Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Sezgin Cengiz

6 yıl önce - Pts 14 Ksm 2011, 03:14
İstanbul Çağlayan - Nurol Tower (42 kat/160 metre)

Sitede bu projeye ait bilgi ve döküman göremediğimden başlığı açıyorum.Eğer bu projenin haberi paylaşılmış ise silinebilir

Alıntı:
Ruhsat Çıktı, Nurol Tower İnşaatı Başladı
İstanbul Çağlayan'da Nurol GYO ve Alman RGM ortaklığıyla hayata geçirilen Nurol Tower projesi kapsamında ruhsat alındı. İnşaata başlanılan projede yakın zamanda satışların da başlayacağı belirtildi.

Çağlayan'daki eski Yıldız Teknik Üniversitesi'nin 7 dönümlük arazini ocak ayında TOKİ'den 111.8 milyon TL'ye alan Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, ruhsatın da çıkmasıyla Nurol Tower'ın inşaatına başladı.

Ofis ya da ev olarak kullanılacak projenin yatırım tutarı 150 milyon dolar olarak belirlendi. 160 metre yüksekliğinde inşa edilecek proje 42 katlı olarak yükselecek. Projedeki ofislerin alanları 50 metrekare ile 1000 metrekare arasında değişecek.

2014 yılı başında tamamlanacak projenin işletmesini ise Nurol'un işletme alanındaki ortağı Alman RGM'nin yapacağı öğrenildi. Nurol Tower İstanbul'da dikey bir kulede en fazla yeşillendirilen proje konusunda da iddialı olacak. Zemindeki yeşillendirmeler hariç kulede 4 bin metrekareye yakın alan yeşillendirilecek.

http://www.milliyetemlak.com/haber/Ruhsat-Cikti-N ...erID=10247

Berk
6 yıl önce - Pts 14 Ksm 2011, 06:40

sulieti bozmasin

KUFFNE
5 yıl önce - Sal 20 Mar 2012, 10:07
nurol tower

Nurol Tower sadece bir ofis projesi mi, yoksa konut da içerecek mi? bu belirsiz bu konuda ayrıntılı bilgi gerekiyor. Haber konusunda gerçek bir bilgiye ulaşabilir miyiz?

Burç

5 yıl önce - Sal 20 Mar 2012, 10:55

Resimdeki bu projeye ait değil.

Milliyet'teki rahatlığa bakar mısınız? Bulmuş bir resim koymuş.
Bu ne biçim habercilik anlamadım.

engygl
5 yıl önce - Sal 20 Mar 2012, 11:07

Alıntı:
Milliyet'teki rahatlığa bakar mısınız? Bulmuş bir resim koymuş.
Bu ne biçim habercilik anlamadım.

Zamanında İş Bankası ve Telecom Italia Mobile ortaklığı, GSM 1800 ihalelerinden birini kazanmıştı. Lisansı devralmak üzere kurulan Aria adlı şirketin Türk Ticaret Kanunu gereğince beş hissedarının olması gerektiği için İş Bankası'nın personel sandığının kurduğu Efes Holding diye bir şirket de hissedarlar arasındaydı.

Aradan bir hafta falan geçti, bu kez de Anadolu Grubu'na ait olan ve Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan gibi ülkelerde Coca-Cola şişeleyen Efes Sınai Yatırım Holding ile ilgili bir haber çıkmıştı. Milliyet'teki haberin son satırında da, "Hatırlanacağı üzere, Efes Sınai Yatırım Holding geçtiğimiz günlerde de Aria'nın hissedarları arasında yer almıştı" gibi bir ifade geçiyordu.

Ne zaman Aydın Doğan gazetelerinin habercilik hassasiyetinden laf açılsa, aklıma bu örnek gelir. Bu cehaletle her şeyi yazabilirler, korkmadan..

Burç

5 yıl önce - Sal 20 Mar 2012, 11:35

Hadi Efes isimlerini karıştırmış olabilirler. Burada bir gökdelen haberi verirken, "bul abi internetten yakışıklı bir gökdelen projesi, koy gitsin" diye haber yapan kişiler nasıl gazeteci olmuş şaşırıyorum.

mcerhan
5 yıl önce - Sal 20 Mar 2012, 17:23

Yapılan kule bu, güleyim mi ağlayım mı bilmiyorum.

Burç

5 yıl önce - Sal 20 Mar 2012, 21:00

Bu resimdeki kule 42 katlı değil, 30 küsur katlı.
Tabii Milliyet gazetecilik anlayışının 42 kat dediğine ne kadar güvenmek gerekir o da ayrı bir konu.

DenizYlçnky

5 yıl önce - Çrş 21 Mar 2012, 01:48

jaaa! resim konusunda gerçekten saçmalık... ama kat sayısı konusunda suçsuz olabilirler. TÜRKİYEDE PROJELELERİN %90'NINDA VERİLEN KAT SAYISI ZAMANLA AZALIYOR.

Yok mu başta 35 kat deyip sonra 50 kat yapıp, milleti şaşırtacak bir babayiğit ?

tolginho

5 yıl önce - Çrş 21 Mar 2012, 02:07

Alıntı:
Yok mu başta 35 kat deyip sonra 50 kat yapıp, milleti şaşırtacak bir babayiğit ?

Kat artınca bina statiği değişeceğinden sonradan artış olmaz.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet