Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 808
Çağlayan06
5 ay önce - Cmt 29 Oca 2022, 21:05
Yapracık

Söylenecek o kadar çok şey varki kendimi Zor tutuyorum Allah’ından bulsunlar başkada birşey demiyorum

aybars1910
5 ay önce - Cmt 29 Oca 2022, 23:10

Tüm Ankara halkını bekliyoruz.. 2 ay sonra 4.seneye girilecek, Ankara Belediyesi tarafından inşaat halinde
bekletilen Bağlıca bulvarının 4 şerit toprak yolunda At Binicilik eğitimi veriliyor... Türkiyenin Başkentinde bu hazzı yaşamak isteyenleri Bağlıca bulvarına bekliyoruz...

Aspetli53
5 ay önce - Pts 31 Oca 2022, 10:40

Sayın Aybars bey verdiğiniz bilgiler ve çabalarınız için teşekkür ederim bu forumda en cok sizin sözünüze itibar ediyorum iyi ki varsınız umarım süreç çok uzamaz

aybars1910
5 ay önce - Pts 31 Oca 2022, 12:01

Sayın Aspetli53, Bilindiği gibi Bölgemize karşı 2 girişim olmuştu..
1.si CHP Etimesgut Meclis üyesi Ertan Işık ve CHP li Ankara Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş tarafından Bölgemizde küçük bir hissesi olan (500m) yurt dışına kaçan Fettulahcı terör örgütü üyesi olduğu iddia edilen şahıs için imar planı yapıldığı yönünde savcılığa suç duyurusunda bulunmuşlardı...

Doğru ise aldığım bilgilere göre Savcılık Soruşturmaya gerek olmadığı kararı vermiş.. Orhun Mahallesi (Yapracık Sol) ve Yapracık Sağ 25 binlik planına baktığımızda O kadar büyük bir alan ki bu 500m Samanlıkta bir iğne gibi.. Bu şahısın arsası için bir plan yapıldığı iddiası komik ötesi ve bu suç duyurusu Bölgemize karşı bakışın göstergesi... Savcılığı tebrik ederim fakat Türkiye Cumhuriyeti Kurumlarını böyle saçma ve komik işlerle meşgul edip uğraştırdığı için Savcılığın karşı suç duyurusunda bulunmaması üzücü...Sonuçta Halkın planı ve Halkımız ilk raundu almıştır...

2.si Chp Çankaya Belediyesi çalışanı başkanı olduğu Mimarlar Odası örgütünün Bölgemize karşı açtığı iptal davaları... Bilindiği üzere ortalama emsal üzerinden bölgemizde en düşük yükseklik 16 kat imar planı bozulan bu planda... Plancı ile görüştüm haftalar önce... Geçerli bir dayanak olmadığı ve kısa sürede planın yeniden geçerli olacağı görüşüne hakimler... Bekleyip göreceğiz...

Halkımız ilk raundu aldı, ikincisine bakalım kim kazanacak bekleyip göreceğiz... Halkımız kazanır ise devam... Karşı taraf kazanırsa yeniden plan yapılır...

Çağlayan06
5 ay önce - Pts 31 Oca 2022, 12:58
Yapracık

Ülkemizde saçma sapan şeylerle uğraşıyoruz millet uzaya çıkıyor bizim uğraştığımız konulara bak ya gerçekten üzülüyorum geçen bu zamana

Efem21
5 ay önce - Pts 31 Oca 2022, 13:24
...

Sayın çağlayan06, yerden göğe kadar haklısınız. Şu konuşulan konulara, edilen muhabbete bir bakın Allah aşkına! İnsanlar ya kafayı yedi ya da yemiş numarası yapıyor. Akıl, mantik gitmiş; yerine boş boş siyasi söylemler gelmiş. Akıl tutulması.... kimse üzerine alınmasın, benim lafım ortaya.

Alparslan oguz
5 ay önce - Pts 31 Oca 2022, 14:27

ranttan rantını isteyenlerin eldeki tüm çarkları çevirme sürecini izliyorum o kadar...
ranttan rantını direk alamasa da akıllarınca başka yerlerin önünün açılmasıyla kısa vadede rantını dolaylı alacakların
hallerini izliyorum...

sosyal (!) demıkrat (!) halkçı (!) soytarı çıkmış rant var diye tutturmuş ve diğer soytarıyla elele vermiş toprağımın planını aklınca çarpıp kendi rantlarını almanın peşine düşmüş (sözde aydın (!) büyüklerinden böyle öğrendiler çarpmayı çırpmayı cebe indirmeyi bakınız 70 ler 80 ler 90 lar...).

Büyüklerinden Ufak yerleri perakende çırpmayı öğrendiler....Ancak bu büyük geniş planlı imar alanlarında artık ne alacaklarını şaşırdılar. Saldırgan şekilde saldırıyorlar...Belki parçalayıp sindiririz diye uğraş içindeler....Her çark, 30 40 yıl önceki yozlaşmış eski büyüklerini kendi çark alanında örnek aldığından bir hevesle belki 7 sülalesi zengin olur hayaliyle hevesiyle topraklarımıza el attı seyrediyoruz....

kısaca geçiniz bu sosyal (!) halkçı (!) içerikli mesajları....

Millet burada toprağının alın terinin hakkının peşine düşmüş...

İçinde tüm sosyal donatı alanlarını, ticari alanı, konut alanını kapsayan imar alanlarında afallıyorlar, ranttan nasıl rant alacaklarını çarpacaklarını çırpacaklarını hesaplayamıyorlar....

Akıllarınca Parçalayıp parsel bazlı konum alıp buralardan ne rant çarpabilinir anca onu bildiklerinden heryere saldırıyorlar....

billaplus
5 ay önce - Pts 31 Oca 2022, 15:08

İmar planını iptal eden kim????

Mahkeme !!!

Mahkeme hukuken iptal sebebi görmese zaten iptal edemez.

Geçin bu algı yapıp, siyaseten başkalarını suçlama işini.

Plan hukuka aykırı olduğu için iptal edildi.

Hukuka aykırı her plan eninde sonunda iptal edilir.

Bir kere de o planı hukuka aykırı yapanlarla, hukuka aykırı planı mecliste kabul edenlere hesap sormayı deneyin.

Ama tabii, gerçekler konuşulursa algı operasyonuna uymuyor değil mi?

Alparslan oguz
5 ay önce - Pts 31 Oca 2022, 15:35

he he sadece komik o kadar....

insan işi olan her işte önce bir noluyor diye anlamanın gerekliliğini neyin ne olduğunu
haber alma kaynaklarının yaygınlaşmasıyla ve tecrübelerle vatandaş daha iyi anladı
görünenin aslında gösterilmeye çalışılan olduğunu, ardında mide bulandıranların olduğunu anlıyoruz

Toprağımıza burada bulaşanların niyetlerinin hakikat hukuk kamu yararı şehircilik olmadığını düşünüyorum....

En son Alparslan oguz tarafından Pts 31 Oca 2022, 15:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Çağlayan06
5 ay önce - Pts 31 Oca 2022, 15:38
Yapracık

Ne alakası var dediklerinizin 1 metre ile yoğunluk nasıl olurda değişebilir bana bunu açıklar mısın Çankaya yaşamkente emsal farklı Etimesgut yaşamkentte farklı aralarında sadece bir metre olmasına rağmen emsal farklı hak adalet bumu sizin için

sayfa 808
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet