Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 428
aybars1910
7 ay önce - Cmt 17 Şub 2018, 10:54

Sayın Baygizem ; Maalesef dediğiniz gibi emlakçılar tapuda olsun belediyelerde olsun işleri icabı çok sık muhattap oldukları yerler ve bilgi alabiliyorlar. Anladığım kadarıyla imar planı çalışması devam ediyor. Sonlanmadığı için bu durumda bilgi vermezler. Fakat ilgili belediyelerin en üst mercileri ile görüşme talep edip imar müdürleri ile görüşebilirsiniz. Çekinmeyin halk için hizmet veriyorlar gidin görüşün.

aybars1910
7 ay önce - Cmt 17 Şub 2018, 10:58

Etimesgut Belediyesine Yapracık Sol yeni planın e imar Etimesgut a işlenmesi konusunda yaptığımız başvuru neticelenmiş. e imar Etimesgut sayfası yeni plan ile güncellenmiş.

slny
7 ay önce - Cmt 17 Şub 2018, 11:10

Sn Aybars bey yakin takipteyim gelişmeleri.Etimesgut belediyesiyle dun gorusme yaptim;soyledikleri web sitesinde Kent Rehberinin guncellendigi ve E-İmar ın daha işlenmediği yönünde.E-İmar ın güncellenmesi için de başvuru yaptim 2-3 hafta surebileceginiz soylediler.

aybars1910
7 ay önce - Cmt 17 Şub 2018, 11:42

Maile yenilendi diye cevap gelmiş. Çokta acelesi yok. Yapracık sol tapularını alan arkadaşlar Tapularda Yapracık yazıyordur her halde. 4 martta muhtarlık seçimlerinden sonra ki bir tarihte alıp Orhun Mahallesi yazmasını beklemek mantıklı gibi.
Yapracık sol için inşaat ruhsatlarının verilmesi serbest bırakılması için de başvuru yapmak gerekiyor.

En son aybars1910 tarafından Cmt 17 Şub 2018, 11:47 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

slny
7 ay önce - Cmt 17 Şub 2018, 11:47

Sol tapumu aldim dediginiz gibi Yapracik yazmakta.E-İmar in dediginiz gibi bir acelesi yok zira Etimesgut Belediyesini arayip planlama bolumunden arsanizin ada parseli ve şahsi bilgilerinizle arsanin konumu ve niteligi hakkinda bilgi alabiliyorsunuz,ben aldim.Orhun Mahallesi olarak degisecek mi yapracik Aybars bey?

aybars1910
7 ay önce - Cmt 17 Şub 2018, 12:14

Sn.SLNY ; Geçen sene Etimesgut Belediyesi meclisinden yeni mahallelerin kurulması ve Valilik makamının onayından sonra 2018 yılı Mart ayında yeni kurulmuş olan Atayurt, Turkuaz ve Orhun Mahallelerinde seçimlerin yapılacağı ve yeni muhtarların belirleneceği duyurulmuştu. Atayurt ve Turkuaz da bir çok muhtar adayı seçim çalışmalarını yapıyor. 4 martta seçimler olacak. Orhun da site villa tarzı olduğu için ve yerleşim az olduğu için ne alemde bilmiyorum. Muhtar adayı çıktımı. Çıkmıştır herhalde çünkü mali anlamda bir değeri var.
Seçimlerden sonra YSK onayı ile birlikte bürokratik faaliyetlerin ardından yeni kurulan mahalleler de işlemler yeni isimleriyle gerçekleşecek.

Baygizem75
7 ay önce - Cmt 17 Şub 2018, 14:33

Sayın Aybars’ bey ;
Bilgileriniz için teşekkür ederim. Tüzüğü anlamak sormuştum imar askıya çıkmadan kesinleşmediği içinmi Bilgi vermiyorlar bu değişebiliyormu Onu’da bilmek istedim. Biz yatırımcı olarak nasıl emin olabiliyoruz. Yasal bir bilgi alamayınca kesin bişey yok o zaman.

Nacmettin
7 ay önce - Pts 19 Şub 2018, 11:23

Yapracık sağ da durumlar nasıl? Bilgisi olan olan varmı?

aybars1910
7 ay önce - Pts 19 Şub 2018, 12:22

Yapracık Sol imar planında şantiyesi kurulan Volswagen Lena ilk proje olacak gibi görünüyor . Yakın zamanda ruhsat aşamasına geçilme olasılığı yüksek görünüyor ki şantiye alanı kuruldu. Bu kuruluştan bilgi alabilen olursa bizi de aydınlatsın. İnşaat ruhsatları açıldığı bu proje ile netlik kazanabilir. Ruhsatlar açılır açılmaz 2018 yılı içinde bir çok proje görme olasılığımız yüksek.

Fırats
7 ay önce - Pts 19 Şub 2018, 13:26

Sayın aybars, lena santiyesı nereye kuruldu? Siz şantiyeyi gordunuz mu yoksa bu bir duyum mu?

sayfa 428
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet