Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Izmirlim35Onur
14 yıl önce - Cum 14 Oca 2005, 10:49

Fox televizyonu bush `tan ve yani american hukumetinden yana yalaka bir televizyondur.Kendi ulkesinden baska Dunya`niin ozellikle Musluman ulkelerin dusmani gorunumundedir.amerikan hukumet yalakasi olan bir tv grubu bunun gibi dizi filmleri yayinlamaktan kacinmaz, kalitesi ve seviyesi dusuk bir medya grubudur.Mesajlari okudunuzmu bilmem ama BU BEYINSIZ INSANLARA ANLATMAKTA GUCLUK CEKTIGIMIZ KONUSTUGUMUZ DILI VE KULTURUMUZU (middle east)ORTA ASYA DILLERINDEN COK VE COK FARKLI OLDUGUNU ANLAYAMADIKLARI GIBI KENDILERINN NE KADAR BUYUK ACIZ ,ZIR CAHIL OLDUKLARINI MESAJLARIYLA VE TV PROGRAMLARIYLA DUNYA`YA GOSTERMIS OLDULAR VE BUNU ANLAMAMAKTA DA DAHA HALA IDDIA EDIYORLAR .Iranli salagin biriside gonderdigi mesajda bizim neden alindigimizi kendisinin orta asyali olup kendiyle ovundugunden bahsediyor onunda anlamadigi nokta biz TURK`lerin orta asyali olmadiini bir avrupa ulkesi olarak goruldunu ve biz TURK`;erin onlarin dilinden konusmadigini anlatiyoruz oda ayri bir salak oldugu icin bunu anlamiyor.Bizim mesaj atan TURK`ler onlardan iliskilerini coktan kesmis daha mesaj gondermezken akillinin biri kalkip (turkey hindi anlamina geliyor ing bilmeyenler icin) bize hindi deyip dalga geciyor BUNLARA BIR TEK SOZUMUZ OLSUN ALLAHINDAN BULSUNLAR KI BEN INANIYORUM BUNLAR BOYLE MILLETE BILIP BILMEDEN KAFALARINA GORE SATASTIKCA BIR SEYLER OLACAK CUNKI COKTAN HAK ETTILER .Bunlar insan degil robotlar kutukler toplulugu.Bir mesaj daha vermek istiyorum gecen ay yeni ise girdigim restaurant ilginc bir olay oldu kendim asistant managerdim bir gun america`li olan patronumla oturup konusurken bana hangi dinden oldugumu sordu bende malum Muslumanim dedim o ana kadar her sey guzeldi ama adam benim Musluman oldugumu soyleyince yuz ifadesini anlatamam.Aradan 4 gun gecti dorduncu gunde beni ofise cagirdi ve isten ciktigimi soyledi nedenini sordum ise 2 gun ust uste sakalli gelmisim (yuzumde kirli sakal dencek kadar bile sakal yoktu)1 gunde ise 4 dakika gec gelmisim.Bahane yabu beni isten cikartmak icin dinimi ogrendi ya iste o zaman tam olarak anladim ben bu americalilarin ne kadar assagilik iki yuzlu pislik olduklarini

Husnu Kursun2
14 yıl önce - Cum 14 Oca 2005, 16:50

Yahu bir baksaniza, herifler kimi secti baskan olarak ve niye secti, salaklarin ( 55milyondan fazla) tek derdi din, ahlak, sanki secilen salaklar cok ahlakliymis gibi.

huseyinseker
14 yıl önce - Sal 18 Oca 2005, 01:09

fox forumunu takip ettim, guzel tepki verenler oldugu gibi icinde bulunduklari vaziyetten dolayi abartanlar da vardi tabi. Boyle bir olaya tepkisiz kalmamak lazim. Cunku 24 amerikada cok izleniyor ve bu tur seyler amerikan halkini etkiliyor. Zaten Amerikadaki Musluman cemiyetleri seviyesinde buyuk tepkiler de verildi. Su linkteki haberi okuyabilirsiniz:

http://www.msnbc.msn.com/id/6827328

Yusuf
14 yıl önce - Sal 18 Oca 2005, 02:04

O verdigin linki okudum ve olayi hic anlamadiklari ortada.
Iste bukadar geri zekali insanlar calsiiyor Fox'ta. Yok muslumanlar
tepki gostermis, yok iyi muslumanda gostereceklermis artik.
Tovbe tovbeee..... Ilk once Turklerin tepkisi degilde Muslumanlarin
tepkisi diyerek genelleme yapiyorlar, sonrada asil sorunun uzerini
kapatiyorlar. Asil sorun muslumanlari terrorist gostermek degil,
sorun Turkleri Araplarla bir tutmak, Araplara benzetmek ve Arapca
yazilari Turkce olarak gostermek.

Amerika'da yasayan arkadaslar bu haberden sonra tepikilerini
daha da sertlestirmesini rica ediyorum.

Husnu Kursun2
14 yıl önce - Sal 18 Oca 2005, 17:23

Dün akşam diziyi yine seyrettim, gosterilenlerden sonra iş dahada boktan olacak, müslümanları, Türkleri canavar gibi yaptilar.

unals
14 yıl önce - Sal 18 Oca 2005, 22:45

Fox Tv ile Samanyolu Tv arasindaki iliskiyi anlayamadim. Bir de izlemedigini yazmissin, izlemeden nasil alaka kurdugunu yazar misin?

>Sarp
>wooow
>
> Tarih: Cum 14 Oca 2005, 05:28
>--------------------------------------------------------------------------------
>
>binbasi iyi yazmis. bende bir email attim Foxa. Fox buranin Samanyolu TVsi gibi birsey >aslinda zaten hic izlemem. Haber kanalida Amerikan Televolesi ve Republican Party >yalakasidir. Okuyan Amerika'li bunlarin ne mal oldugunu bilir. Bizdeki basin gibi bastaki >hukumeti pompalarlar mutemadiyen.

Gökçe Katun
14 yıl önce - Sal 15 Şub 2005, 21:21

Orhan Pamuk'tan bahsedilen bu yazı dizisinin son parçasında Murdoch adı geçiyordu ve Emre Uzan'ın bu adamla ilgili birkaç şey dediği aklıma geliverdi. (Eğer yanlış hatırlamıyorsam 3. sayfada olacaktı.)

İlginç olduğunu düşündüm, okumanızı istedim. Bir bakın derim.

Orhan Pamuk nereden koşuyor (3)

İSTİNYE sırtlarından idare edilen medyada, sanki gizli bir ''Orhan Pamuk tapınağı'' kurulmuş gibi!...

Dikkat edin, onu, Türk milletine ''Tanrısal bir yetenek'' olarak takdim eden medyada, ''aleyhine'' bir tek satır yazı dahi göremezsiniz!...

İşte o medya grupları, ''ucunun bir yerlere dokunacağını'' anladıkları için, Amerika''da son zamanlarda peş peşe yayına sokulan ''Türk aleyhtarı'' dizi Şlmleri de ''göstermelik'' bir kaç ufak haber ile es geçtiler!...

Fox Televizyonu''nda yayınlanan ''24'' isimli dizide, ''bir Türk ailenin ABD''de düzenlediği terörist faaliyetler'' konu ediliyor!...

NBC Televizyonu''nda yayınlanan ''West Wing'' isimli dizide ise, ''Türkiye''de bir Türk kızının kurduğu evlilik dışı ilişki yüzünden kafa kesme cezasına mahkum edilişi'' anlatılıyor!...

Amerika''da yaşayan Türkler, protesto kampanyası başlatırken, Washington Büyükelçisi Faruk Loğoğlu, "Türklerin yanlış tanıtıldığını" ve "hedef gösterildiğini" belirterek, dizilerin yayından kaldırılmasını talep etti!...

Tepkiler giderek büyüyünce AKP hükümetinin ileri gelenleri, ''ayaküstü'' Türkiye''yi ziyarete gelen ''stratejik ortakları'' Condoleezza Rise''dan meseleye el atmasını istediler!...

Aldıkları cevap şu oldu:.

"Eğer Hollywood''a gücümüz yetseydi, Fahrenait 11 Şlmini engellerdik!..".

Peki, Amerika''da yayınlanan ''Türkiye''yi'' ve ''Türkleri'' karalamaya yönelik bu tür Şlmler, bir anda kendiliğinden mi ortaya çıktı?...

Yoksa, o Şlmleri çekenlere ''fikir veren'', onların kafalarında ''Türkler hakında çağrışım oluşturan'' birileri mi var?...

.

.

''Deve kuşları'', başlarını bir an olsun kumdan çıkarabilirlerse eğer, ''Türk aleyhtarı Şlmlerin yapımcılarının'' Orhan Pamuk''un ''Kar'' romanının etkisi altında kaldıklarını rahatlıkla görebilirler!...

The New York Times gazetesinin, 1 Ağustos 2004 tarihli sayısında Orhan Pamuk''un ''Kar'' isimli romanı hakkında çıkan bir yazı, adeta olacakların baştan habercisi gibiydi!...

Orhan Pamuk''un "Kültürel ve siyasi olarak Batılı" olarak takdim edildiği yazıda aynen şu ifadeler kullanılıyordu:.

"Kar romanı, modern Türkiye''deki çelişkiler fırtınası''nı yansıtıyor!...

''Benim Adım Kırmızı''da ''ikilik'' düşüncesini işleyen Pamuk, ''Kar'' romanında ise Türkiye''nin batılılaşma ile İslami değerler arasında kalan ruhunu irdeliyor!...

Ancak inançları, Kemal Atatürk''ün diktatörce büyüyen ve kendi kalıplarını büyük çoğunluktaki kırsal ve varoş alt sınıflara zorlayan varislerince dışavurulduğu için paramparça oldu!..".

Yine Wall Street Journal ile bir söyleşi yapan Orhan Pamuk, şöyle diyordu:.

''Kar isimli romanımın toplatılmasından bir hayli korkmuştum, ama hiçbir şey olmadı!..".

Korkusunda haklıydı!...

Zira, The Observer''ın, "Dostoyevsky''nin eserlerinden izler taşıyor" şeklinde takdim ettiği Kar, Anadolu''daki yerleşik ''Türk-İslam'' kültürüne ve ''Mevlana''ya çok ağır hakaretler içeriyordu!...

Yine, Kars-Ardahan-Iğdır Vakfı Başkanı İsmail Aytemiz, Orhan Pamuk''un ''Kar'' romanı ile Kars''ı yanlış tanıttığını belirterek şunları söylüyordu:.

"Romanda Kars kadın intiharlarının yoğun yaşandığı, köktendincilerin büyük ağırlık taşıdığı, tarihsel anıtlara saygı gösterilmeyen solgun bir kent olarak gösteriliyor.

Pamuk, gerçekleri bir roman kurgusu içinde çarpıtmıştır!..".

.

.

Gelelim asıl can alıcı noktaya!...

Amerika''da Orhan Pamuk''un kitaplarını basan yayınevinin arkasındaki kişi ''tanıdık'' bir isim:.

Rupert Murdoch!...

Peki, Orhan Pamuk''un romanını ''en çok satanlar'' listesinde ''ilk beşe'' sokarak, onu parlatan ''New York Times''ın sahibi kim?...

Rupert Murdoch!...

Ya, ''Türkiye aleyhtarı'' diziyi gösterime sokan ''Fox TV''nin sahibi?...

O da Murdoch!...

NBS Televizyonu''nu ''uzaktan kumanda eden'' kişi de yine Rupert Murdoch!...

Eh, bu kadarına da pes doğrusu!...

Murdoch''un egemen gücün hizmetinde ''Yahudi kökenli'' bir medya imparatoru olduğunu zannedersek artık bilmeyen kalmadı!...

Orhan Pamuk''a soruyoruz:.

1-) CNN Türk''de yayımlanan bir programda, "Kürt sorununun, Kıbrıs meselesinin, çözümünü ordu engelliyor." dedin mi?...

2-) Avrupa''da PKK tarafından el altından desteklenen ''Kürt konferansına'' ve ''Kürt festivaline'' konuşmacı olarak katıldın mı?...

3-) ''Yeni Hayat'' isimli romanın girişinde "Bir gün bir kitap okudum, bütün hayatım değişti!.." diye bahsettiğin kitap hangi kitap?...

4-) Kitabının ismini ''Benim Adım Kırmızı'' koymakla aslında iddia edildiği gibi ''Benim Adım Sefardim'' demek mi istiyorsun?...

5-) İsrail''de kitaplarını ''İbranice''ye çevirerek yayınlayan kuruluşun ''Encyclopaedia Judaica''yı basan kuruluş ile yakınlığı nedir?...

Hele bir açıklasın da, merakımızı gidersin!...

http://www.reklam_link.com.tr/yazar.asp?id=14 ...altid=2039

(Yazı serisinin ilk iki parçasına, Yazarın Diğer Yazıları menüsünden ulaşabilirsiniz.)

Okan

14 yıl önce - Sal 15 Şub 2005, 21:37

Alıntı:
Peki, Orhan Pamuk''un romanını ''en çok satanlar'' listesinde ''ilk beşe'' sokarak, onu parlatan ''New York Times''ın sahibi kim?...

Rupert Murdoch!...

Eger son zamanlarda bir alim-satim olmadiysa, benim bildigim kadariyla NY Times'in sahibi Murdoch degil.

NY Times'in sahibi zannederim Pinch Sulzberger (Sulzberger ailesi)..

Gökçe Katun
14 yıl önce - Sal 15 Şub 2005, 21:51

Okan, öyleyse yazara mail atıp bu konuda bir düzeltme istemek yararlı olabilir.

Ethem
13 yıl önce - Çrş 09 Ağu 2006, 12:19

Baska ülkeler yerine,kendi yaptiklarina baksinlar,

+ 1898'de Meksika'yı işgal etti.

+ Aynı yıl Küba'ya girdi.

+ 1921 yılında Nikaragua'yı işgal etti. Ulusal Muhafızlar adlı ve başını Somoza'nın çektigi terör örgütünü kurdu. Anti-emperyalist direnişin başını çeken Sandino ve 300 kişiyi katletti. 40 yıldan fazla sürecek bir terör devrini başlattı. Sabotaj ve suikastlar düzenledi.

+ 1945'te Japonya'nın Hiroşima ve Nagazaki kentlerine atom bombası atarak bir anda 250 bin kişiyi vahşice öldürdü.

+ 1950-53 yılları arasında yüzbinlerce yurtsever Koreliyi katletti.

+ 1954'te binlerce Guetamalalıyı öldürdü.

+ 1955'te Endonezya, Laos ve Kamboçya'da çok sayıda CIA operasyonu düzenledi.

+ 1956-59 yılları arasında Kübada 60.000 kişiyi, ABD'li
danışmanların ve Batista'nın birlikte yürüttügü operasyonlarda katletti.

+ 1961'de Küba'ya karşı Domuzlar Körfezi çıkartmasını örgütledi.

+ 1965'te işbirlikçi Suharto, 1 milyon komünist ve ilerici Endonezyalıyı katletti.

+ Aynı yıl Dominik'e paraşütçülerini indirdi ve 10 bin Dominikliyi katletti.

+ 1975'te Vietnam'dan kovulduğunda arkasında milyonlarca ölü ve sakat bıraktı. ABD'nin Vietnam'da halkın üzerine attığı 638 bin ton bomba, II. Dünya Savaşı sırasında Avrupa ve Afrika'ya atılan toplam bombaların yarısıdır. Kişi başına aşağı yukarı 5 bomba atıldığı söylenmektedir. Milyonlarca insan stratejik köylere sürülmüş, onbinlerce kadının ırzına geçilmiş, yüzbinlerce insan sakat bırakılmıştır, Milyonlarca insan işkenceden geçirilmiştir.

+ 1970-75 yılları arasında Kamboçya ve Laos'ta 1 milyon insanı katlettiler.

+ 1973'te Şili'de CIA'nın düzenlediği darbe ile 30 bin kişi katledildi.

+ Arjantin'de faşist generallerle yaptığı işbirliği sonucu 30 bin kişi kaybedildi.

+ 1983'te Lübnan'a müdahale etti. 14 bin Deniz Piyadesinin katıldığı operasyonda binlerce ilerici yurtsever Lübnanlı katledildi.

+ Aynı yıl Lübnan'a ikinci bir müdahalede bulundu. Akdenizde eşkiyalık yapan Amerikan 6, Filosuna ait savaş gemileri Lübnan'a günlerce bomba yağdırdı.

+ Yine aynı yıl Grenada'yı işgal etti. Yüzlerce ilerici ve yurtsever katledildi.

+ 1986'da uluslararası haydutluk örneği sergileyerek Libya'yı bombaladı, bine yakın sivili katletti. Ülkeye ambargo uygulayarak deniz ablukasına başvurdu.

+ 1989'da Panama'ya asker çıkarttı ve 5 bin Panamalıyı öldürdü.

+ 1991'de Irak'ın Kuveyt'e girişini bahane ederek diğer emperyalist güçleri de ardına takarak Irak halkına karşı bomba yağdırdı. 100 binin üzerinde insanı katlettigi bu vahseti iletisim kanallarıyla tüm dünyaya resmen izlettirdi. ABD uçakları Irak halkının üzerinde 12 bin sorti yaptılar.

+ Somali'deki durumu bahane ederek yine diğer emperyalist güçleri de peşine takarak ülkeyi işgale girişti.

+ İran'a karşı başlattığı ambargoyu yıllardır sürdürüyor.

+ Latin Amerika'da ABD'nin bulaşmadığı savaş, katliam, insan hakları ihlali yok gibidir. Nikaragua'dan kaçan işkenceci, halk düşmanı kontraları Özgürlük Savaşçıları adı altında Honduras'ta üslendirdi ve silahlandırarak Nikaragua halkının üstüne saldırttı. Birçok Latin Amerika ülkesinde de Ulusal Muhafızlar adı altında Ölüm Mangaları'nı örgütledi, eğitti, finanse etti, silahlandırdı ve halkın üzerine saldırttı.

+ ABD, sadece 1946-1975 yılları arasında amaçlarına ulaşmak için tam 215 kez askeri gücüne başvurmuştur. Aynı yıllarda insanlığa 19 kez nükleer silah kullanma tehdidini savurmuştur.

Ayrıca : 'Srebrenica'da 1 haftada 12 bin Müslümanı kıyma makinalarından geçirenler, Vietnam'da 2 milyon Vietnamlıyı öldürenler, Çeçenistan'da 2 savaşta 200 bin insanı katledenler, Filistin'de 50 yıldır cinayetlere göz yumanlar, Keşmir'de 7 yılda 50 bin Keşmirliyi öldürenler, Arakan'da 1 sene
içinde 100 bin Rohingyalıyı kesenle, ambargo nedeniyle Irak'ta 10 senede 1,5 milyon çocuğun ölmesini sağlayanlar Ruanda'da Tutsi ve Hutuların ellerine silah ve paslı satırları tutuşturarak 2 senede 1,5 milyon Ruandalının birbirini biçmesine göz yumanları gören var mı? ' bir düşünün
bakalım bu cinayetleri işleyen z(uzay)lıları...
Sonra Kızılderililer, Aborcinler, ayaklarına prangalar geçirilerek aylarca gemi yolculuğundan sonra köle pazarlarında dişleri kontrol edilerek satılan Afrikalı amcalar, teyzeler... Fransızların Cezayir'de, İtalyanların Libya'da, Almanların Namibya'da, İngilizlerin Sudan'da, Hollandalıların Endonezya'da, Belçikalıların Botsvana'da, Portekizlilerin Etiyopya'da Eritre'de ne işleri vardı
acaba. Bugün bu herifler yüzünden G. Afrika'da Zulu'lu bir bahçıvan maaş günü geldiğinde evin sahibinden parasını alırken yere diz üstü çöker ve iki avucunu birleştirerek havaya kaldırır ve gözlerini yere diker.Avuçlarında parayı hissettiğinde ise ayağı kalkıp ay boyu hayvanlar gibi çalıştırılması ve o parayı binlerce kez hak etmiş olmasına rağmen yüzlerce kez teşekkür ederek yüzünü arkaya dönmeden (yüzünü arkaya dönerse saygısızlık anlamına gelir) çekilir ve gider.

SON ON YIL DAHIL DEGIL

Kaynak : dhttp://www.sitecenter.dk/devrim/amerikaninsuckronolojisi/

sayfa 4
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET