Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Erzurum - Tortum Şelalesi
123 ... 141516   sonraki »
Ana Sayfa -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ssecil
9 yıl önce - Cum 14 Oca 2005, 10:54
Erzurum - Tortum Şelalesi

tortum şelalesinin eşsiz görüntilerini sizinle paylaşmak istedim.Ülkemizi keşfedelim  
[Kalitesiz fotolar silindi.  - alimemo - Cmt 29 Nis 2006, 14:46 ]

(+)

(+)

(+)

Burç

9 yıl önce - Cum 14 Oca 2005, 11:01

Fotoğrafları paylaştığın için teşekkürler,
ama nerededir bu şelale? Nasıl gidilir?
Biraz bilgi verirsen ziyaretçilere çok daha yararlı olur sanırım.
Bir de fotoğraflardaki şu tarih çok sırıtıyor,
lütfen tarihi kapatmayı ihmal etme bir dahakine.

ssecil
9 yıl önce - Cum 14 Oca 2005, 11:20

Tortum Gölü ve Tortum Şelalesi manzarasıyla insanın düş gücünü zorlar; özellikle ilkbahar aylarında görünüm usta bir yönetmenin bir filmi karesi gibi eşsizdir. Erzurum daha çok Palandöken nedeniyle turist çeker, oysa bu kenti görenler hep daha fazlasını bulabileceklerini bilirler. Gizli değerler vardır, keşfedilmeyi bekleyen... Kitapların, rehberlerin anlatamayacağı, anlatmakta zorlanacağı değerler... Çifte Minareli Medrese’nin içinde kabartmalar, oymalar, örneğin... İnsan emeği ve yaratıcılığının Doğu’nun parlak güneşi ve çetin kışları ile sarmalanarak, bilgi ile halk kültürlerinin uyumlu bir biçimde gelişerek oluşturduğu değerlerdir bunlar. Bu nedenle Erzurum farklı mevsimlerde, farklı heyecanlar yaratabilecek bir kenttir. Görmeden geçmeyin!
Merkez ilçenin kuzeyinde yer alır yüz ölçümü 1484 km2 dir. Bir bucağı ( Şentürk ) ve 60 köyü vardır. Köyler genellikle küçük vadiler boyunca yer alırlar.

İlçe toprakları Erzurum-Artvin yolu üzerinde dağlık ve derin vadilerle yayılmış bir arazi üzerindedir.
Tortum ilçesi tabiat güzellikleri bakımından çok meşhurdur. Vadiler boyunca yeralan köyler meyve bahçeleri ve eşsiz güzelliklere sahiptir. İlin en kuzey ucunda yeralan tortum gölü ve şelalesi eşsiz tabii güzelliği ile yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeridir.

Murat Tolga Karahanoğlu

9 yıl önce - Pzr 13 Mar 2005, 04:56

[silindi - alimemo - Pts 19 Mar 2007, 03:10 ]

Murat Tolga Karahanoğlu

9 yıl önce - Pzr 13 Mar 2005, 05:01

[silindi. - alimemo - Pts 19 Mar 2007, 03:12 ]

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> Diğer Şehirler