Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 773
Seyyah16
5 ay önce - Çrş 12 Ağu 2020, 16:24
Tarla

Merhabalar. Bi süredir bu başlığı takip ediyorum. Bu civardan tarla alma düşüncem var.Teknosab'a yakın olarak, ileride değerlenecek mevki sizce neresidir? Ortalama metrekare fiyatı 100 lira civarı bu bölgede genelde. 1400 metrekarelik tarla 150-160 bin civarında, rakam olarak uygun mudur? Teşekkür ederim şimdiden...

Mehmettt1
5 ay önce - Çrş 12 Ağu 2020, 23:44

Muratlıda yapılacak rüzgar gülleri için kamulaştırma bedeli 90 Bin TL olarak acıklanmış kabul etmeyip dava acanlar dönüm başı 110 120 Bin arası fiyat bicilmiş yerlere
Duydugumu aktarıyorum
İlk defa tarla fiyatlarını çok öldürmeden toplamaya başladılar

Mehmettt1
5 ay önce - Prş 13 Ağu 2020, 14:19

Arkadaşlar toplulaştırma gelmiş detaylı bilgisi olan varmı bir süreliğine satışlar yasaklanmış
Karacabey e nerelere hangi köylere tam detaylı bilmiyorum bilen varsa bizleride bilgilendirsin

Mehmettt1
5 ay önce - Prş 13 Ağu 2020, 14:32

Uygulama kapsamında…

Nilüfer’den, Karacaoba, Çatalağıl, Başköy, Konaklı, Gökçe, Çaylı, Büyükbalıklı ve Badırga bulunuyor.

Diğer ilçe olan…

Karacabey’de, Yenikaraağaç, Orhaniye, İkizce, Eskikarağaç, Gölkıyı, Canbaz, Harmanlı, Hüriyet, İnkaya, Karakoca, Muratlı, Seyran, Subaşı ve Taşpınar.

‘Kamu yararı’ görülen bu kararla…

İnternetde yazanlar bunlar

BURSA ÜRÜNLÜ
5 ay önce - Prş 13 Ağu 2020, 14:46

Mehmet Mudanya'dan hangi köyler var? yazabilir misin?
saygılar,

Mehmettt1
5 ay önce - Prş 13 Ağu 2020, 15:03

Detayları bende bilmiyorum Karacabey kesin diğer ilceler ne durumda bilmiyorum.
Ne kadar süre satışlar yaşak kalıcak muhamma iyimi olur kötümü bunun için suan ne desek boş bekleyip görücegiz tarım a tesvik etmeye calısılıyor her tarlaya su gidicek her tarlaya yol gidicek bunların % kacı gercekleşir? bekleyip görücegiz

tourist guide
5 ay önce - Prş 13 Ağu 2020, 16:19

12 Şubat 2020 tarihli Cumhurbaşkanı Kararnamesi'yle Bursa'nın 2 ilçesindeki bazı köyler hakkında,zorunlu arazi toplulaşma kararı alınmıştı.

Alıntıdır;
“Çeşitli nedenlerle ekonomik olarak tarımsal faaliyetleri yapmaya imkân vermeyecek biçimde parçalanmış, dağılmış, bozuk şekilli parsellerin modern tarım işletmeciliği esaslarına göre ve sulama hizmetlerinin geliştirilmesi için uygun biçimde birleştirilmesi, şekillendirilmesi ve yeniden düzenlenmesi işlemine “Arazi Toplulaştırması” denilmektedir.” olarak tanımlanıyor.
Amaç olarak…

“Tarım işletmelerinin sahip oldukları küçük, parçalı ve dağınık arazileri modern tarım işletmeciliğine göre yeniden düzenleyerek, daha az zaman, işgücü ve sermaye kullanımı sağlamak, üretimi ve tarım işletmelerinin verimliliğini artırmak ve kırsal kesimdeki nüfusun hayat standartlarını yükseltmektir.” olarak tanımlanıyor.

Bursa’da, bu kapsama köyleri alınan 2 ilçeden biri de, genelde kentsel gelişimiyle gündeme gelen, ancak kırsal hayatı da bulunan Nilüfer.

Uygulama kapsamında…

Nilüfer’den, Karacaoba, Çatalağıl, Başköy, Konaklı, Gökçe, Çaylı, Büyükbalıklı ve Badırga bulunuyor.

Diğer ilçe olan…

Karacabey’de, Yenikaraağaç, Orhaniye, İkizce, Eskikarağaç, Gölkıyı, Canbaz, Harmanlı, Hüriyet, İnkaya, Karakoca, Muratlı, Seyran, Subaşı ve Taşpınar.

YANİ BİZ O TARİHLERDE DE BELİRTTİK,BU KARARLA BİRLİKTE,BAHSİ GEÇEN KÖYLERDEN YER ALIRKEN DİKKAT EDİN DİYE.AMA BAZI ARKADAŞLAR,BU BAŞLIĞIN ALTINDA GÖRMEZDEN GELDİ BU GERÇEĞİ.
Şimdi lütfen söyleyin,böyle bir karar varken,bu adı geçen köylerden tarım yapmayacaksan eğer,yatırımlık arazi alınır mı?

Mehmettt1
5 ay önce - Prş 13 Ağu 2020, 16:44

Suan zaten tarla adı üstünde YATIRIMLIK yer alıyorsun bide söyle bir durum var suan saydığımız arazılerın % kacı köylüde tarım yapıcak herkes yatırımına sahib cıksın suan iyi veya kötü diyemez kimse iskembeden konuşmanın anlamı yok zamanında Bursa'nın heryeri zeytinlik şeftalilik bağlıktı arz talep meselesi bu işler 6 7 yıl önce kim diye bilirdi Karacabey e sanayi kurulacak diye gereksinim oldumu tarım arazıleri konut arazılerine bir gecede dönüşür

Mehmettt1
5 ay önce - Prş 13 Ağu 2020, 16:58

Burdaki asıl soru ne
YERLER nasıl birlesicek 5 dönüm mü 10 mü 20 mi
Atıyorum benim 2 dönüm yerim var bu 5 E birbaska tarla sahibiylemi tamamlanacak hisse mi verilcek yoksa
Atıyorum 5 TARLAM var hepsinin arasında 500 600 metre var bunlar bir araya gelicek
Bu detaylar önemli

esad81
5 ay önce - Prş 13 Ağu 2020, 17:03
Toplulaştırma

Karacabey hürriyette teknosab yapılıyor muratlıda enerji santralleri yapılıyor
Nilüfer badırga da tekstil osb kuruldu konut imarı verildi bu kadar şehirleşme yapılaşma yapılacak sonrada tarım yapılsın diyeceksiniz olacak gibi değil bence.

sayfa 773
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet