Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Karaman Ahmet
9 yıl önce - Pts 28 Ksm 2011, 00:39
Konya Beyşehir Gölü - Karaburun Plaji

Alıntı:
Türkiye'nin İlk Tatlı Su Gölü Plajı Beyşehir Gölü Kıyısında Açıldı

Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü kıyıları plaj olarak hizmet vermeye başladı. Aynı anda 10 bin kişinin kullanabileceği 3 kilometre uzunluğundaki plajda bir çok su sporu ve günübirlik gelenler için çadır ve karavan parklar kuruldu.

Bazı siyasi parti liderlerinin, deniz olmayan yerlere deniz getireceğini vaadi gerçekleşmese de Konya'nın da artık bir plajı var. Hem de Türkiye'nin en büyük tesettür plajı. Ünlü bir gelinlik firması sahibi, Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü kenarındaki plajı hizmete açtı. 3 kilometre uzunlukta 100 metre genişlikteki plajdan aynı anda 10 bin kişi istifade edebilecek. Tamamen doğal kumdan oluşan plajda, birçok su sporunun yanı sıra hız teknesi, çarpışan botlar da hizmet verecek. Plajın işletmecisi ve Madam Burcu Gelinlik Şirketi sahibi Davut Şeker, Konya'ya deniz getirdiklerini söyledi.... Tüm hazırlıkları tamamladıklarını anlatan Şeker, Türkiye'nin en geniş kum sahilinin burada olduğunu dile getirdi. Tesettürlü ailelerin rahatlıkla kullanabileceği plajda birçok sportif etkinliğin gerçekleştirilebileceğini ifade eden Davut Şeker, "Beyşehir Gölü, dünyada ince kum özelliğiyle doğal bir havuz niteliğinde. Türkiye'nin ilk tesettür plajını açmış bulunuyoruz. Aileler, rahatlıkla burada yüzebilir. Bayanlar, özel düzenlenmiş alanda yüzmenin keyfini yaşayacaklar. " dedi.

Günübirlik konaklayacaklar için çadır ve karavan parkların yanı sıra bungalov evler, cafe, market, duş hizmetleri için gerekli düzenlemenin yapıldığını dile getiren Şeker, Konyalıları doğal göl plajına davet etti.

Konya İl Genel Meclis Üyesi İsmail Gökmen de ilçeye kazandırılan plajın turizme olumlu katkılarda bulunacağını söyledi. Beyşehir Gölü'nün, Türkiye'nin en önemli tatlı su gölü olduğunu anımsatan Gökmen, bu güzelliğin tanıtımını daha iyi yaparak, ilçenin hizmetine kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

http://www.haberler.com/turkiye-nin-ilk-tatli-su- ...77-haberi/Haberi okuyunca Konyanin ilk plaji hakkinda daha cok bilgi sahibi olabilmek icin wowturkeyde arama yaptim. Henüz baslik acilmadigini görünce bu plaj hakkinda daha cok bilgi ve fotograf edinebilme umuduyla bu basligi actim.

Not: Bu plaji Konya Beysehir turizmine kazandiranlara tesekkürler...


Karaman Ahmet
8 yıl önce - Cmt 16 Hzr 2012, 00:49
Su kaydırağı suların altında kaldı
Alıntı:
Su kaydırağı suların altında kaldı

08 Haziran 2012 Cuma 16:00

Beyşehir Gölündeki Karaburun Plajı yeni sezona merhaba demeye hazırlanırken, plajda geçen yıl kumsala kurulan su kaydırağının göl suları altında kaldı.Beyşehir Gölü’nde geçtiğimiz yıl turizmin hizmetine kazandırılan Karaburun Plajı yeni sezona merhaba demeye hazırlanırken, plajda geçen yıl kumsala kurulan su kaydırağının göl suları altında kalmış görüntüsü görenlerin ilgisini çekiyor. 
Konya'nın Beyşehir ilçesindeki plajın işletme müdürü Ali Fidan gazetecilere yaptığı açıklamada, geçtiğimiz yıl plajda bayanlar için özel olarak oluşturulan tesettürlü bölümü ile basında gündeme gelen Karaburun Plajı’nın havaların ısınması ile birlikte tatilcilere kapılarını açtığını söyledi. “Konya’nın denizi” olarak nitelendirdikleri Beyşehir Gölü’nün Karaburun Plajı’na geçtiğimiz yıl sıcaktan bunalan Akdeniz bölgesindeki illerden yerli turistlerin bile gelerek istifade ettiğini, hatta karavanlı yabancı turistlerin bölgeye ilgi göstermeye başladığını vurgulayan Fidan, “Burası aynı zamanda doğal bir de milli park. Yaz mevsiminde tatil için gittiği Akdeniz bölgesindeki illerde hem gece, hem gündüz saatlerinde aşırı sıcaklardan bunalan ‘orada nefes alamadık’ diyerek buraya gelen insanlar, ilçemizde gece ile gündüz arasında zaman zaman 20 dereceye ulaşan sıcaklık farkına bayılıyor. Gündüz yanıyorsunuz, ayağınızı kumlara basamıyorsunuz ama gece de mutlaka ceketle oturuyorsunuz. Tesisimizle ilgili en büyük eksikliğimiz tanıtım eksikliği idi. Bu yıl tanıtıma daha da ağırlık verdik. Konya il merkezinde tesislerimizle ilgili ev ev gezerek tam 200 bin tane broşür dağıttık. Bu yıl bölgemizde turizmde patlama bekliyoruz. Plajımızdan aynı anda 4-5 bin kişi yararlanabiliyor. Bu yıl geçen yıldan farklı olarak Konyalı oltacılar için de içerisinde soba olan ‘oltacı korunma evi’ diye adlandırdığımız evler yaptık. Ayrıca aktivite olarak su sporlarından yararlanılabilir. Jetski, çarpışan bot, banana, su kaydırağı, su zıp zıpı etkinliklerinden gün boyu istifade edebilir” dedi.


SU KAYDIRAĞI SULAR ALTINDA KALDI


Beyşehir Gölü’ndeki su seviyesinin yükselmesi ile birlikte bu yıl Karaburun Plajı’nın kıyıları ve kumsalının daha güzel bir görüntüye kavuştuğunu da belirten Fidan, “Suların yükselmesi ile birlikte su derinliğinde yaklaşık 1 metre yükselme oldu. Sular kıyıya 6-7 metre daha yaklaştı. Hatta, su kaydırağımız da yükselen sular nedeniyle göl suları içerisinde kalarak ilginç bir görüntü oluşturdu. Beyşehir Gölü’nde 1980’li yıllarda da böyle olmuştu. Ama çok sorun değil, sular çekilmesin de daha fazla çıksın. Bunun şöyle bir avantajı oldu. Dipdeki ince kumları kıyıya, ortaya çıkardı, pırıl pırıl oldu sular. Biz ondan çok mutluyuz. Su kaydırağının bu haline de çözüm var, şimdi çocuklar için şişme bir kaydırak getirdik, onunla oynayacaklar. Su altında kalan büyük kaydırak için de formül düşünüyoruz. Önce motor kısmını dışarıya alacağız, çünkü o da sular altında kaldı” şeklinde konuştu.


TESETTÜRLÜ BÖLÜMÜYLE ÜNLENEN PLAJ


Fidan, geçtiğimiz yıl plajda tesettürlü bayanlar için özel bir kısım oluşturduklarını da anımsatarak şunları söyledi: 
“Gelen istekler üzerine bu yıl en az 5 tane kısım kısım sadece bayanlar için bölümler daha yapacağız. Orada aile de olsa, eşi de olsa o tarafa bayanlardan başka kimse geçemeyecek. Şunu anladık ki, ‘tesettür’ diyoruz ama göle herkes bir şekilde giriyor. İnsanlar bizden şunu istiyor; ‘Ultraviyole ışınlarından yararlanmak için kuma yatmak istiyoruz‘ diyor. Bu bir eksiklikti, onun için bu bölümleri de hasırla çevireceğiz. Sadece bayanlar girecek. Plajımızda erkek ve bayanlar için geçen yıl küçük bir mescit de yapmıştık, bu sene ise küçük geldiğini düşündük ve onu da büyüteceğiz.”

İHA

Yagislarin bol olmasi sebebiyle su seviyesi 1 metre yükselmis ve sular kiyiya 6-7 metre yaklasmis. Beysehir gölü kuruyor haberleri yerine böyle sevindirici bir haber almak gercekten süper...

Bunun yaninda hizmette cesitlilige gidilmesi, su sporlari imkani sunulmasi ve balikcilar icin balikci evlerinin yapilmis olmasida cok güzel...nasip olursa bir sonraki iznimde ziyaret etmek istedigim yerlerden teki bu plaj....


BuGRaCaN
8 yıl önce - Cum 29 Hzr 2012, 13:21

İç Anadolu Bölgesi'ndeki en önemli sayfiye alanlarından biri olan, Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubad'ın yazlık sarayı Kubadabad Sarayı'nın da bulunduğu Konya'nın Beyşehir ilçesi, masmavi serin sularıyla alternatif tatil olanakları sunuyor.

Milli park statüsünde olan Beyşehir Gölü kıyısındaki Karaburun mevkisinin işletmeye açılmasıyla ilk kez geçtiğimiz yıl, plaj düzenlemesi yapıldı. Karaburun Plajı adı verilen bölge, işletmeci firma tarafından temizlendi; tuvalet, şemsiye, şezlong hizmeti verilmeye başlandı.

Yaz aylarının bunaltıcı sıcağından kurtulmak isteyenler, Türkiye'nin en büyük tatlı su gölünde banana ve jetski gibi su aktiviteleri de yapabiliyor.

Tüm bu özellikleri nedeniyle Karaburun Plajı, Akdeniz ve Ege kıyılarını aratmıyor.
Karaburun Plajı işletmecisi Davut Şeker, gazetecilere yaptığı açıklamada, plajın en önemli özelliğinin, Toroslar'dan eriyen kar sularının göle döküldüğü yerde bulunması olduğunu, bu durumun, suya hem berraklık hem de serinlik verdiğini söyledi.

Karaburun'u bir tatil kasabası haline getirmek istediklerini anlatan Şeker, şunları kaydetti:

''Konya başta olmak üzere çevre il ve ilçelerden vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Karaburun Plajı, deniz tatiline göre çok daha ekonomik. Bungalov evler yaparak, yerli ve yabancı daha çok turisti buraya çekmek istiyoruz. Kışın da buraları hareketlendirmek için, bölgedeki av turizmini de ön plana çıkarmayı düşünüyoruz. Oksijeni bol olan bölgede turizmi 12 ay canlı tutabilirsek, Konya ve Beyşehir ekonomisine büyük katkı sağlayacağımıza inanıyoruz.''

-Spor kulüplerini de buraya çekmek istiyorlar-

Spor kulüplerinin Beyşehir Gölü'de kamp yapmaları için tesis hazırlığı içinde olduklarını da anlatan Şeker, ''Bölgeye futbol sahaları, çim sahalar, kamp yerleri yapmayı düşünüyoruz. Büyük spor kulüpleri, sıcak ve nemin içerisine Antalya Belek'e gidiyor. Oysa aynı, belki daha kaliteli oksijen ve nem koşullarına sahip Beyşehir Gölü kıyıları, spor kulüplerine çok daha güzel imkanlar sunabilir. Burası gerçek tatil mekanı, doğal bir rehabilitasyon merkezi'' diye konuştu.

Alıntı:
www.konhaber.com
Karaman Ahmet
8 yıl önce - Cmt 30 Hzr 2012, 12:12

Alıntı:
Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü’ndeki Karaburun mevkisi, düzenlenen sahil şeridi, kum plajı ve su oyun alanlarıyla Ege ve Akdeniz sahillerini aratmıyor.

İç Anadolu Bölgesi’ndeki en önemli sayfiye alanlarından biri olan, Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubad’ın yazlık sarayı Kubadabad Sarayı’nın da bulunduğu Konya’nın Beyşehir ilçesi, masmavi serin sularıyla alternatif tatil olanakları sunuyor.

Milli park statüsünde olan Beyşehir Gölü kıyısındaki Karaburun mevkisinin işletmeye açılmasıyla ilk kez geçtiğimiz yıl, plaj düzenlemesi yapıldı. Karaburun Plajı adı verilen bölge, işletmeci firma tarafından temizlendi; tuvalet, şemsiye, şezlong hizmeti verilmeye başlandı.


http://www.reklam_link?fbid=4379246795 ...mp;theater

Halka bu güzel hizmeti sunanlara tesekkürler...


Davuthan ŞİMŞEK

8 yıl önce - Sal 17 Tem 2012, 04:00

  (+)sayfa 1
123 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> KONYA