Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ümit Yıldırım

14 yıl önce - Prş 13 Oca 2005, 10:38
Kültür bakanlığı 'Türkiye'yi tanıttırmak için' ihale açtı

Alıntı:
Kültür bakanlığı 'Türkiye'yi tanıttırmak için' ihale açtı... Steven Spielberg’e Türkiye’yi tanıttırmayı vadedenler var

Kültür Bakanlığı'nın 2005 yılı reklam kampanyalarını organize edecek firmayı belirlemek için açtığı ihaleye reklam ajansları yoğun ilgi gösterdi. 20'nin üzerinde firmanın katıldığı ve 10 ajansın finale kaldığı ihale, önümüzdeki günlerde sonuçlanacak...

İhaleye giren bazı reklam ajansları, dünyaca ünlü aktörler ve pazarlama uzmanlarıyla Türkiye'nin tanıtımını yapabileceklerini vaat ediyor.

Finale kalan ajanslardan birisi olan MARKA Reklam Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Derici, Avrupa'ya açılım için önemli bir fırsat yakalayan Türkiye'nin tanıtımının ancak dünya çapında ün yapmış kişiler kullanılarak gerçekleşebileceğine inanıyor. Dünyada geniş kitleleri peşlerinden sürükleyen ve trendlerin öncüsü olan ünlülerle Türkiye'yi tanıtmanın önemine işaret eden Derici, ihaleyi kazandıkları takdirde yönetmen Steven Spielberg, Kate Moss, Hugh Grant, Uma Thurman gibi ünlülere Türkiye'yi tanıttıracaklarını söylüyor.

Türkiye'nin tanıtım için her yıl milyonlarca dolar harcadığını; ancak yine de kendisini dünyaya tanıtamadığını belirten Derici, "Her yıl yepyeni yol haritalarıyla ve büyük bir hevesle çıkılır tanıtım turuna. Ama sonuç hep hüsrandır. Artık bunun değişmesi lazım. Ayağını denize bile sokmayan, Türkiye'ye gelirken bavuluna mayo bile koymayan Japon turiste yine deniz-kum-güneş reklamı yapmanın bir anlamı var mı?" diye konuşuyor. Derici, ihaleyi aldıkları takdirde kampanyanın görsel yönetmeni olarak Oliviero Toscani'yle çalışacak.

http://www.nethaber.com/?h=3750

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET