Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 500
mordor06
1 ay önce - Çrş 17 Ekm 2018, 09:08

sayın nurbiko, emlak yatırımı için şuan durgun bir dönem, belki risk belki de krizi fırsata çevirme zamanı bilemiyorum...ancak kısa vadede topraktan daire sahibi olma planları şimdilik askıda...izcilerin işe başlaması 2 yılı bulur...ne zaman biter onu da allah bilir...şuan sadece bir hayalin peşindeyiz açıkçası...eğer kısa zamanda ev sahibi olmayı hedefliyorsanız 219000 liranızın üzerine kredi çekerek bitmiş dairelere bakın derim...ankarada her kesime her fiyata ev var...

Düşünen adam
1 ay önce - Çrş 17 Ekm 2018, 11:54

Uzun zamandır takip ettiğim bir bölge. İnşaat yoğunluğunun yüksek olması beni o bölgede yatırım yapmaya itmiyo değil.İzciler vadi projesinden alırmıyım bilmiyorum. Gidip dinlemek lazım nasıl bir yol çizmişler. Ama Ankara üniversitesinin inşaata başlamış olması benim o bölgenin canlanmasıyla ilgili aklımdaki olumsuz soruları kaldırdı.Sonuçta ana bulvarının asfaltı atılmış ve Ego otobüslerinin ring yaptığı bir bölgeden bahsediyoruz.
Şu da bir gerçek piyasa malum. Ama ekonomi düzelir düZelmez bölgenin canlanacağı kesin.
Bu hafta sonu o tarafa doğru bi gideyim bakalım arsa fiyatları hakkında net bilgi edinmek istiyorum. Bakalım ne anlatacaklar.

ertse
4 hafta önce - Prş 18 Ekm 2018, 03:45

Bu platformu çok yeni öğrendim.Gerçekten cok faydalı bilgiler paylaşılmış.Bende İzcilerden hisse alanlardanım.Kendime ait bir evim yok.Açıkcası benim düşüncem hayatımda 1 belki 2 kez ev alabileceğim.Bu projeye de girmemin nedeni bu kadar paraya vaat edilen evin lükslüğü ve konforu...Ve ben hata yaptığımı düşünmüyorum alırken anlatılanları hatırladığımda da çok fazla şeyin değiştiği fikrinde de değilim açıkcası...Evet belki bu paraya 30-40 m2 daha fazla arsa alabilirdim ama hiçbir ortağımı tanımadan veya ben arsadan fazla anlamam belki değersiz bir arsa olurdu alacağım arsa...Birde proje şimdi 3 müteahhide verilecek deniyor veya 4 yılda değil 5 yılda biter deniyor....bilmiyorum ama benim mantığımda alan için ne fark eder ki mühim olan gerçekten söylenen gibi bir ev ortaya cıkması ben yatırdığım 200.000 tl ile o konforda bir eve sahip olacaksam 5 senede olsa 6 senede olsa,1 müteahhitte olsa 5 müteahhitte olsa sadece teşekkür ve dua ederim izcilere...Ve ben bunu yapacaklarına canı gönülden inanıyorum...ve lütfen rica ediyorum somut bir açıklaması olmayan arkadaşlar benim durumumda olan insanların moralini bozmasınlar ve bizim gibi beklesinler zaten alırken herkese 4-5 yıl bekleneceği söylenmemiş miydi...Ben çevreme de bu projeyi tavsiye ediyorum ve ısrarla aynı şeyi söylüyorum başka arsa alırlarsa burada 4-5 sene beklenirken o aldıkları arsada belkide 15-20 sene bekleyecekler...ne gerek var arsadan anlamayan biri olarak veririm 10-15 tl fazla ama işten anlayanların olduğu bir yere ortak olurum...

Ali_Susuz
4 hafta önce - Prş 18 Ekm 2018, 10:14

Sayın ertse,
kusura bakmayın da sizin mesajınızı nedense sanki firmanın bir personeli yazmış ve bu sayede projeye para yatırmış hissedarları avutmaya çalışırmış gibi okuyorum.

Burada firma hakkında çok vahim bir iddia ortaya atılmıştı: İmza atmayıp taahhüt edilen sürenin başlamasını geciktiren kişinin firmanın bir personeli olduğu şeklinde. Firma da bugüne kadar bu iddiayı yalanlamadı. Neden acaba???

Eğer doğru ise bu çok çirkin bir Alicengiz oyunudur diye düşünüyorum.

Ben başka tarafa yatırım yapıyorum. Hatta bu projede fiyat 189.000 iken ciddi ciddi katılmayı düşündüm. Diğer tarafta yeterince arsa bulamazsam buradan bir daire almak mantıklıca geliyordu. Görsellerde çok güzel bir ev planı, yanlış hatırlamıyorsam 4 yılda teslim şeklindeydi. Neredeyse 6 ay geçti, kaldı 3,5 yıl. Derken bir bakıyorsunuz daha 4 yılın ne zaman başlayacağı belli değil hale gelmiş. Şimdi 5 yıl konuşulur olmuş. Bu gidişle bu 5 yıl da herhalde en az 2-3 yıl sonra başlar gibi gözüküyor. Ne de olsa firma açısından kanunen sıkıntı yok. Bir hissedar, o da ne tesadüfse firmanın personeliymiş, imza atmıyor ve bu sayede firmaya istediği kadar zaman kazandırıyor.

Bu ise firmanın kendini hukuken sağlama almak için bir hisseyi personeli aracılığıyla sırf imzayı geciktirmek için kullanması gibi geliyor bana.

Şimdi de 3 ayrı firmayla yapılacak şeklinde laflar. Peki bu firmalar da daha önce proje pazarlanırken anılan % oranını kabul etmişler mi?

Hala firmadan bu bahsedilen iddiayı yalanlayan bir açıklama görmedik, neden acaba? Bu konuda hala sessiz kalmaları bana bir itirafmış gibi geliyor.

Peki firma en azından ayrılmak isteyenlerin hissesini en azından ödemiş oldukları rakamı aynen iade şeklinde geri almaya hazır mı?? Bence bunu da bir sorun isterseniz.

mordor06
4 hafta önce - Prş 18 Ekm 2018, 10:43

izciler gelip mantıklı açıklamalar yapacağı yerde sahte müşteri hesaplarıyla umut pompalamaya devam ediyor...bu proje izcilerin sonu bile olabilir, bence boylarından büyük bir işe kalkışmışlar...izciler diyenlere uzak durun demekten başka tavsiyem olamaz...

Ali_Susuz
4 hafta önce - Prş 18 Ekm 2018, 11:02

Bakın firma 2 Mart 2018'de ne yazmış:

EVET 48 AY TESLİMAT SÜREMİZ

O zaman 7,5 ayı gitti. Demek ki 3 yıl 4 ay kaldı derken, o da ne: Şimdi 5 yıl falan oluyor. yani şimdiden toplamda 6 yıl toplam garanti oldu. Bitene kadar, o da eğer biterse, bir 8 ile 10 yıl olacak gibi görünüyor.

Tahminler için booker var mı? 8 yılı tahmin edersek 1 e kaç veriyor? Bu işlerde alt-üst handikap var mı?

Firma 31 Mayıs 2018'de de şöyle yazmış:

Sayın By0606 aslında hisselerin tamamı satılmıştı.Ancak kredisi onaylanmayan ve mülk satacak olan hissedarlarımızın hisseleri boşa çıkınca onların satışını yapıyoruz. Projenin başlangıç tarihi 2018 sonu en geç 2019 başı olarak öngörülüyor. Ancak beklenen otoyol bağlantısının erkenden yapılması bizimde zamanı öne almamızı sağlayacaktır.Saygılarımızla

Alın size piyango!! Otoban bağlantısı erkenden yapılınca zamanı da öne alacaklarmış. Hani neredeyse toplamda 48 aydan bile daha az sürecek gibi okunuyor değil mi?

Üstelik yazılana göre hisselerin tamamı satılmış. Eee o zaman ne bekliyorsunuz? İnşaata başlasanıza!!! Hem noterden onaylı inşaat sözleşmesi de vardı. Tüm hisseler satılmışsa inşaat da başlar değil mi??
Aradan 5 ay daha geçmiş. Bence temeller atılmış, subasmanı falan bitmiş, hatta 4. veya 5. katın inşaatına bile varılmıştır herhalde değil mi? Yakından otıuran veya yolu düşen arkadaşlar şantiyenin, yükselen blokların fotoğraflarını yükleyebilirler mi? Ben de bu sayede pişman olur, her gün resimlere baka baka "yahu böyle bir fırsatı nasıl kaçırdım?" diye dövünürüm

Ben zaten Yapracık'ta projenin ne akla Bağlıca diye adlandırıldığını düşünüp duruyorum. Çankaya'da Cumhurbaşkanlığı Köşküne sadece 2 km mesafede evim var. Ama kimse bana Cumhurbaşkanı muamelesi yapmıyor. Kaç senedir ne bir büyükelçi, ne bir yabancı Cumhurbaşkanı kapımı çalmadı. Bendeki kadere bak

Ruling_06
4 hafta önce - Prş 18 Ekm 2018, 12:16
Bağlıca ve Çevresini etkileyecek gelişmeler

- Ankara Üni. Kök hücre laboratuvar ve 100 yataklı kök hücre hastanesi ile 1000 yataklı hastane İnşaatı devam ediyor.
- Büyük Mit Kampüsüİnşaatı son aşamaya geldi.
Türkiyenin en büyük engelli yaşam merkezi kampüsü
- Milli Savunma Bakanlığı Bakanlık binası
-Genelkurmay
-Kara Deniz Hava kuvvetleri
-Çizim projesi hazırlandı
-Başkent Üniversitesi Faaliyette
Büyük Spor Kompleksi
Özel oluklarda bölgede çoğalmaya başladı
Kapalı spor salonu Kapalı yüzme havuzu Tenis Basketbol sahaları Futbol sahaları
- Yeni açılan yollar ile açılacak olan Şehir hastanesine ve Milli Botanik parkına bağlantı. Cepa Kentpark Söğutözüne bağlantı. Aştiye bağlantı.
2009 nüfusü 900 civarında olan Bağlıca
2017 sonu itibari ile 26000 e ulaşmış
2018 sonu itibari ile 30000 civarında olacak gözüküyor
Ankara da bu kadar hızlı gelişen başka bir bölge nerde var acaba

mordor06
4 hafta önce - Prş 18 Ekm 2018, 14:18

Ruling_06, sen de haklısın, "sivasımız büyüyor" ...

Ali_Susuz
4 hafta önce - Prş 18 Ekm 2018, 14:34

Komedi resmen

Burasi Yapracik forumu, Baglica reklaminin faydasi ne???

Yapracikta herhalde 10 seneden önce bitmeyecek bir projeyi Baglica diye satmanin üstüne, bir de Baglica reklamiyla milletin Yapraciga rayicinin üstünde ödedigi bedel kurtulacak mi???

Benim hisse almis olanlara tavsiyem harekete gecmeleri olur. Herhalde onlara bu imza atmamis plan hissedar / Personel konusunda bilgi verirler.

Ruling_06
4 hafta önce - Prş 18 Ekm 2018, 16:41

mordor06 ve Ali_Susuz arkadaşlar sizin derdiniz başka anlaşılan çamur at izi kalsın.
benim yazmış oldukların bunlar okuyun ve size ithafen bir yazı da bile değil nedir bu sizin hırsınız...

Bağlıca ve çevresinin deki gelişmeleri anlatmaktan başkaca bir şey değil bu yazı
okurların taktirine bırakıyorum

Saygılarımla

Bağlıca ve Çevresini etkileyecek gelişmeler

- Ankara Üni. Kök hücre laboratuvar ve 100 yataklı kök hücre hastanesi ile 1000 yataklı hastane İnşaatı devam ediyor.
- Büyük Mit Kampüsüİnşaatı son aşamaya geldi.
Türkiyenin en büyük engelli yaşam merkezi kampüsü
- Milli Savunma Bakanlığı Bakanlık binası
-Genelkurmay
-Kara Deniz Hava kuvvetleri
-Çizim projesi hazırlandı
-Başkent Üniversitesi Faaliyette
Büyük Spor Kompleksi
Özel oluklarda bölgede çoğalmaya başladı
Kapalı spor salonu Kapalı yüzme havuzu Tenis Basketbol sahaları Futbol sahaları
- Yeni açılan yollar ile açılacak olan Şehir hastanesine ve Milli Botanik parkına bağlantı. Cepa Kentpark Söğutözüne bağlantı. Aştiye bağlantı.
2009 nüfusü 900 civarında olan Bağlıca
2017 sonu itibari ile 26000 e ulaşmış
2018 sonu itibari ile 30000 civarında olacak gözüküyor
Ankara da bu kadar hızlı gelişen başka bir bölge nerde var acaba

sayfa 500
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet