Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Yuzbasi Volkan Yuksel

14 yıl önce - Sal 11 Oca 2005, 18:31
Istanbul ve Ankaralılar alınmasın

Yakin bir dostum Melih Cam'in hazirlayip gonderdigi e-mail degistirmeksizin sizlerle paylasiyorum. Belki zaten haberiniz vardir. Oyle ise silebiliriz.

Alıntı:
Gavur dediler, gulduk.
Nohutu yemek sandilar, yine gulduk.
Gevrekle simit arasindaki farki anlatamadik,
Boyozun ne olduguna hic girmedik.
Izmir Turkiye'nin aydinlik yuzu olmaya devam ediyor. Bunun kalicigini saglamak ise en zoru.
Izmirli olmayanlar, bizi izlemeye devam edin...

http://www.milliyet.com.tr/2005/01/11/ekonomi/axeko01.html

Melih

birDilek
14 yıl önce - Sal 11 Oca 2005, 18:41

Bir Izmirli olarak gurur duydum:)

Biz zaten biliyorduk hep de...böylece belgelenmis oldu deerrrrmisim:)

Egenin incisi...hep kalbimizdesin...

Ethem
14 yıl önce - Sal 11 Oca 2005, 20:05

Izmir Haberler ve Sohbet bölümünün acilmasini talep ediyorum.

Oguzhan
14 yıl önce - Sal 11 Oca 2005, 20:47

Alıntı:
Gavur dediler, gulduk.
Nohutu yemek sandilar, yine gulduk.
Gevrekle simit arasindaki farki anlatamadik,
Boyozun ne olduguna hic girmedik.
Izmir Turkiye'nin aydinlik yuzu olmaya devam ediyor. Bunun kalicigini saglamak ise en zoru.
Izmirli olmayanlar, bizi izlemeye devam edin...

http://www.milliyet.com.tr/2005/01/11/ekonomi/axeko01.html

Melih

Mesajin icerigini pek anlamis degilim, ama eminim bu benim kisitli Turkce'me bagli, ama basligi ve verilen linki her hali ile anlamisim. Bunda ama kiskanilacak ne var onu anlayamiyorum. Listeye baktim, icerigini okudum ve gurur duydum. Ne Istanbul ne Ankara nede baska bir il'imizin bunu kiskanabilecek bir seyi yok saniyorum. Nedeni'ni sorarsaniz biz Turkuz, ilimizi sevdigimiz kadar vatanimizin her yerini severiz. Gel gor'ki en "modern" sandigimiz Istanbul'u bu konu uzerinde gecen 5 il'imiz var. Bu bence Istanbullularin veya herhangi bir baska il'in kiskanicagi bir sey degil, sadece takdir edilecek bir sey ( aaaa bak Istanbul derken Izmir ve Kocaeli nerdeymis!). Ben guzel Ordumu 50ci siralarda gordum, halbuki ben Ordu'yu cok hos ve sirin bir yer olarak biliyorum, en azindan suanki yasadigim colden daha guzel, kendi karakteri var en azindan. Onu guzel buldugum halde "dahada modern" sayilan 50 kusur il var! Ne mutlu vatanimiza.

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET