Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 423
Yulper
6 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 23:54

bende sağ sol beraber alırım sanırım . sol taraf cok heyecanlandırmıyor

Nacmettin
6 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 23:59

Yapracık sağ da herhangi bir engel varmı inşaat için.(mahkeme vs.) alt yapı çalışması ne zaman başlar acaba. Hisseli tapu almayı düşünüyorum da.

aybars1910
6 ay önce - Sal 06 Şub 2018, 00:25

Hazır tapuya gidilecekken tapuya birde dilekçe bırakın. Her sene bir çok olay medyaya yansıyor. Birde yansımayanlar var. Bir şekilde kişinin haberi olmadan arsası satılmış oluyor.
Önlem olarak
Şahsım tapuya gelmeden ve kimliğimi ibraz etmeden tapular üzerinde her hangi işlem ( alım satım vb.gibi )yapılmasını istemiyorum.
Dilekçesi verilirse tapu kaydına işlenir siz gelmeden işlem yapılamaz.
En azından bir önlem almış olursunuz.

aybars1910
6 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 12:59

Geçenlerde Toki nin arsa müzayedesinde satılığa çıkardığı arsalardan biri. 750 ye satışa sunmuş alıcı olmayınca ihtiyaçtan dolayı hemen yeniden ihaleye çıkmış 620 tl ye düşürmüştü fiyatı.

49618/1 30731m
Hürriyet.com ilanı ESKIDJİ BAĞLICA BÖLGE ORTAKLIĞI
4+1 180m(Brüt 210m)
Toplam Daire Sayısı 393
%40 İLE VERİLECEK
Hak Sahiplerine ait daire sayısı 157
Müteahhit Daire Sayısı 236
Arsa Fiyatı ilk 40 pay 159.500 TL
Arsa Maliyeti ; 813 tl
Toplam 6 blok
Her Katta 4 daire 16 kat.
Manzara Park Konutları 24 bin metre yeşil alan
Arsa Kooperatifi şeklinde yapılanmışlar sebebi ise ; Arsa Tapu Bedeli ve %18 lik kdv masrafı olmayacak %22 avantajlı olunacak. Extra hiç bir ödeme alınmayacak

Uzaklıklar ;
Ankara Üniversitesi 1000 yataklı Hastane ; 3 km
Şehr-i Bağlıca Projesi 2 km
MİT,MSB,GENELKURMAY 6 KM
Bağlıca 1 km
Yaşamkent 3 km
Metro İstasyonu 7 km
Ankara Çevre Yolu 1 km
Eskişehir Yolu 2 km

Proje yöneticileri;
Çatkaya,Vizör, Eskıdji

ibrahim 1334
6 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 14:00

Merhaba arkadaşlar;
Bende bu bölgede hisseli 2.3 emsalli arsa almak istiyorum.Forumdan okudum yapracık sağda almayı düşündüğüm arsa şu an 17 şubata kadar askıda imiş.Herhangi bir itiraz olurmu olursa emsal düşme ihtimali olurmu bu konuda sizlerden yardım istiyorum.

Yulper
6 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 14:56

inşallah sorunsuz şekilde ilerler artık
yapılaşma kısa zamanda başlar umarım

muratti06
6 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 16:12

Bu internet sitelerinde 1 daire getirili arsalar almış başını gidiyor bu durumla alakalı bilgisi olan varmıdır acaba.. nedir ne değildir, çevre yolunun kenarı neresi oluyor yapracık sağmı solmu_? yapılaşma başlasa öncelik nerelerden başlar acaba _?
birde kurban pazarının o taraftan çevre yoluna paralel yol açmışlar bu neyin yoludur acaba yapılaşmanın başlaması ile ilgili bir işaretmidir.

ibrahim 1334
6 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 16:39

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Başkent’in imarına yön verecek İmar Yönetmeliği’nin Büyükşehir Belediyesi tarafından güncellendiğini bildirdi.

Yeni İmar Yönetmeliği’nin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 1 Ekim 2017 tarihinde yürürlüğe giren “Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği”ne uyumlu hale getirildiği ifade eden Başkan Tuna, güncellemenin Başkent’in güncel ve yerel ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde hazırlandığını söyledi. Başkan Tuna, 25 ilçe belediyesinin katılımıyla Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı bünyesinde oluşturulan komisyonun yoğun bir çalışma yaptığını ifade etti.

Mevcut imar yönetmeliğinin 1985 yılından beri uygulandığını hatırlatan Başkan Tuna, şunları söyledi:

“Başkentimiz Cumhuriyet döneminden beri kendi imar planlarını yapmıştır. İmar uygulamalarında öncelikli olarak klasik parsellerle oluşmuş sonraki dönemlerde yapılaşmalar hem klasik hem de yapı yaklaşmalı emsalli parselle harmanlanarak uygulamada bugünlere gelinmiştir. Her şehrin kendine has yerel özellikleri göz önüne alınarak, yönetmelik hükümleri adapte edilmiştir.

Ankara da Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanmış, daha önceki kendi yönetmelik hükümleri ve buna göre oluşmuş yapılaşmalar dikkate alınarak, yeni hazırlanan yönetmelik Bakanlığın Yönetmeliği ile mümkün olduğu kadar uyumlu hale getirilmeye çalışıldı. Belediyemiz tarafından hazırlanan yeni yönetmelik şehrin oturmuş yapılaşmalar ve doku özellikleri de göz önünde bulundurularak Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği yeni baştan düzenlendi.”

İNŞAAT SEKTÖRÜNE İVME KAZANDIRACAK

Başkan Tuna, İmar Yönetmeliği’nin güncelleme çalışmalarının üç ay sürdüğünü belirterek, inşaat sektörünü yakından ilgilendiren değişiklikler yapıldığının altını çizdi:

“Başkent İmar Yönetmeliği hazırlanırken uygulamada karşılaşılan problemlerin giderilmesi ve uyumlu imar uygulaması için ilçelerin görüşleri çok önemliydi. 25 ilçemizin tek tek görüşlerini aldık. Planlı alanlar, imar yönetmeliğine aykırılık teşkil etmeyecek şekilde hazırlandı. Bu yönetmelik inşaat sektörümüzün önünü açarak, sektöre ivme kazandıracaktır.”

Tuna, yeni yönetmelikte yeni inşa edilen binalarda asansör boşluğu, tesisat odası, balkonlar, bağımsız bölümler, bahçeler, inşaat alanına dahil edilen ve edilmeyen kısımlar gibi farklı birçok noktada uygulanacak kuralların teknik detaylarıyla ayrıntılı olarak belirtildiğini ifade etti.

ORTAK AKIL ÇALIŞMASI

Bakanlığın Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’ni yürürlüğe sokmasının ardından oluşturulan komisyonun çalışmalarına bizzat katıldığını ve ortak akılla çalışmaları tamamladıklarını vurgulayan Tuna, “Fırsat buldukça komisyonun toplantılara katıldım. Bu toplantılarda arkadaşlarımızla bilgi alışverişinde bulunduk. Bazı noktalarda da görüşlerimi ilettim. Ancak ortak akılla ortaya önemli bir düzenleme çıktı” dedi.

BAKANLIĞIN ONAYINA SUNULDU

Başkent İmar Yönetmeliği’nin Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde Meclis üyelerinin tamamının evet oyuyla kabul edildiğini belirten Başkan Tuna, Başkent’in bütününü ilgilendiren Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği taslağının, 18 Ocak 2018 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın onayına sunulduğunu açıkladı.

Taslağa bakanlığın uygun görüş vermesinin ardından yeni İmar Yönetmeliği, Büyükşehir Belediyesi ile 25 ilçe belediyesinde uygulanmaya başlayacak.

Poyraz1234
6 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 17:34

Peki bu çalışma dan sonra ne olacak. .Arkadaşlar. Bu durum yapracık sağ ve sol için iyi mi olur yoksa kötü mü. .Bilgi sahibi arkadaşlar varmı.

Hsn060606
6 ay önce - Çrş 07 Şub 2018, 20:02

Bu ilanı bölgede arsalar müteahhite %40 civarında bir oranla verilecek diye mi yorumlamamız lazım ??? 🤔
İllaki lokasyon da önemli ancak eğer böyle olursa SAĞ tarafta 196m2 SOL tarafta 152 m2 arsa 1 daire getirecek... Bu konuda düşüncesi olan var mı?

sayfa 423
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet