Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 838
ugur 06
1 ay önce - Sal 24 May 2022, 23:31

Sayın Yusuf ymn91, yürütmeyi durdurma ret ne demek , plan iptali onaylanmış mi demek ,yoksa bizim adımıza olumlu mu demek ,orasını anlayamiyorum

Yusuf Ymn91
1 ay önce - Çrş 25 May 2022, 01:41
Sn Ugur 06

Uyapsal bilgi sorduğunuz için yazıyı okuyunca yazdım .. şuan için yapılaşma yapılamaz mahkemece devam eden durdurma kararı var . Lakin yapılacak yeni plan ya da kararın üst mahkemeden arsa sahiplerinin mağduriyetinin giderilmesi süresinin ne aşamada olduğunu sn Aybars. Bey daha iyi bilir onun bölgesi. Umarım tez zamanda mağdur olan herkesin mutlu olması dileklerimle

mehmettk
1 ay önce - Çrş 25 May 2022, 02:15

Yd red ibaresinden ben şu anlamı çıkarıyorum. Davayı açan mimarlar odası dava sonuçlanana yada Danıştay kararı onaylayana kadar birileri inşaat ruhsatı alıp hak sahibi olmasın diye yürütmeyi durdurma kararı aldırmak istemiş. Danıştayda bunu reddetmiş. Bence bu olumlu bir durum. Danıştay planı iptal etmek isteseydi yürütmeyi durdurma kararı alırdı.
Gerçi yürütmeyi durdurma kararına gerek yok belediye zaten Danıştay kararına kadar yürütmeyi durdurmuş…

Meritcan
1 ay önce - Çrş 25 May 2022, 03:33

Yürümenin durdurulması kararı: bölge idare mahkemesinin kararı işleminin durdurulmasını istemiş imar planını yapan taraf

Danıştay red kararı vermiş..

Yani Danıştay'ın yd red kararı vermesi arsa sahipleri açısından olumsuz bir durum

Ama dosya için esastan bir karar verilmedi bekleyip göreceğiz bakalım..

Aspetli53
1 ay önce - Çrş 25 May 2022, 07:39

Yd red karari bölge idarenin imar iptaline yönelik yürütme kararını red etmek anlamına geliyor yani imar iptali red olmuş ve eski haline dönmüştür tabi eğer böyle bir karar varsa iyi günler

Efem21
1 ay önce - Çrş 25 May 2022, 09:14

Yürütme talebinin reddine karar verilmiş ise bu durum dava edenin aleyhine dava edilenin lehine bir durum oluşturur. Bu durumda kuvvetle muhtemel dava reddedilecek demektir.

aybars1910
1 ay önce - Çrş 25 May 2022, 09:15

Plancı, durdurma kararı ve Mimarlar Odası nın savlarına karşı kendi dosyasını sundu.. Karar öne çekildi bu olumlu, Bir aksilik olmazsa Adli tatile girmeden görüşüp karar verilecek... İlk elden bana iletilen husus bu yönde... Daha önce de belirttiğim gibi bizim çabuklaştıracağımız bir durum değil.. Karar açıklanır haberimiz olur.. Hep birlikte öğreniriz...

Taylan3443
1 ay önce - Prş 26 May 2022, 14:21

Merhabalar,Yapracikkoyu 49942/2 hissedar oldugum bu parseli kontrol ettigimde islem bolumunde 3194/11.Maddeye Göre Umumi Hizmetlere Ayrılmıştır Belirtmesi var ama iptal davasi ile ilgili hicbir sey yazmiyor.Yapracikkoyu 49950/2 parselde ise islem kisminda Diğer (Konusu: ETİMESGUT BELEDİYE BAŞKANLIĞI PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ NÜN 25/01/2022 TARİH 49863 SAYILI YAZISI İLE ANKARA 18. İDARE MAHKEMESİ NİN 31/12/2021TARİH 2021/747 ESAS 2021/2496 KARAR NO SAYILI MAHKEME KARARI İLE YAPRACIK MAHALLESİ 85315 SAYILI PARSELASYON PLANININ KISMİ İPTAL KARARI VERİLDİĞİ BELİRTİLMİŞTİR. ) Tarih: - Sayı: - 28/01/2022 4584 yazmaktadir.Bunun sebebi ne olabilir.

mehmettk
1 ay önce - Cum 27 May 2022, 10:08

Yıllar önce Ben arsayı aldığımda islem bolumunde 3194/11.Maddeye Göre Umumi Hizmetlere Ayrılmıştır Belirtmesi vardı. Tapu müdürlüğüne dilekçe ile sorduğumda verilen yanıt şöyleydi: Plan yapılmadan önce arsa üzerinde böyle bir belirtme vardı ve plan yapıldıktan sonra bunun bir geçerliliği kalmadı. Tapu müdürlüğü bu belirtmeyi kaldırmasına rağmen e devlet sistemi bunu kaldırmadı. Yazışmalarımız sonucunda yakın zamanda kaldırılır.

İmar iptal kararı işlenmiş mi diye kontrol ettiğimde sizin yazdığınız gibi herhangi bir mahkeme kararı göremedim ama 3194/11 umumi hizmetlere ayrılmıştır belirtmesinin silindiğini gördüm. Yani e devlet sistemi tapu kayıtlarıyla eş zamanlı yürümüyor.

Taylan3443
1 ay önce - Cum 27 May 2022, 10:34

Cevabiniz icin tesekkurler Mehmet hocam.49942/2 de iptal karari ile ilgili birsey yazmazken 49950/2 kismi parselasyon iptali yazmasinin sebebini anlamadim.

sayfa 838
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet