Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 502
Murat yazicioglu
5 ay önce - Çrş 20 Arl 2017, 21:41
Teknosab

Arkadaşlar teknosabla alakali yeni olusacak konut alanlari neden karacabey muratli yada karakoca hurriyet koyde olsun bu konuda herkes yanilgi icinde bir gercek varki niluferde badirga 440 hektar alan konut alanına açılmış. Gerisi bence boş muratli kara koca ve hürriyeti konut imarı beklentisi boş is

Murat yazicioglu
5 ay önce - Çrş 20 Arl 2017, 21:52
Teknosab

Arkadaşlar karacabey muratli hürriyet dagkorusu hatta kara koca emlakçılar tarafından konut alanına açılacak diye spekülasyonlara gereksiz sisirildi.insanlar buğday tarlalarına boş yere astronomik yatırımlar yaptı bir umut diye bahsedilen karacabey köylerinde yatırım yapan insanlar acaba diyio boş beklentiler içindeler bence realiteyi görmüyorlar .umut tacirlerinin lafrına inaniyorlar yok sura oyle olacak yok bura boyle olacak diye unutmayin emlakcilar her yere bir hikaye uyduruyorlar yer satmak icin insanlara onlara gore her yerin bir hikayesi var la fonten masallari sayfa 224. Hayaller baska gercekler baska

Murat yazicioglu
5 ay önce - Çrş 20 Arl 2017, 22:06
Teknosab

Amacımız bi yeri övmek diğer yerleri kötülemek değil adam.muratlidan dönümü 60 70 liraya yer almış mesela yada hürriyet dagkorusundan 120 bine yer almis imar beklentisi içinde .peki badirgada bugün dönümü 350 hatta 400 bine konut imarli yer alanlar enayimi

Murat yazicioglu
5 ay önce - Çrş 20 Arl 2017, 22:09
Teknosab

O zaman herkes 80 e 90a yer alsın karacabey köylerinden bir anda yerler konut ilarina girip milyon yapsın var mi böyle bi yatırım hayalden öteye gecmez

Galip_89
5 ay önce - Çrş 20 Arl 2017, 22:13
Teknosab

Emlakçılarla ilgili düşüncelerin doğrudur veya yanlıştır buna bir şey demiyorum ancak söylenenler masal değil. Bunlar yazılı ve görsel basında devletin ileri kademesi tarafından sürekli olarak dile getiriliyor. İlk etapta Dağkorosu, Muratlı, Karakoca'nın özellikle Yenibahçeler ve Açova bölgeleri vs. yerler TEKNOSAB nedeniyle ilerleyen yıllarda çok daha fazla değerlenecektir. Bura da ismi geçmeyen bir çok yer de bu Teknosab nedeniyle değerlenecektir. Bu kaçınılmaz bir gerçektir. Geçtiğimiz yıl 70 bin civarı olan Dağkorosundaki yerlerin bugünkü değeri 150 bin civarında.
Badırga'daki imar 75.000 kişilik bir şehir için, asıl şehir ise 750.000 kişilik olacaktır ve bu şehir adı geçen yerlerde kurulacaktır.
4-5 yıl önce Badırga ya imar geleceği söylense kim inanırdı? TEKNOSAB çalışmaları yeni başladı ve kısmetse bir kaç yıl içerisinde çok önemli gelişmeler olacaktır.

Bobera10
5 ay önce - Çrş 20 Arl 2017, 22:59
Kentsel dönüşüm

Bu güne kadar Bursa batısı hep sanayi turizm vb projeler ile anıldı fakat benim gözlemlediğim yeni belediye başkanın Bursa nüfusunu şehir merkezinin dışında trafik yaratmadan düzenli imarlı alanlar açarak kentsel dönüşümü ranttan ziyade Bursaya yeni yeni merkezler kazandırarak trafiği çirkin görüntüyü ortandan kaldırmaya çalışacağını düşünüyorum bu konu da ne kadar başarılı olur bunu da 2 yıl içerisinde göreceğiz

Serky45
5 ay önce - Çrş 20 Arl 2017, 23:10

Çok merak ediyorum, TEKNOSAB'ın yanına yeni ve devasa bir şehir kurulacak da, Badırga - Görükle arası ıspanak tarlası mı olacak bu bölge büyümeyecek mi?

cevdetpaşa
5 ay önce - Prş 21 Arl 2017, 09:21

Alıntı:
4-5 yıl önce Badırga ya imar geleceği söylense kim inanırdı? TEKNOSAB çalışmaları yeni başladı ve kısmetse bir kaç yıl içerisinde çok önemli gelişmeler olacaktır.

bırak 4-5 yıl öncesini, 6-7 yıl öncede badırga vardı. hatta daha öncesi de vardı. badırganın bir kısmı sanayi imarına bir kısmı da konut imaraına açılmıştı. hatta bir çok bölge 5000'lik konut imarındaydı. konut imarlı yerlerin dönümü de 50-60 bin arasında satılıyordu 2011-2012 yılları arasında.
senin dediğini okuyan da badırganın 2-3 yıl önce faaliyete geçtiğini sanacak.

Galip_89
5 ay önce - Prş 21 Arl 2017, 11:22
Teknosab

Cevdetpaşa, ben bunu lafın gelişi olarak söyledim. Diyelim ki 10 yıl önce olsun, anlatmak istediğim Badırga'ya gelene kadar Görükle den tut kaç tane mahalle sayarsın. Ama imar Badırga'ya geldi. Neden?
Çünkü sanayi kuruldu. Kaldı ki Badırga'daki küçük bir Sanayi. Çalışanların geliri düşük.
TEKNOSAB böyle mi? Ömrümüz olursa bekleyip göreceğiz.
Şimdi demiyor muyuz, yok Osb bataklıktı, yok Altınşehir bataklıktı, keşke zamanında 2 dönüm yer almış olsaydık. Bugün ucuz yer al, yarın zengin ol yok öyle. Gelişime açık, projeleri olan yrlrden uygun fiyata yer alıp beklemek gerek. Her şeyin hayırlısı diyelim.

gokhan224
5 ay önce - Prş 21 Arl 2017, 12:03

Şehir planlamasında yaklaşım artık değişti. Merkeze uzak yerlerde uydukent şeklinde imara açılabiliyor. Bunun örnekleri İstanbul ve Ankara' da çok sayıda var. Bursa' nın bu şehirlerden farkı sadece doğu-batı yönünde hatta sadece batı yönünde büyüyebilmesi. ( Kuzeyde ova, güneyde dağ nedeniyle ) Bursa' da şehir planlamasında bir birikim ve duyarlılık oluştu. Şehrin batısında kurulacak koskoca sanayi bölgesine çalışanları çok uzak yerlerden taşımanın bir sürü külfeti var. Ortak aklın gereği bu bölgeye yakın 500.000 nüfuslu yeni bir yerleşim yeri kurulması planlanıyor, son derece de mantıklı, olması gereken bu. Bunun için düşünülen yer de pek çok şey göz önüne alınarak belirlenmiş bence;

1) Badırga bölgesi tekstil, deri sanayi daha çok alım gücü düşük insanların olduğu bir yerleşim bölgesi olacaktır. 75.000 nüfus planlanıyor
29 Teknosab bölgesi, ileri teknolojiyle üretim yapan büyük tesislerin olduğu sanayi bölgesi olacağı için daha yüksek gelirli yoğunlaşacağı bir bölge olacaktır. 500.000 nüfuslu bir yerleşim planlanıyor
3) Gogle Earth den bakıldığında Muratlı, Karakoca' nın konut yapmaya elverişli kıraç bir toprak yapısı olduğu görülebiliyor
4) Gooogle Earth den bakıldığında Hasköy den Hürriyet köyüne kadar olan bölgenin tarım arazisi olduğu görülebiliyor, bu bölgeyi konut imarına açacaklarını sanmıyorum
5) Yeni otobanın çıkışı da buradan yapılacak, geçenlerde açıklandı

En son gokhan224 tarafından Prş 21 Arl 2017, 18:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

sayfa 502
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet