Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 921
Murat1357
2 ay önce - Cmt 26 Ksm 2022, 12:21

Burayı yazdığınız mağduriyet ifadelerini Danıştay dosyasına yazsanız karar çabuk çıkar .
Arsası olan herkes davaya müdahil olup,dosyaya beyan verebilir.

cesminaz
2 ay önce - Cmt 26 Ksm 2022, 12:40
Murat1357

Bu konu hakkında bilgim yoktu nasıl yapabiliriz bunu? Siz yaptınız mı? Yardımcı olursanız biz de ne gerekiyorsa yapalım. Elimiz kolumuz bağlı oturuyoruz.

1n5k
2 ay önce - Cmt 26 Ksm 2022, 12:41

Birlik olmaktan bahsediliyor. Sanki sadece onların arsası var gibi firmaya yüklenmeye çalışıyorlar. Bölge ile ilgili bilgiyi yine onlardan alıyoruz . Birde aybars beyden alıyorduk. Şimdi o da ortalarda yok. Hem diyorsunuz önderlik yapın hem de sataşma. Bunlar fayda getirmez. Ara sıra arayıp konuşuyorum. Galiba karar çıkmış ve olumsuz bir durum yokmuş. Sadece kararın yazılması kalmış. Yazıldıktan sonra duyuracaklarını söylüyorlar.

Alparslan oğuz
2 ay önce - Cmt 26 Ksm 2022, 12:43

Batışehirin imarlaşması inşaatlarının başlaması uğrunda yapracık sağ ve yapracık sol (orhun) ki plancısı aynıdır, plan emsalleri aynıdır, imar iptali için teşvik edenleri aynıdır, batışehirde geleceği olan belediye çalışanı bireyler aynıdır.
Aynı şehirde aynı bölgede ve yasal zeminde nasıl oluyor imar sonuç olarak batışehire yönleniyor?

Farkındalık arttı, süreç daraldı haliyle apar topar birbirlerine malumun ilanı öncesinde acele acele ve sözde destek sağlayacak yollara tevessüle kadar gitti

Kimler adeta takas (!) trampa (!) yoluyla bölgemize imar iptali teşvikini davet etti, kimler bu davete icap etti ortadayken beklemek izlemek çözüm değildir. Sadece süreçleri istismar edenlere ve konumlarını istismar edenlere destek olursunuz o kadar.

1n5k
2 ay önce - Cmt 26 Ksm 2022, 12:51

Alparslan oğuz bey Bir bölgeyi canlandırmak istiyorsanız diger bölgelerin planı iptal ettiriyorlar demeye mi çalışıyorsunuz. Bence de haklılık payınız var. Plan iptali olan yerde firmalar ruhsat alamayınca başka bölgelere kayar. Tesbitiniz doğru .

1n5k
2 ay önce - Cmt 26 Ksm 2022, 12:52

Ama hak var inşallah hukukta vardır.

Enes145333
2 ay önce - Cmt 26 Ksm 2022, 13:11
İzciler emlak

1. Si önce karşınızda mağdur müşteriler var. Sen ve siz ne şekilde olursa olsun verdiği vaadi yerine getiremeyen tarafsınız. Her türlü suçlu tarafsınız. Her yolu ve koşulu düşünüp ona göre o arsaları satmanız gerekmezmiydi?
2. Si ben sizin vadi bilmem ne projelerinizi bilmem. Ben yatırımımı sizin üzerinizden yapmadım. Sorunlarımı bu alandan 2 seneye ev vereceğiz diye arsa arazi satanlara soruyorum. Eğer bölgede bir sıkıntı çıktıysa bu sıkıntıyı müşteri değil o araya kefil olup satan sizin gibi insanların çekmesi gerekmiyornu? Sıkıntının büyüğünü biz çekiyoruz. Adam ne demiş? Artık eşin dostun ailenin sizin ev ne oldu ne zaman başlayacak sorusundan yorulduk demiş. İnsanlar sizin gibilerin sözüne teba ettiği size inandığı için mağdur. Bir iş yapmaya çalıştınız, size ve sizingibilere güvenip yatırım yapanlar mağdurken sizin hiç bir suçunuz olmuyormu? Biraz hatanızın sorumluluğunuzun farkında olmanız gerekmiyormu?

3. Sü evet benim aldığım şirket rahat bir şekilde diyorki aldığınız fiyetın dolar bazında karşılığını ödeyelim. Ben o dönem 25.000 dolar seviyesinde aldım. Şu an 25.000 dolar 500000 ediyor. Ama 2 sene evvel 25. Dolara örneğin site içinde Elvankentten yada saraycık tokiden 1 daire alınabiliyordu. Şu an orada bir daire 1 milyondan ağzını açıyorlar.

4. Madem çıkıp ev alacak paranız vardı ev alsaydınız diye birşey söylemişsiniz.)) insanlar Elvankentten etimesguttan sincandan ev almak yerine bağlıca ismi altında satılan o bölgeden ev sahibi olma hayaliyle o hisselerden aldılar. Tabiki o zaman o fiyata sincandan elvandan ev alınabiliyordu ama bağlıcadan yaşamkentten alınamazdı.

Son olarak HAYAT DERSLERLE DOLU. BUNLAR HEPİMİZE DERS OLSUN. BİR DAHA BÖYLE BİR YATIRIM YAPACAK OLURSAK FİRMENIN İSMİNE GÜVENİP BU İŞE GİRMEYLE OLMUYORMUŞ. GÜZELCE SÖZLEŞME GEREKİYORMUŞ. 2023 MÜ KARDEŞİM OZAMAN 2023 TESLİMİ AKSİ HALDE HER GEÇ KALINAN AY ŞU KADAR CEZA ÖDEMESİ VSVS. OZAMAN MAĞDUR OLANLAR SADECE KÜÇÜK YATIRIMCILAR OLMAZDI.

Emir Gündogdu
2 ay önce - Cmt 26 Ksm 2022, 13:43

İzciler

Bana arsayı satarken böyle demiyordunuz. Para balyalarını araba bagajını açmış içinde sayarken böyle demiyordunuz.
Uçacak kaçacak anlatıyordunuz. Şimdi benim zararımı sizmi karşılayacaksınız. Tamam gelin dolar karşılığında aldığm rakamı bana verin bende dediğiniz gibi rahatlayayım.

Bakın beyfendi, yara almış birisine hitabınız çok doğru değil.

Size göre birşey yok sadece kendi arsalarınızı iyi fiyatla satar yada komisyonunuzu almayı biliyorsunuz.

Biz yatırımcılar çoluğumuzun çocuğumuzun rızkını buralara yatırıyoruz.

Bence artık arsa yatırımcıları uyandı.

izciler emlak
2 ay önce - Cmt 26 Ksm 2022, 14:32

Sayın Enes145333

Hangi firmadan aldınız bilmiyorum. Sizin aldığınız yer dolar kuruna göre geri alalım demiş. Bizde durum farklı dolar kuruna göre bizim arsamız daha fazla ediyor. Şöyle örnek vereyim 2 müşteri düşün biri dolarını bozdurdu bizden arsa aldı. Diğer müşteri halen dolar olarak duruyor. Bu gün arsası olan satsa, doları olan da tl ye dönse , arsası olan dolar karşılığında % 40 daha fazla kazanmış oluyor.
Altın ,faiz ve döviz den daha çok gayrimenkul kazandı. Asıl kazanç arsanın daire dönüştüğünde olacak. Ne zaman olacak daire diye sorarsanız. Bütün çapamız kendi arsalarımız ve müşterilerimiz arsalarının daire dönüşmesinde.

Bağlıca nın ilk emlak ofis biziz. Bağlıca lı olan meslektaşlarımızı saymıyorum onlar zaten buralılar. Bağlıca arsa aldık müteahhitlere verdik. Kendi firmamız 10 adet ayrı inşaat yaptı ve ne imar iptal edildi diye sorun yaşadık. Ne de müteahhitlere verdiğimiz yerlerde müşterilerimiz sorun yaşadı ve söylenen zamandan da önce teslim edildi.

2018 de dedik ki Bağlıca doluyor. Bu kadar kurumun geldiği bir bölgede inşaatlar mecbur Yapracığa kaymak zorunda konutta ihtiyacı çıkacak. Ona göre planladık ama 2018 den günümüze ülkede neler yaşandığı ortada üstüne bir de plan iptali tuzu biberi oldu 2018 kadar arsa yatırımlarında nerede ise hiç yanılmadık.

Bizlerde ön göremedik Çevre yolunun 3 yıl gecikeceğini ,dolar kurun 4 tl den 18.5tl yükseleceğini ,covid 19 çıkacağımı 3 tl lik domatesi 30 tl alacağımızı , yağ kuyruğu olacağını ve imar iptal edileceğini.İnanın bilseydik zaman kavramına girip süre vermezdik. Olanlar oldu yapacağımız bir şey yok bunları yaşadık. Artık bundan sonrasına bakmak lazım.

Halen arsa yatırımı evden arabadan faizden dolardan altından kıymetli...
Son 1,5 yıldır en fazla işyerine göre arsaya göre daire daha fazla kazandırdı. Bir ev yapılabilmesi için arsa olması şart. Saygılarımızla ....

izciler emlak
2 ay önce - Cmt 26 Ksm 2022, 14:44

Sayın Emir Gündogdu
Biz size arsanızı satın demiyoruz. Lakin satmak isterseniz buyurun gelin dolar karşılığın dan daha yukarı geri satın alacağız. Kur korumalı arsa almış olursunuz ve daha fazla kazanmış olursunuz asıl karıda bir başkasına bırakmış olursunuz . Şu an insanlar kur korumalı dan para kazanıyor mu sanıyorsunuz. Paralarının değerini korumaya çalışıyor. Kar etmiyorlar bizce....

sayfa 921
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet