Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 923
1n5k
2 ay önce - Pzr 27 Ksm 2022, 12:25

Güzel bir haber Danıştay imar iptalini red etti ise. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Batışehir denen yerde zeray 1 inşaata daha başlıyormuş.

CELLCHUK83
2 ay önce - Pzr 27 Ksm 2022, 13:00
İzciler hakkında

Arkadaşlar bende izcilerden bir tanıdık aracılığı ile 2020 yılında aldım. 186 m2 hisse. Bir miktar peşin kalanı vade farksız taksitle hemen tapu teslim. 5 sene sonrasını düşünerek yatırımımı yaptım.Çok önce yatırım yapan arkadaşlar var tabiki şansıma tam zamanında almışım. İzcilerinde sattığı projelerde hissesi var bilseler kendilerinde hisse tutmaz satarlardı kendi görüşümce. Ben iyi ki almışım ve satmayacağım tarafında olanlardanım. Tabi ki izcilerin öncü olması gerekir ticaretin devamlılığı bunu gerektirir. Umarım yatırımcıların lehine bir karar çıkar ve herkes beklediği konutlarına kavuşur. Saygılar

mordor06
2 ay önce - Pts 28 Ksm 2022, 09:55

Ben izciler vadiden hisse alan ilk güruhtan sayılırım, o zaman altın 164₺ idi, yani 1 kg'den fazla altın parası...bağlıcada 4+1 daire fiyatları 420.000₺ civarıydı...hisse fiyatına kıyasen şuan altın bazında zarar, dolar kurunda ise başa baş bir durum var...o nedenle satma taraftarı değilim herkes gibi..tek kazancımız hissemizin daireye dönüşmesi olacak...evet geçen süreç maddi manevi hepimizi yıprattı..aç gözlü ev sahipleri, ekonomik buhran ve eş dostun "n'oldu sizin ev işi" soruları cabası...oğluma liseye geçtiğinde yeni evimizde oluruz inşallah demiştim, şimdi üniye yetişmeyecek anlaşılan..tek pişmanlığım 240.000₺ verip mevaşehirden hisse almamak oldu, ama o sırada o farkı vermek büyük meseleydi..neyse, umarım güzel bir karar çıkar...

izciler emlak
2 ay önce - Pts 28 Ksm 2022, 10:59

Sayın mordor06

Sizi hatırladım. Hesabı bende yaptım. Dolara göre karlısınız. Altına göre kafa kafaya zararlı değilsiniz. Daireye dönüşmediği için karlı değilsiniz. Sadece paranızın değerini korudunuz. Lakin daire fiyatı diğer yatırım araçlarına göre daha artığı için ve daireniz hazır olmadığı için zararlısınız. Vadi projemizde fiyatlar ortalama 1 100 000 Tl civarında o da şuan ki fiyat. Satan da yok. Bölgede ilk kazma vurulduğunda hisse fiyatlarımız 2 milyon civarına çok rahat çıkar. Saygılarımızla...

izciler emlak
2 ay önce - Pts 28 Ksm 2022, 11:41

Sayın CELLCHUK83

Doğa projemiz bizim için ilk oldu. 2020 yılın da satmaya başladık. 60 ay sabit taksitle sattık . 79000 bin peşin ( bunun içinde tapu masrafı, noter masrafları ve hizmet bedeli dahil ) 2597 TL 60 ay taksit. Bizim sattığımızda dolar 6 TL idi. 18.5 TL olmuş bize bu fiyattan ödeme yapın demiyoruz diyemeyiz. İlk hisse alanlar 35. taksitini ödediler. Dolar altın ne olur bilinmez ama kalan 25 taksitini 2597 TL ödeyecekler. Çok çok avantajlı bir proje oldu. Bu tarz projeler tek tapulu arsalarda yapılabilir. Şu an tek tapu arsa m2 si 7bin TL bulunamıyor.
ödenen taksit 35 ay X 2597 = 90895 TL + 79000 TL peşinat = 169895 TL bu güne kadar total ödenen.
kalan taksit 25 ay X 2597 TL = 64925 TL ,
Son taksiti ödediklerinde dolar altın ne olur.
Bu gün aynı lokasyondan 186 M2 arsayı ne kadar fiyata alına bilir. ?
Biz söyleyelim. 186 X 4500 TL = 837000+33480 TL tapu masrafı +16000 TL emlak komisyonu =886480TL
Şufa davası ve İzale-i Şuyu davası riskini de saymıyorum. Bunlar bizim projemizde yok. Saygılarımızla...

izciler emlak
2 ay önce - Pts 28 Ksm 2022, 12:08

Asıl hesap şöyle anlamak isteyene. Bu gün inşaatımız bitmiş olsa daire fiyatı 4 milyon olur en düşük. Galiba buna itiraz eden olmaz. Vadi projemizden alanlar ortalama 40 bin dolar civarında ödeme yaptılar.
40000 dolar X 18.7 = 740000TL
4 Milyon / 18.7 = 213903 Dolar
Dolar bazındaki edeceği karı olacaktı önümüze engeller çıkmasa idi . Bu hesap bizim arsalarımız için değil herkesin hesabı. Sorunlar da sadece bizim sorunlarımız değil. Kimin arsası varsa herkesi kapsıyor. Şu an bile arsa alsanız bire dört halen bölge para kazandıracak konumda. Daire fiyatları çok artı diye arsadan zarar ediyoruz diye düşünmeyin. Arsalarınıza da daireler yapılacak. Saygılarımızla...

Alparslan oğuz
2 ay önce - Pts 28 Ksm 2022, 13:09

Birlik olma yolunda oluşan farkındalık, CHP kaynaklarına çöküp bunun arkasına saklanıp siyaseti de istismar edip Siparişle istedikleri yere imar iptali teşviki yapıp ortalıkta rant var algısı maskesiyle rant yönlendiricilerini panikletmiş. Ankarada imar iptali teşviki yapılmayan bölgeler yapılan istismarın somutlaşmış abideleri olarak duruyorken, Medyada dikkatleri üzerlerinden çekmek için battıkları bataklıkta etrafa kendi yedikleri haltı başkalarına yapıyorlar şeklinde maskelenme yoluna düşmüşler. Sözde Sosyal demokrat cumhuriyetçi halkçı görünümlü ama rantçı taşeron gazetecileriyle nasıl çırpındıklarını izliyoruz.

Sosyal medyalarından maskeleri düştükçe çırpınış içinde akıllarınca algı yapmaya çalışmaya başladılar.

İmar iptal teşvikiyle Yönlendirilen rantın mali izinin takip edilmesi hatta sözde ödül verilen teröristler gibi teröristlere ve taşeron örgütlere, karanlık odaklara direk veya dolaylı mali destek, menfaat sağlama, işe yerleştirme vb açısından dikkatle incelenmelidir.

10 larca yıl milletin kaynaklarını imar planı iptali teşviki yoluyla nasıl yönlerdirildiğinin farkındalığı üzerine bile çamura yatmalarını görüyoruz, anlıyoruz. Milletin rızkıyla barınma hakkıyla oynayarak rant elde edenler için hukuken birlik olmak gerekiyor. Yenimahalle ve çankayada doyamayıp bölgemize çirkef saçıp imarı yönlendirmeye kalkıp sözde rant var söylemiyle asıl rantı sırtımızdan koparmak isteyenlere karşı dikkatli olalım farkında olalım.

sözde şehircilik ilkeleri üzerinden yedikleri haltların milletçe farkına varıldığının farkına varmışlar belli ki panik halinde sosyal medyalarında çırpınışa girmişler. Çırpınışlarına karşı vatandaşların verdiği cevaplar ise vatandaşın farkındalığını da gösteriyor.

Herkese selamlar saygılar....

Ageka
2 ay önce - Pts 28 Ksm 2022, 22:07

İmar iptal teşviki nedir? Anlayan biri anlatsın bana.

Ama alparslan oğuz anlatmasın.

Terör, sözde bilmem ne, taşeron, rantçı, karanlık odaklar, aydınlık sokaklar vs vs beyaz tv cümlelerini anlayamıyorum ben.

Efem21
2 ay önce - Pts 28 Ksm 2022, 23:14

Asdjhfsaghjhdafghh :biggrin

Alparslan oğuz
2 ay önce - Pts 28 Ksm 2022, 23:32

burada arsanızın imar planlarının iptaline odaklananlarla sosyal medyada toprak sahiplerinin imar alanlarındaki emsal değerlerine akıllarınca yeni bir tanım üretilmiş rant terörü .

Arama motorundan bakmak gerekir.

Arsanızın bugünkü değerini imar iptali ardından
diplere vurduğunda

imar iptali ardından 125 m2 180m2 arsa hisseniz karşılığında 1 konutu görmeyeceksiniz

buradan insanları uyutmaya unutturmaya çabalayanlara ve çalışanlara uymayalım

sayfa 923
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet