Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 792
16şenol16
1 ay önce - Sal 19 Oca 2021, 23:46

Arazi işi sabır işidir. Şunda altın veya araba alsaydım 2’ye 3’e katlamıştı diye üzülürsün fakat altın sadece değerini korur, araba fiyatları şimdiden net %15 düştü bile. 5-10 sene bekleyip arazin prim yaparsa ihya olursun.

Nilüfer Bursa
1 ay önce - Çrş 20 Oca 2021, 15:12
Zeytinlik kişisine

İnşaallah liman ile ilgili dediğin olur. Bende aslında aynı düşünuyorum. Fakat acaba resmi bir belge varmıdır onu bilemiyorum. Son olarakta diğer forumdaki arkadaşlara: nezaketi asla bırakmayın. Ne yazılırsa yazılsın. Keşke içimizde ileride yapılacak her şeyin belgesini bize sunabilecek bir profesyonel arazi uzmanı olsa. Ben gabaros bireysel diye bir program indirdim. Eposta ve şifre olusturuyorsun. Ada parsele göre yer değerlemesi yapıyor. benim yeri 99 tl gösterdi. Emlekçılar 30-40 bazısıda 50-60 diyor. Paralı olanı aylık 90 gibi yıllık 750 gibiymiş. Fakat bana raporlama lazım değil. Paralı biraz emlakçıya lazım. Yıldız üni. ile MÜSİAD ortaklığında yapılmış. Bence çok güzel ellerine sağlık. Sizde bir deneyin. Fiyatları bilmiyoruz ve yanlış yönlendirme ile kandırılabiliyoruz. Bu program hiç değilse aşağı yukarı fikir veriyor. Programı indiremeyene kullanamayana bana yazsın yardımcı olayım. Tekrar şunu söyleyeyim, herkes aynı değildir birisinin soylediği alakasızdır, yanlıştır, duygusaldır, kendini motive etmeye yöneliktir fakat bu kişiye hakareti gerektirmez. Yani nezaket. Teşekkür eder herkese hakettiği kadar kazanç dilerim. Hakettiğinden fazlası birinin hakkını almaktır çünkü.

Furkan2424
1 ay önce - Pzr 24 Oca 2021, 14:12
Nilüfer bursa

Nilüfer bursa merhaba.
Verdiğiniz gaboras analiz sitesinden dolayı teşekkür ederim. Bende yükledim fakatsanirim bölgelerdeki resmi olarak bildirilen rakamlar uzerinden hesaplıyor.
Bu durum arsanın gercek degerinden biraz uzak oluyor
Dogrumu düşünüyorum. Teşekkür ediyorum.

Mrtcvs
1 ay önce - Pts 25 Oca 2021, 02:01
Yanılırsın

İnanma onlara satılık arsa ve tarla sitelerinden fiyat ortalaması alıyor

samet1965
1 ay önce - Pts 25 Oca 2021, 14:24

karacabey muratlı mahallesi 46 parsele ifraz işlermi olur mu arkadaşlar. şuan tapu üzerinde toplulaştırma kapsamındadır diye bir ibare var.

Nilüfer Bursa
1 ay önce - Pts 25 Oca 2021, 19:42
Furkan2424

%100 bir tutarlılığı kesinlikle yok. Fakat yinede aşağı yukarı bir fikir veriyor.

İmlasz
1 ay önce - Sal 26 Oca 2021, 02:28
Kosubogazi

Arkadaşlar. Mustafa Kemalpaşa koşuboğazında koyun bitiminde üç dönüm tarla almıştım. Üzerinde zeytin ağaçlarıyla. Çocuk büyüyünce değerlenir diyordum. bizi düşünen olmamış ben ogluma birakiyim diye. Bu aralar başka bir is için paraya ihtiyacım oldu. Sizce değerlenir mi bölge ? Çoksa anlamıyorum. Arkadaş depo imari gelir çok kazanırsın diyor ama. Fikriniz nedir

cevdetpaşa
1 ay önce - Sal 26 Oca 2021, 15:01

Alıntı:
Kosubogazi

Arkadaşlar. Mustafa Kemalpaşa koşuboğazında koyun bitiminde üç dönüm tarla almıştım. Üzerinde zeytin ağaçlarıyla. Çocuk büyüyünce değerlenir diyordum. bizi düşünen olmamış ben ogluma birakiyim diye. Bu aralar başka bir is için paraya ihtiyacım oldu. Sizce değerlenir mi bölge ? Çoksa anlamıyorum. Arkadaş depo imari gelir çok kazanırsın diyor ama. Fikriniz nedir

çocuğuna yatırımlık bir yer almışsın. hayırlı uğurlu olsun.
bölge ile ilgili bi plan-proje ne bilim bölgenin bi beklentisi var mı?

bu arada günü gelene kadar 3 dönüm zeytinlik ailenin zeytin ve zeytinyağı ihtiyacını karşılasa çok hoş olurdu bence.

Mrtcvs
1 ay önce - Çrş 27 Oca 2021, 18:29
Arsa tarla fiyat biçen uygulamalar hakkında

Bölgedeki satılan araziler sahibinden veya buna benzer emlak satış sitelerinden bulunan konum ve aynı bölgelerden satılık arsa ve tarladan ortalama rakam belirliyorlar. Bu sağlıklı bir sistem değil bence.mülk sahibi paraya sıkışmış malını ucuza satıyor. mirasçılar malın biran önce satılmasını istiyorlar kaça giderse gitsin. Bunun gibi başarısız ve tutarsız mal sahipleri yüzünden bölgedeki benim tarlam saçma sapan (tapusor bunun gibi bir kaçtane daha var) uygulama veya programlar yüzünden ortalama fiyat çıkarıp benim arsa veya tarlama aynı kefeye koyamaz. Bu yüzden çok sağlıklı bulmuyorum. Bunların üzerinden fikir edinmeyin. Arsa ve arazi asgari m2 birim değerlerini gelir daire başkanlığından öğrenin. Şunu diyebilirim ki rayiç bedeller düşük olarak gösterildiği gibi tam bir fiyat yine oluşturamıyacaksınız. Arazinin ve tarlanın özelliklerin üzerinden değerlendirme yapabilirsiniz.

Vatandas16
4 hafta önce - Prş 28 Oca 2021, 05:22

Çaylı köyü ile bir bilgi varmı arkadaşlar toplulastırma olacaktı

sayfa 792
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet