi dikimi yani stillerini daha iyi on plana cikarabilmek icin ve bu dikkati bu noktalara cekebilmek icin bunu yapiyorlar. sanirim basarilida oluyorlar sadece kiyafeti tanitsalar ana haber bultenlerine cikabilirlemi?

Sedat
14 yıl önce - Cmt 15 Oca 2005, 22:33

belki wowturkey'deki kizlar hic manken olmak istemiyorlar ve baska bir dalda basari elde etmek istiyorlar onu unutmiyalim =D dünya güzelleri kendi istekleriyle katiliyorlar... herkes katilmak istemez... veya bizim kizlar "sansim yok" diye hic katilmiyorlar...

Oguzhan
14 yıl önce - Cmt 15 Oca 2005, 23:47

Ben sahsi olarak Asli hanim'a "bizim" diyemem. Nedeni ise, tabiiki ulkemizi vatanimizdan uzak yasayanlar en guzel sekilde temsil edilecek, ama asla uzakta oldugu icin Turk oldugunu unutmayacak. Simdik bu kizin fotolarda misal almanya bayraginin renkleri var. Ben bu kiza nasil simdik Turk diyeyim? Yanlis anlamayin beni ama ben burda gurur duyacak birsey goremiyorum, ha almanlar gurur duyar diyorsaniz, o dogrudur.

Bence vatanindan uzak kaldigin takdirde o ulkeye ayak uyduracaksin, bunda bir kotuluk yok. Ama iste o vatana ayit olacaksan ozaman Turkluk'den cikiyorsun. Bu kotu birseymi? Bence hayir. herkes elinde sonunda kendisini dusunecek, ama vatanimiza gurur duyurucu birseymi? Oda hayir. Turkluk halen ne pahsine olursa olsun bir oncelikdir. Bak misal Azra Akin'da hollandada dogdu hollandada buyudu, ama omzuna takilan bayrak bizim bayrak idi. Simdik bu kiz gelecek secimlerde Turkiyeyi temsil edecek degil sanirim?...

Alman vatandaslarini kutlarim kisacasi. Ama gercek bir Turk guzelli kadarda guzel degil bence. En azindan dun haberde gordum Asli'yi ve cok hos bir hanim olmasina ragmen pek begenmedim. Belki alman olarak yeterlidir Bu aradada not edilmeliki Asli'nin Turkcesi cok berbat...

messiah_haktan

14 yıl önce - Pzr 16 Oca 2005, 00:21

Beyler hava atmak gibi olmasin bugün Galatasaray-Schalke macindaydim.Konsolosluk sayesinde V.I.P bölümündeydim.Ali Kirca dahil bir cok ünlü'nün yaninda bilin baska kim vardi V.I.P bölümünde!!Evet Asli Bayram.7 korumasi ile önümde oturdu

iskender-fl
14 yıl önce - Pzr 16 Oca 2005, 08:27

Aslı’nın acı sırrı

Kemal DOĞAN - HAMBURG

Irkçı Alman Reiner G., sürekli olarak tehdit ettiği Bayram Ailesi’nin zilini 18 Şubat 1994 akşam saatlerinde çaldı. Reiner, kapıyı açan baba Ali Bayram ile kızı Aslı’ya kurşun yağdırdı.

Almanya’nın Aachen kentindeki Miss Deutschland güzellik yarışmasında kraliçe seçilen Aslı Bayram’ın, bu gurur verici zaferinin altında acı bir öykünün yattığı ortaya çıktı. Aslı’nın ailesi, 1994 yılında ırkçı bir saldırıya uğramıştı. Aslı, ağır yaralandığı bu çirkin saldırıda babasını kaybetmişti. Ailesiyle Darmstadt’ta oturduğu dönemde kendilerini sürekli rahatsız eden ve tehditler savuran Alman neonazi komşusu Reiner G. 18 Şubat 1994 akşamı Bayram Ailesi’nin ziline bastı. Kapıyı açan baba ve yanında bulunan kızı Aslı’nın üzerine kurşun yağdıran neonazi Alman, Ali Bayram’ı öldürdü ve Aslı’yı yaraladı. O zaman 50 yaşında olan Ali Bayram, 12 yaşındaki kızı Aslı’nın ve eşi Lütfiye’nin gözleri önünde can verdi. Bir çocuğun yaşayabileceği en büyük acıyı 12 yaşında yaşayan Aslı, bu korkunç olaydan sonra daha o yaşta kararını verdi; Avukat olacak, haksızlık ve adaletsizlikle mücadele edecekti. Bu kararında, Almanya’daki ırkçılık önemli rol oynadı. Annesi Lütfiye Bayram ile olayın peşini bırakmayan Aslı, ırkçılığı örtbas etmek için cinayeti komşular arasında çıkan kavganın neticesi gibi göstermeye çalışan Alman polisini insan hakları derneklerine şikayet etti. İnsan hakları dernekleri olayı Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliğine (UNHCR) bildirdi. UNHCR bülteninde ırkçı cinayet, Mölln ve Solingen vahşetlerinden sonra daha da artan Alman ırkçılığına örnek olarak yer verdi.

Babası ölmüş, kendisi yaralanmıştı

Yaşadığı korkunç olaya rağmen hiç kin gütmeyen ve hukuk okuyarak haksızlıkla mücadeleye karar veren Aslı Bayram, Miss Deutschland seçildiğinde de asil davranarak basına bu konuyu anlatmadı, reklam malzemesi yapmadı. Aslı, babasını kaybettiği korkunç olayda kolunu delip geçen kurşunla yaralanmıştı. Hürriyet olayı böyle duyurmuştu.

http://www.hurriyetim.com.tr/haber/0,,sid~1@nvid~ ...596,00.asp

Burç

14 yıl önce - Pzr 16 Oca 2005, 10:02

işte Batı medeniyetinin sosyal çöküşü : Irkçılık konusu...

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET