Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 806
Memetay
5 ay önce - Cmt 22 Oca 2022, 14:52
Danıştay safhası

Mahkemece iptal edilen bu kararı Danıştay'da vatandaşın lehine bozulmasını savunacak kişi veya kişiler kim? Yıllarca yılan hikayesine dönen,dişiyle tırnağıyla artırıp bir karış toprağa sahip olan vatandaşın hakkını türedi arsa vurguncusu şahıslara karşı kim dur diyecek? Yeni üye olarak lütfen bizi aydınlatın.
Saygılar

Çağlayan06
5 ay önce - Cmt 22 Oca 2022, 15:02
Yapracık

Bu süreçde kim gidip dosyayı sorgula hiç kimse kim takip ediyor hiç kimse herkes karanbole bekleyiş içerisin de yazıklar olsun bize gerçekten

Memetay
5 ay önce - Cmt 22 Oca 2022, 15:42
İmal iptali kararının neticeleri

İmar iptali kararının bölge ve insan üzerinde yaratacağı tahribat :
1- İnşaatlarda çalışacak on binlerce işçi geçimini Anadolunun başka yerlerinde arayacak.
2- Nakliyeci,esnaf,manav,hırdavatçı,inşaat malzemecisinden berberine kadar kimseye iş yok.
3- Ankaranın gelişimine büyük darbe,
4- Kira ve daire fiyatlarının daha da pahalılaşması,
5- Gittikçe artan maliyetler karşısında bir daire sahibi olmanın imkansız hale gelmesi,
6- İnsana eziyet ve daha önemlisi geleceğini umutsuzlaştırma.
Sayın sayabildiğiniz kadar mağduriyet.
Üstüne üstlük,mimarlar odası neredeyse düğün yapacak!!!!!
Vay memleketimin haline.

Çağlayan06
5 ay önce - Cmt 22 Oca 2022, 16:54
Yapracık

Karar mercilerinin bunları göz önüne alarak karar vermeleri temenli ediyorum

Aspetli53
5 ay önce - Pzr 23 Oca 2022, 11:24
İmar durumu

Dün bir emlakçı ile telde görüştüm imar durumunu açıkca söyledi bir yıl civarı sürer dedi belki emsal düşer o zaman da evler 180 değil 150 metre kare olur bölge değerli bu durumda bile alanlar oluyor yeni tapu devirlerimiz oluyor dedi şu işe bak belirsizlik bir bölgeyi nasıl koreltiyor Allah'tan çevre yolu bağlantısı yapıldı yoksa daha kötüydü hakimlerin sağ ve solda parselleri olduğunu da söyledi belki süreci hızlandırır herkese iyi gunler

familiaris
5 ay önce - Pzr 23 Oca 2022, 22:33

İşi yakından takip eden kişilerle olan görüşmemde sorun çıkmayacağı değerlendiriliyor. Kısa bir süreli maksimum 6 aylık gecikme olacağı görüşü hakim.

familiaris
5 ay önce - Pzr 23 Oca 2022, 22:34

Ben o kadar rahat değilim ama inşallah umulan gibi olur ve çözülür bir an önce

Çağlayan06
5 ay önce - Pzr 23 Oca 2022, 23:32
Yapracık

İnşallah dediğiniz gibi olur

Alparslan oguz
5 ay önce - Pts 24 Oca 2022, 16:16

Genel olarak
1. imar planı hazırlanır
2. imar planı büyükşehir belediyesi meclisinde görüşülüp onaylanır ve bu süreçler kamuya açıktır ve kamuya hesap verilebilir niteliktedir kamu cevabını seçimle ve itrazla verir
3. Hukukun denetlenebilirliğinin sağlıklı olduğunu düşünmüyorum
4. Teknik bilmiş kimselerin varsayıma dayalı ve objektif olmadığını düşünüyorum
5. İptali teşvik edenlerin de objektif olmadığını düşünüyorum

bakınız internette izmirdeki depremzedelerin yıkılan evlerinin yapılması için emsal artışı ile depremzedenin cebinden para çıkmaması adına işlem yapılyor ve bu mahkemeye taşınıyor, izmirin merkezinde akla ziyan gökdelenlere mahkeme yolu açmılmaması söylemiyle belli yerlere odaklanıyorsa burada başka iş var demektir. İzmirde vatandaşlar medya önünde ilgili mahkemeye taşıyan gürühu mahkemeye verip basın açıklaması yapmış ve demişler ki kardeşim izmirin göbeğindeki gökdelenlere ne diye ses etmiyorsunuz da gariban depremzedeye rant var emsal artışı iptal edilsin diyorsunuz? (0.5 emsalini 1 e çıkarmak için eziyet edilen Ankaralı vatandaşlara ibret olsun). Aldıkları cevap devlet dize bedavadan ev yapsın o vakit giyrrek dalgaya geçilmiş. Bu ne cesaret bu nasıl bir güç zehirlenmesi? Kamu vatandaştır arkadaş kamunun hakkını önce devlet temsil eder kamu adına yetkiyi kim size verdiyse DERHAL BU YETKİ ALINMALIDIR. Vatandaş bireysel veya topluca mahkeme yoluna gidebilir. Sizler kim oluyorsunuz kamu adına kamu kaynaklarına ORANTISIZ VE YERİNE GÖRE SEÇİCİ davranabiliyorsunuz?

Bu kamunun hakkını kim denetleyecek?
Burada bir TEKELCİLİK oluşturulmuş bak mahkemeye veriririm bak mahkemeye verdim bak mahkemeye vermedim. Bunlara bu gücü veren devletin ivedilikle bu alanı derhal BOŞALTIP bu alanı DEVLETİN İLGİLİ BAKANLIĞINA BAKANLIKLARINA devretmesinin kamu adına hesap verilebilirlik adına vatandaş olarak en doğrusu olduğunu düşünüyorum.

yoksa kim neden belli yeri mahkemeye versin? ve kim neden belli yerleri mahkemeye vermesin bunu orantısız adaletsiz ve ŞAİBELİ BİR DURUM olarak düşünüyorum.

Devlet denetlemesi altında ilgili tüm şehirlerde ve özellikle
-Ankara
-İstanbul
-İzmir
-Bursa

Sabit belirlenecek tarih kesitlerinde
Hangi imar alanları mahkemeye verildi
Hangi imar alanları mahkemeye verilmedi

Mahkemeye verilmeyen yerlerde ALT YAPI NASIL TAMAMLANDI ve BURADAN KİMLER BİRİNCİL VE İKİNCİL ÜÇÜNCÜL ve benzeri FAYDA GÖRDÜ veya görmedi (plancısı, iptalcisi, teknik bilmiş kişisi, karar vericisi, vb...)

Mahkemeye verilen yerlerde ALT YAPI NASIL TAMAMLANMADI İptali Takip eden süreçlerinde KİMLER BİRİNCİL İKİNCİL ÜÇÜNCÜL ve benzeri FAYDALAR GÖRDÜ veya görmedi (plancısı,iptalcisi, teknik bilmiş kişisi, karar vericileri, vb...)

Mahkeme yolunu seçenlerin, Teknik bilmiş kimselerin, Karar vericilerin, Belediyenin plan onayına, iptaline el kaldıranlarının birinci derece, ikinci derece akrabalarının yukarıda bahsettiğim belirlenecek ÇÖZÜLEBİLİR belirli tarih kesitleri içindeki mal varlıkları/iş imkanları-iş edinmeleri/ihaleleri iş ilişkili arkadaşlarının veya iş ilişkili arkadaşlarının eşlerinin çocuklarının üzerlerine eklenen para veya taşınmaz varlık olup olmadığının incelenmesinin elzem olduğunu düşünüyorum.

Alnımızda keriz yazmıyor!
Haber kaynakları açık ve görüp duyuyoruz
hukuk hukuk yolundan sapabiliyor, kamu adına yetki kullanıyorum diyen sivil toplum örgütleri siyasi veya şahsi çıkar peşinde koşabiliyor midemiz bulandı ve artık bu işler ŞAİBELİ GELMEYE başladı. Toprağımızın geleceğini DEVLETE emanet etmek istiyoruz.

Hüseyinn 1907
5 ay önce - Sal 25 Oca 2022, 10:32
imar iptali

Arkadaşlar selam, öncellikle tüm mağdurlara geçmiş olsun dileklerimi sunarım. Bizler hırsız ,arsız ve ahlaksız olsak inanın bu kadar mağdur edilemezdik, devletin kamu kurumlarına güvenerek ve bizzat devlet kurumu olan TOKİ den ihale ile alınan imar ve emsal durumu belli arsalardan hisseler aldık, yani devlet bize dedi ki bu arsalar imarlı benim güvencemde, sonra bir grup çıkıyor buralarda rant var buralarda o var bu var diyerek mahkemeye vererek binlerce insanın mağdur olmasını sağlıyor. Benim için önemli olan kimin mahkemeye vermesi değil, imarlı bir arsanın mahkemeye verilip iptal ettirilebilmesi.
İmar olayı onaylandıktan sonra yani kayıtlara imarlı olarak girdikten sonra bir daha bozulamamalı, hangi kriterlere bakılacaksa hangi kurallar işletilecekse onaydan önce olmalı ve bitmeli askı süresimi uzun tutulur yoksa belirlenen kurumlardan onay mı alınır işin o boyutunu bilmem ama ben arsa alırken tapudan,e-devletten ,belediyeden imarlı olarak teyit edip ona göre aldıysam bu artık kesin ve kati bir onay almış olmalıdır. Yoksa muz Cumhuriyeti gibi yap boz olmazzzz olmamalı, şimdi bizler devletin ve kamunun hangi beyanına güvenerek bundan sonra ev, arsa alabileceğiz ki, yarın birinin çıkıp buralar artık orman alanı demeyeceğinin bir garantisi var mı? Keşke diyorum imarsız arsalar alıp binalar yapsaymışız, imar barışı diye bişey çıktı herkes yolsuzluk ve bana göre haksızlık ile mal mülk sahibi oldu, televizyon reklamında izlemedik mi çıkmış bir bayan babam evin altını dükkan yaptı diyor tamam tamam onunla da barışıyoruz demediler mi ama bizler gibi devlet ile sıkıntı yaşamayım diyenler bu şekilde mağdur maalesef. Uzun lafın kısası imar olayı çocuk oyuncağı değildir, resmi kayıtlara girmeden tüm kriterler yerine getirilir tüm onaylar alınır ve bir daha da iptal olayı gündeme gelemez aksi takdirde devlete güven kalmaz...

sayfa 806
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet