Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı

Katılıyor musunuz?
Evet
36.7%
 36.7%  [18]
Hayır
63.3%
 63.3%  [31]
Toplam Oy : 49

Gokhan Bayraktar

3 yıl önce - Çrş 16 Ksm 2011, 13:53

Zaten edi ile büdü arkadaş degil sevgiliymiş böyle bir haber de olmustu gecenlerde yani bunlar gay imiş

Serdar onlarla büyüdüm diyor ki hic de etkilenmemis oyle gorunuyor..Cizgi filmlerdeki,dizilerdeki,filmlerdeki sahnelerden vs.. etkilenesi olanlar genelde etkileniyor yani bir bahane olacak adam oldurur der ki Polat Alemdar`dan ozendim..Kimi ucmaya calisir tatsuki ucuyordu filan..Nedense kimse iyi seylerden etkilenip de iyi guzel seyler yapmaz....Hep olumsuz etkilesimler

Nazmi

3 yıl önce - Çrş 16 Ksm 2011, 13:57

Alıntı:
Dediğim gibi bir iki işgüzar, bir iki yere bir şeyler serpiştirmiştir. Bir bardak suda fırtına koparmak.
Pek işgüzar işi gibi durmuyor malesef,bir ikiyle kalsa iyi videoda açıkça ortada bayağı eklemişler,
ayrıca videodakiler sadece bizim izlediklerimiz,yani buzdağının görünen yüzünün küçük bir kısmı.

ferhat09
3 yıl önce - Çrş 16 Ksm 2011, 13:59

Bir Allah'ın kulu da şu başlığı ya da oylamayı düzeltebilir mi?

Başlığa bakıyoruz:

"Çizgi Filmlerimiz Ne Kadar Masum!!!"

Oylamaya bakıyoruz:

Evet / Hayır

Neye evet, hayır? Neyi oyluyoruz? Nasıl oyluyoruz?

ferhat09
3 yıl önce - Çrş 16 Ksm 2011, 14:03

Alıntı:
Pek işgüzar işi gibi durmuyor malesef,bir ikiyle kalsa iyi videoda açıkça ortada bayağı eklemişler,
ayrıca videodakiler sadece bizim izlediklerimiz,yani buzdağının görünen yüzünün küçük bir kısmı.

Bu adamlar bu konu üzerine ihtisas yapmışlardır merak etmeyin. Didik didik etmişlerdir filmleri. Bunları bulabilmişlerdir. Hem Disney'in binlerce filmi var. Hepsi bu mu yani? Dediğim gibi bir iki işgüzarın işi.

Bakınız "Seven" filminin son sahnesinde de böyle bir şey vardı hatırladığım kadarıyla. Bir erkek cinsel organı 25. kareye yerleştirilmişti. Yani yapımcılardan bir ikisinin yaptığı densizlikten öte değil.

Ha şunu diyorsanız katılırım. Çizgifilmlerde genel olarak işlenen temalar çocuklara uygun değildir. Çizgi filmler gözden geçirilmelidir. Buna tamam. Şiddet, küfür v.s. içerikli çizgi filmlerin acil olarak elden geçmesi lazım. Adamlar zaten açık açık yapıyor. Gizlemeye ne lüzum var?

Not: "Seven" değil "Dövüş Kulübü" imiş...

Google amcada aratırsanız bu filmde de birçok 25. kare olduğunu görürsünüz. Yani yönetmen, yapımcı ile ilgili. Ferdi yanlışlar...

Murat Dinç
3 yıl önce - Çrş 16 Ksm 2011, 14:18

Allah size akıl fikir versin, hayatım boyunca bu kadar dangalakça bir şey duymadım.Neymiş efendim Susam Sokagı'nı izleyenler Simit Saraylarına hapsolmuşlar.

Nazmi

3 yıl önce - Çrş 16 Ksm 2011, 14:18

Alıntı:
Didik didik etmişlerdir filmleri. Bunları bulabilmişlerdir.

videoları youtube yada dailymation sayfasından izleyin kenarda benzer daha onlarcasını bulacaksınız,ben sadece iki tanesini koydum.Elbette disneyin yada başka bir kurumun tüm çizgi filmlerinde var olunduğu idda edilmiyor,ama olan çizgifilmler insanda şok etkisi yapmak için yeterli zaten.
Alıntı:
Ha şunu diyorsanız katılırım. Çizgifilmlerde genel olarak işlenen temalar çocuklara uygun değildir. Çizgi filmler gözden geçirilmelidir. Buna tamam. Şiddet, küfür v.s. içerikli çizgi filmlerin acil olarak elden geçmesi lazım. Adamlar zaten açık açık yapıyor. Gizlemeye ne lüzum var?
bu fikirde aklı başında her insanın olması gerekiyor zaten.

"Adamlar zaten açık açık yapıyor."adamlar açık açık yapmıyor,subliminal olarak çocukların beynine empoze etmeye çalışıyorlar,yaptıkları deşifre ediliyor,her şey zaten apaçık ortada nasıl inkar edebilirlerki.

ferhat09
3 yıl önce - Çrş 16 Ksm 2011, 14:24

Alıntı:
videoları youtube yada dailymation sayfasından izleyin kenarda benzer daha onlarcasını bulacaksınız,ben sadece iki tanesini koydum.Elbette disneyin yada başka bir kurumun tüm çizgi filmlerinde var olunduğu idda edilmiyor,ama olan çizgifilmler insanda şok etkisi yapmak için yeterli zaten.

Binlerce çizgifilm içinden birkaç örnek... Bana hiç ama hiç inandırıcı gelmiyor. Bir iki yanlış olay var diye bunu Disney'in tamamına bağlamak saçmalık olur? Yukarıda Dövüş Kulübü örneğini verdim. Onunla ilgili bir araştırma yapın. Yönetmeninin sapık olduğu ortaya çıkmış. Şimdi yönetmen sapık diye bütün yapımcıları, firmayı zan altında bırakmaya ne hakkınız var?

Alıntı:
"Adamlar zaten açık açık yapıyor."adamlar açık açık yapmıyor,subliminal olarak çocukların beynine empoze etmeye çalışıyorlar,yaptıkları deşifre ediliyor,her şey zaten apaçık ortada nasıl inkar edebilirlerki.

Subliminal mesajlara gerek yok diyorum. Öyle allayıp pulluyorlar ki çocuklar zaten ağızları bir karış açık izliyorlar. Üstelik bu subliminallik sistematik değil. İstisnai şeyler... Genelleme yapamayız.

Nazmi

3 yıl önce - Çrş 16 Ksm 2011, 14:38

Alıntı:
Binlerce çizgifilm içinden birkaç örnek... Bana hiç ama hiç inandırıcı gelmiyor. Bir iki yanlış olay var diye bunu Disney'in tamamına bağlamak saçmalık olur?

Ferhat bey sizi bilmiyorum ama,o "bir kaç örnek" dediğiniz onlarca video insanda hayret ve endişe uyarmalı,en azından bu bende oldu ve disney yapımı animasyon ve çizgifilmlere karşı bir ön yargı da oluştu.
Alıntı:
Subliminal mesajlara gerek yok diyorum. Öyle allayıp pulluyorlar ki çocuklar zaten ağızları bir karış açık izliyorlar. Üstelik bu subliminallik sistematik değil. İstisnai şeyler... Genelleme yapamayız.
çocuklar evet ağızları açık izliyorda,öyle neyi allayıp pulluyorlar?göstermek istedikleri asıl şeyi alenen mi gösteriyorlarki?elbette subliminal olarak naklediyorlar.Subliminal mesajların öyle istisnai bir durum olduğunuda sanmıyorum.Bugün çzigifilmlerin yanısıra,filmlerde,reklamlarda dahi uygulanmakta.

Ozden Yolagiden

3 yıl önce - Çrş 16 Ksm 2011, 14:40

Durdurarak izletilen noktalara baktım da bu karakter ve simgeleri çocuklar çizgi filmi izlerken görmüş müdür? Diyelim ki bazı simgeler kullanılmış, durdurarak zor anlaşılan bu simgeler hangi inanca hizmet edebilir ki?

Nazmi

3 yıl önce - Çrş 16 Ksm 2011, 14:47

Alıntı:
Durdurarak izletilen noktalara baktım da bu karakter ve simgeleri çocuklar çizgi filmi izlerken görmüş müdür?
Çocuk zaten farkedemiyor,bilinç altına farkında olmadan yerleşiyor.
Alıntı:
Diyelim ki bazı simgeler kullanılmış, durdurarak zor anlaşılan bu simgeler hangi inanca hizmet edebilir ki?
Bir amaca hizmet etmese yapmazlardı elbet.İşaretlere dikkat ettiyseniz çoğunda sadist işaretler var.Ve cinsel objeler..o da cinsel içerikli yayınlar yapan endüstriye hizmet ediyordur,çünki bu endüstride de dünyada büyük paralar dönmekte.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET