Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Barbaros
6 yıl önce - Prş 24 Ksm 2011, 01:08
İstanbul Ümraniye Hilton Garden Inn oteli ve Can Park AVM


Ümraniye Alemdağ Caddesi üzerinde, eski Yimpaş ve Alcatel'in bulunduğu araziye Ümraniye AVM adında bir projeye başlandı.

(+)

İnşaat firması : Mutlu İnşaat

Sitelerinde şöyle tanıtmışlar:
Alıntı:

Alemdağ Caddesi üzerinde, altından metro istasyonu geçen, 200 metre caddeye cephe proje Ümraniye'de yükseliyor.

Proje Adı : Ümraniye AVM & Otel
Projenin Yeri ve Yılı : Ümraniye-İstanbul, 2011
Arsa Alanı 18.813 M2
Toplam İnşaat Alanı : 105.000 M2
Projenin Büyüklüğü 40.000 m² de 105 Mağazalı AVM, 60.000 M2 de 2.000 Araçlık Otopark ve Sığınak, 4.500 M2 de 75 odalı Otel

(+)

(+)

(+)


Allah biliyor ya, gönlümden geçen bu arazinin, Netaş ve Ümran Boru ve Ümraniye Oto Sanayii ile birleştirilerek bir üniversite kampüsü kurulmasıydı veya bir şehir parkı kurulmasıydı. Artık Ümraniye'nin, hele hele Alemdağ Caddesi'nin böyle tesisleri kaldıracak mecali yok. İddia ediyorum İstanbul'un en kötü, en rezil trafiği Ümraniye'dedir son 1-2 yıldır. Tepeüstü'nden Çakmağa 3.5-4 saatte geçtiğim zamanlar oldu (bu son 1 ay içinde yeni katlı kavşaktan sonra 2 kere oldu). Minibüs ve otobüs terörü var resmen. Ama en büyük sebebi haddinden fazla inşaat yapıldı, ama yapılan 1 km yeni yol, altyapı yok. Haldun Alagaş'ın yanından bir yol yaptılar, çıkıyor gene sapa bir yere, neye yarıyor bilmiyorum. Çevre yollarına çıkmalıydı o yol.

Neyse, ne kadar konuşsak boş. Karar verilmiş uygulanmaya başlanmış. Hayırlısı olur inşallah.


Yasin Kadıoğlu

6 yıl önce - Prş 24 Ksm 2011, 13:16

ümraniye için çok gereksiz bir proje alemdağ cad. zaten bir açık avm edasında, birde buradaki trafik yeterince rezil bir durumdayken daha fazla mahvetmenin ne anlamı var.

alemdağ caddesinin trafik sorunun tek neden otobüs ve minibüs fazlalığı, burayı kurtaracak tek çözüm metro ile otobüs minibülerin kaldırılması.oda en yakın 5 sene sonra.


Burç

6 yıl önce - Prş 24 Ksm 2011, 13:30

Alıntı:
alemdağ cad. zaten bir açık avm edasında

Anahtar kelime "açık".
Kışın soğuğunda, yağmurunda Meydan AVM bile çekilmiyor.Yasin Kadıoğlu

6 yıl önce - Prş 24 Ksm 2011, 16:10

istanbulun her semtinde avm olması gerkiyor mu?

BÜLENT GÜLEÇ
6 yıl önce - Prş 24 Ksm 2011, 17:06

Haldun Alagaş'ın yanından giren yol Tem'e çok yakın bir noktaya bağlanılıyor oradan bir Tem bağlantısı yapılabilirse oraya on tane AVM yapılsın bir şey olmaz.

On tane yapılmayacağını bildiğimden bu kadar rahatım tabi ama bu bağlantı yapılırsa Ümraniyenin merkez trafiği inanılmaz rahatlar.


K Sabit KILIÇOĞLU
6 yıl önce - Sal 21 Şub 2012, 17:31

sorun yok, yapılabilir
ümraniye genelinde bir çok otele ihtiyaç var zatenadnanavci

6 yıl önce - Sal 21 Şub 2012, 18:41

Projeden son görüntülere aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.

http://www.mutluinsaat.com.tr/Projeler/alisveris- ...-AVM-Otel/


Fatih
5 yıl önce - Cum 21 Eyl 2012, 09:18

Kışın insanlar kapalı AVM'lere kaçıyor çünkü kışın Türkiye'de yürümek, bir yere gitmek inanılmaz zor. Kaldırımlar çamur içinde, su birikintileri, su sıçratan arabalar, engebeli bir arazide sürekli manevra yapmak zorunluluğu, kalabalık, omuz atan ayı vatandaşlar vb olmasa Türkiye, kapalı alanlara gitmeyi zorunlu kılacak kadar sert bir iklime sahip değil.
Bizde sanal küçük alanlar var, AVM'ler gibi ya da etrafı dikenli tellerle çevrili (yakında elektrik vereceklerini sanıyorum) siteler gibi. İnsanlar buralarda biraz insan olduklarını hissetmeye çalışıyorlar, düzgünce yürüyebilmenin, arabasını parkedebilmenin tadını anlıyorlar, devletin onlara sunamadığı standartları bu küçük kurtarılmış bölgelerde yaşamaya çalışıyorlar.
İstanbul gibi sokak hayatıyla güzel bir kentte dahi bu kadar AVM olmasının nedenlerinden biri bence budur. Sokakta yürüyemiyoruz ve mecburen buralara gidiyoruz.


erkut_ege
5 yıl önce - Cum 21 Eyl 2012, 12:49

Haldun Alagaşın yanından giden yolun amacı :
1. düşüncem : Carreforun arkasındaki iş merkezleri ve Oto sanayinin arkasındaki finansbank, hisar hastanesi ve civarındaki iş yerleridir.
O yol açılmadan önce oralara gidecek kişiler ya sonduraktan dolanıyordu yada çakmak tarafından sanayinin yanından .Sondurak civarının trafiğini azaltmak için yapılmış olabilir.
2. düşüncem: inşaatı süren avm ye ulaşımı kolaylaştırmak olabilir.


Farmir
5 yıl önce - Pzr 10 Şub 2013, 16:04

Projede bulunan otelin Hilton Garden Inn markasi ile isletilmesi icin anlasma imzalandi.

kaynak http://www.turizmdebusabah.com/haberler/7-yeni-hi ...63340.html (Ilgili bolum asagida siyah harf ile isaretlenmistir).
"7 yeni Hilton Garden Inn Oteli için imzalar atıldı

17.01.2013 / 12:20:33

Hilton Garden Inn, Türkiye Portföyüne 7 yeni otel ve 1.100'den fazla oda ekliyor. 7 yeni Hilton Garden Inn Oteli'nin açılması için anlaşmalar imzalandı.

Hilton Worldwide Avrupa ve Afrika Geliştirmeden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Partick Fitzgibbon, "Büyüme momentumumuzun hızlanmaya devam ettiği ve hazırlık aşamasındaki oda sayımızın 4 bini aştığı bir yılın ardından, 2013'e Türkiye'de bugüne kadarki en güçlü pozisyonumuzla giriş yapıyoruz. Bu rakamı şu anda faaliyette olan 5 bin 500'den fazla odamıza eklediğimizde, Türkiye'de Hilton Worldwide markası altında işletilmekte veya geliştirilmekte olan 10 bin odalık önemli bir kilometre taşına hızla yaklaşmaktayız" ifadesini kullandı.

Orta segmente hitap eden Hilton Garden Inn markası tarafından geliştirildiği bildirilen 7 yeni otel aşağıdakilerden oluşuyor:

Hilton Garden Inn İstanbul Kasımpaşa - Ofton İnşaat Turizm ve Yatırım Sanayi Ticaret Anonim Şirketi ile imzalanan bir işletme anlaşmasının bir parçası olan ve toplam 200 konuk odasına sahip olan bu otel, 7 yeni otel arasında en büyüğü konumunda. Kasımpaşa, İstanbul'un hızla gelişmekte olan iş merkezlerinden biri ve otel çok sayıda büyük ofis kümelerine yakın bir konuma sahip. 2014 yılının ilk aylarında açılması beklenen tesis, aynı zamanda Konferans Vadisi ve Sütlüce Kongre Merkezi'ne eşit uzaklıkta bulunan Piyalepaşa Bulvarı üzerindeki dünyanın önemli konferans tesislerinden birini ziyaret eden iş adamlarına da ideal bir konum sunacak.

Hilton Garden Inn İstanbul Ümraniye - Yine 2014 başında açılması beklenen bu tesis, 2011'de DoubleTree by Hilton İstanbul Moda'nın açılmasından ve 2012'de Hilton İstanbul Kozyatağı Konferans Merkezi ve Spa tesisi için anlaşma imzalandığının duyurulmasının ardından, Hilton Worldwide'ın İstanbul'un Anadolu yakasındaki 3'ncü oteli olacak. 148 odalı otel, alt katlarında yeni Can Park Alışveriş Merkezi'nin bulunacağı çapıcı bir gökdelenin bir parçasını oluşturacak; alışveriş merkezi ve otel, imtiyaz sahibi Can Park AVM İşletmecilik Turizm ve Taahhüt A.Ş. tarafından işletilecek. Otel ayrıca, 2015 yılında tamamlanması planlanan ve alışveriş merkezinde bir durağı bulunacak olan yeni Üsküdar - Sancaktepe metro hattından da faydalanacak.

Hilton Garden Inn İstanbul Esenyurt - İstanbul'da yer alacak Hilton Garden Inn tesislerin 3'üncüsü olacak bu otel, şehrin en hızlı büyüyen ilçelerinden birinde 160 konuk odasıyla hizmet verecek. Otelin, Semerkand Yapı A.Ş. ile imzalanan bir işletme anlaşması ile 2015 yılı başlarında açılması planlanıyor. Tesis, TEM otobanına doğrudan erişimi sayesinde İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan gelen yolcuları çekecek ideal bir konuma sahip. Toplantılar ve faaliyetler bölgede ciddi bir talep yaratırken, aynı zamanda Türkiye'nin en büyük spor sahası olan Atatürk Olimpiyat Stadyumu ile pahalı ve kaliteli ürünleriyle Akbatı Alışveriş Merkezi'nin varlığı sayesinde eğlence turizmi alanında potansiyel barındırıyor.

Hilton Garden Inn Trabzon - Hilton Worldwide, Trabzon'un kendine has bir tarzı bulunan Akçaabat Bölgesi'nde yer alan ve 2015 yazında açılması planlanan oteli, Tunalar Otomotiv Turizm Ticaret Limited Şirketi ile yapılan işletme anlaşmasının bir parçası olarak işletecek. Canlı ve etkileyici bir Karadeniz manzarasına sahip otel, 172 konuk odası, kapalı havuzu ve özel kumsal alanıyla turistlerin Sümela Manastırı ve Ayasofya gibi ünlü yerel yapıları gezebileceği ideal bir üs sağlayacak. Trabzon her ne kadar olağanüstü doğal güzellikleriyle tanınan bir şehir olsa da, aynı zamanda 6 bin metrekarelik Trabzon Dünya Ticaret Merkezi gibi tesisler sayesinde önemli bir toplantı ve faaliyet merkezi özelliği de taşıyor.

Hilton Garden Inn Bursa - 2012'de bir dönüm noktası olan çift markalı Hilton and Hampton by Hilton Bursa'nın başarıyla açılmasının ardından, Hilton Worldwide Türkiye'nin dördüncü büyük şehrindeki tesislerini 17 kata ve 180 konuk odasına sahip bu etkileyici tesisle daha da güçlendirecek. 2014 başında açılması beklenen otel, konut yerleşimi, perakende mağazaları ve bir dizi spor ve eğlence tesisiyle birlikte imtiyaz sahibi Güleser Tekstil Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından işletilecek bir karma kullanım geliştirme projesinin parçası olacak.

Hilton Garden Inn Ankara Gimat - 162 odalı bu otel, Özçelik İmaj Tan Adi Ortaklığı ile imzalanan franchise anlaşmasının bir parçası olarak geliştirilecek. 2014 başlarında açılması planlanan bu göz alıcı 10 katlı tesis, şu anda bir Hilton ve bir DoubleTree by Hilton oteline ev sahipliği yapan başkente üçüncü bir Hilton Worldwide markasını getirecek.

Hilton Garden Inn Erzincan - 2013 yazında Reysaş Turizm Yatırımları ve Ticaret Ltd. Şti. ile imzalanan bir işletme anlaşması dahilinde açılması beklenen bu otel, Hilton Worldwide'ın gelişmekte olan Erzincan şehrinde ilk kez faaliyet göstermesini sağlayacak. Şehir, işletmeleri bölgeye çekmeyi hedefleyen hükümet destekli bir yatırım sürecinden geçti ve şu anda çok sayıda büyük şirket ofisine, Türkiye'nin en büyük ordu üssüne ve inşaat halindeki bir üniversiteye ev sahipliği yapıyor. 120 odalı otel, şehir merkezinden geçen ana yol üzerinde işlek bir konumda yer alacak.

Toplam 7 otelin her birinde konuklar, iyi bir gece uykusu ve konforlu bir konaklama isteyen ziyaretçiler için ideal bir çözüm olan Garden Sleep System™ yatak ve ergonomik koltukları dahil Hilton Garden Inn markasının özel imkanlarından faydalanacak. Yeni oteller, 24 saat açık iş merkezine erişim ve ücretsiz Wi-Fi internet erişiminin yanı sıra birer fitness merkezi, restoranlar ve 24 saat açık büfelere sahip olacak.

Hilton Worldwide Odaklı Hizmet Marka Yönetiminden Sorumlu Bölge Başkanı Mark Nogal ise "2008'de Hilton Garden Inn'in Türkiye lansmanından bu yana, portföyümüz sürekli büyümeye devam etti. Şu anda işletilmekte olan 5 tesise sahibiz ve 7 yeni oteli içeren bu önemli duyuru, bu rakamın 2015'e kadar üç katına çıkmasını sağlayacak. Türkiye, gelişmekte olan turizm sektörü ve büyük şehirlerinin ekonomik gücü sayesinde ödüllü orta segment markamızın daha da genişlemesi için ideal bir pazar konumunda ve gelecek aylarda bu otellerin gelişimini izlemek için sabırsızlanıyorum" dedi.

Hilton Worldwide, şu anda 5 markadan oluşan portföyüyle Türkiye çapında 22 otelde 5 bin 500'den fazla odaya sahip ve bu rakamın sürekli artması planlanıyor. 2011'de Türkiye Hilton Worldwide'ın tüm dünyadaki oda açılışlarının yüzde 5'ini sağlarken, bu yeni haber de Şubat ayında yapılan Hilton Worldwide'ın ülke çapında 4 yeni otel anlaşması imzalamasına ilişkin duyurunun ardından geldi."sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet