Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 772
tourist guide
1 ay önce - Pzr 09 Ağu 2020, 12:46

Mudanya,Nilüfer,Karacabey,Osmangazi,Gemlik vs. Bursa’nın hangi ilçesine ya da bölgesine yatırım yaparsanız yapın..
Sizinle şahsi fikrimi paylaşmak istiyorum..Forumun başka başlıkları altına da yazdım..
Bursa’mızın en büyük sıkıntısı hak ettiği kamu yatırımlarını alamıyor!!!
Maalesef geçmiş senelerde de olduğu gibi,bu seçim döneminde de Bursa’mız hak ettiği değeri alamıyor,bu ülkeye en fazla ihracat girdisi yapan ilk 3 şehirden biri olmasına rağmen...
Millet bahçesinden başka ne yapıldı?
Hızlı tren berbat durumda!!!
Emek-şehir Hastanesi metro hattı mayısta ihale yapılacaktı hala bir gelişme yok..ki İstanbul’da yüzlerce km’lik metro yapıyorlar..
Bunun gibi onlarca projeyi,geçen sene seçim vaatinde bulundular ancak 1 seneye geçti elimizde sadece millet bahçesi var..
Ulaşım??? Berbat...
Uzun lafın kısası Bursa hak ettiği yatırımları alamıyor...
Teknosab bitse ne olacak? Liman diyorsunuz,o limanın bitmesi yılları alır..
İstanbul için hızlı davrananlar,Bursa olunca çok yavaşlar..
Hak ettiğimiz değer A-LA-MI-YO-RUZ

samet1965
1 ay önce - Pts 10 Ağu 2020, 08:09

arkadaşlar mudanya çayönü mahallesi 167-23 parsele 215 bin tl verdiler. satıp satmama konusunda kararsız kaldık. bir yandan satıp biriyle ortak küçükbaş hayvan işine girmek istiyoruz. ortak olması düşündürüyor. ortakta hayvan bakılacak yerler var. bizde yer yok. kısaca sermaye bizden, bakım ve yer ortaktan. ne dersiniz?

bir yandan satıp parayı altına gömelim diyoruz.
bir yandan yerinden hiç oynama (tarla satılmasın) piyasa allak bullak ileride sanayi faaliyete geçince prim yapar diye düşünüyoruz.
bir yandan da satıp küçükbaş hayvan işine girelim diyoruz. sizce hangisi daha mantıklı ve riski az?

malın mı var derdin var.

BURSA ÜRÜNLÜ
1 ay önce - Pts 10 Ağu 2020, 14:44
samet1965

merhaba, kendimi tanıtayım, ben 46 yaşındayım, 2 üniversite bitirdim, 1992'den beri özel sektörde orta yönetici pozisyonunda çalışıyorum. Ürünlü mahallesinin yerlisiyim, dededen babadan yerlerimiz var artı Yalıçiftlik ve Esence'de yatırım amaçlı aldığım yerler var.
ben her sabah saat 5'de kalkıyorum, saat 7'ye kadar hayvanlara bakıp işe gidiyorum. Hayvancılık karlıdır, yerin ve imkanların iyi olmalı artı hayvanı sevmelisin. sana tavsiyem KESİNLİKLE ORTAK HAYVANCILIK işine girme. tarlandan da olursun. kendin yapabiliyorsan yap tabiki tecrüben varsa. hayvancılığa çok merakın var ise al 5 tane koyun, içlerine bir tane de koç koy, onlara bak, bakalım yapabilecek misin? sakın ortak yada bilmeden tek başına hayvancılık işine girme elindekinden de olursun. hem paran gider hem de ölen hayvanlara üzülürsün.
tarlanı satacaksan da hemen altın al ve uzun dönem bekle. altın zarar ettirmez. ama hayvancılığı aklından çıkar. tarlanı satmazsan da kardasın, TEKNOSAB-LİMAN-TREN bunlar hep olacak sadece sabır.
Saygılar,

samet1965
1 ay önce - Pts 10 Ağu 2020, 15:40

BURSA ÜRÜNLÜ,

tavsiyen için teşekkürler. ben değil benim birader ve biraderin okul arkadaşı beraber yapmak istiyorlar. benim de pek içim sinmiyor ortak işine. emin ol birader senin gibi sabah 5'te kalkıp hayvan bakıp, 7'de kendi işine hayatta gitmez. ama çok ısrar ediyor anneme satalım diye. bir hesap yapıyor ki 80 tane gebe koyun alacak ayda 10 bin tl ortalama para kazanacakmış. zaten daha önce 2 tane ortaklı iş yaptık. ortaklıktan muratlı da 12 dönüm tarla ve 1 daire güme gitti. benim önümde böylesine örnekler varken biraderin böyle çok pozitif hayaller kurması beni düşündürüyor. bir de küçükbaş hayvan işi büyükbaşa göre daha çetrefilli. zaten elimizdeki kurşunlarda bitmek üzere. altın işi de aşı bulununca durulur, düşmez ama bu kadar hızlı da yükselmez. yılbaşında altın alan parayı koyan %60-65 arası katladı. ben kamuda çalışıyorum. tarlanın yeri de beni düşündürüyor dereye yakın bir konumda.

ürünlü'deyim demişsiniz belki tanırsınız ahmet şevik diye bir okul müdürü orada oturuyor. o benim okul müdür yardımcımdı.

BURSA ÜRÜNLÜ
1 ay önce - Pts 10 Ağu 2020, 16:02

Ahmet Hoca'yı tanıyorum, çok iyi insandır. 80 koyunla ayda 10 bin TL'yi kağıt üzerinde kazanırsın fakat işin içine girdiğin zaman bunun hayal olduğunu görürsün. Hayvancılık bir yaşam tarzıdır. Afedersin ama hayvanın dışkısından onun sağlık durumunu ve ruh halini anlayabiliyorsan bu işi yap. Bilmiyorsan sakın yapma çok üzülürsün.
altın aşı bulunasıya kadar artacak, bulununca da düşse dahi yine de zarar ettirmez.
saygılar,

Rotavira
1 ay önce - Pts 10 Ağu 2020, 16:47
Bence

Bence bekle. Ortak iş mantıklı değil. Hiç değilse teknosab ı bekle

Serhat1963
1 ay önce - Sal 11 Ağu 2020, 16:57
Rüzgar gülü

Merhabalar geçen hafta Teknosab bölgesindeydim . Muratlı tarafına şantiye kurulmuş acaba rüzgar gülleriyle alakalımı bi enerji firmasının ismi yazıyordu şantiye girişinde

Mehmettt1
1 ay önce - Çrş 12 Ağu 2020, 12:31

Hürriyet dağkorusu karşı tarafına teknosab inşaatı başlandı muratlı yolunun olduğu bölge siz onu görmüşsünüz

Serhat1963
1 ay önce - Çrş 12 Ağu 2020, 13:07

Doğrudur abim olabilir

samet1965
1 ay önce - Çrş 12 Ağu 2020, 13:47

arkadaşlar aşağıdaki resimden de görüleceği üzere 3 ay önce çam ormanı olan muratlı mahallesinde git gide ormandaki ağaçlar kesilmekte. harita günden güne değişime uğruyor. nedeni ne olabilir.

sayfa 772
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet