Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Gokhan_19
14 yıl önce - Çrş 12 Oca 2005, 03:22

Şovenizmi bıraktığımız gün Türklüğün yükselişi başlayacaktır

ülkesini gereğinden fazla ve akıl-mantık kurallarının dışında sevme durumu. ilk olarak chauvin adlı bir frenk subayında görülmüş, adı öyle kalmış .... nasil oluyorsa zaten türkiyede yasayan insanlarin 80% fazlazi türkiyeye karsi .. nasil oluyorda simdiye kadar biryere varamadik ozaman ? niye simdi birileri ülkesi adina prositif konusunca sovinizimle suclaniyor?

ps.Güzel bir sözcük bi kenara yazarim ilk firsatta

Düşmanından nefret etme, muhakeme yetini bozar

Savasma sevis--1960'ların sonlarında boy gosteren hıppy kusagının dunya felsefesı ıle ılgılı sloganlar

Yani konuya muhakkak cevap yazmak icin onun bunun atasözünü veya mottosunu yazacak olursak .... ohooo uzun is . Hic birsey yazmasa belki daha iyi olacakmis ama o yazana karsida yazi yazilmasaydi daha iyi olacakmis ....

Gokhan_19
14 yıl önce - Çrş 12 Oca 2005, 03:32

I heard that Nina & Sherry will be back in episode 13

in reply to 55828.36
But when is Chappy coming back? Huh? Or will he send Mason into CTU first?

Bak bunlarda son yaziya cevap geldi ne yazildi ne cevap geldi? bunu okuduktan sonra maksadin hala üzüm yemek oldugunumu düsünüyorsun? yani o kardeslik arkadasliktan imajdan konusulanlari kim okuyorda kim etkileniyor ?

emily

14 yıl önce - Çrş 12 Oca 2005, 03:44

Alıntı:
Youre hurting your image

From: imisskimmy 7:00 pm
To: Propaganda (12 of 13)

56594.12 in reply to 56594.10

Thank You propaganda, well said and you and the other Turk that posted on this earlier are now helping give a better image then some people on this forum have developed. There has been jokes made in other post that I dont think were meant to offend all Turks, I believe that they were out of anger from people continually reading post. Hopefully I speak for many others when I say that at first we do understand were your coming from so dont think all Americans on here are a bunch of A$$holes. Nobody wants to argue this any more on here. Any of you turks want continue to protest this take propagandas advice

Alıntı:
From: imisskimmy 7:04 pm
To: ALL (13 of 13)

56594.13 in reply to 56594.11

All post on this subject in this forum just need to come to a stop. Even ones with good intentions turn into arguments. I started this one in hopes that a Turk would speak to the others on this matter and that happended so hopefully that will help. Thanks to those that have responded to this subject.

bunlar kotu cevaplarmi simdi? 'oh give it up' dan iyidir heralde

Gokhan_19
14 yıl önce - Çrş 12 Oca 2005, 03:55

Bu cevaplar neye göre kime göre iyi ? ne gibi yaziya ne gibi cevap?

anlatamiyorumki ..
56594.6 in reply to 56594.4

http://www.corinthiahotels.com/imagebank/RGB_72_4 ...20bath.jpg

man..If this what a turkish bath is like??

I like it..

Bunuda orda yazdilar ... yani sen ne yazarsan yaz onlar icin bizdenmis diyebilecekleri birisi lazim o kisiye destek verilir herzaman icin ..

ordaki iki özeelikli insan var birincisi :
Ben cok sinirlendim biz türkleri terrörist kilifina soktular diye ve burdaki verdigim tepkiye dalgaci bir tavir takinildigi icin agzimi bozuyorum size ne pislik oldugunuzu gösteriyorum ..

Ikincisi:

Bende yari türküm ama ben hic alinmadim o kiliflandirmadan cünki ben yari türküm ve dünyaya daha acigim filmle gercekleri ayirdedebiliyorum benimle dalgaci tavir takinmadiniz onun icin bende size birsey söylemicem ama postlardan birinde türklerin imajii geciyordu ve burdaki türkler küfür ederk imaji daha fazla zedeliyorlar ben öyle degilim onun icin bana takilmayin BEN Bütün forum üylerinden özürdiliyorum burdaki türkün yazdiklarindan dolayi beni sevin benimle arkadas olun bana iyi seyler yazin.

Eger hala derdimi anlatamadiysam ... bos (bosh)

omer turan
14 yıl önce - Çrş 12 Oca 2005, 04:09

Oliver stone ve diger angut icin gec kalmis sayilinmaz!

tepki tepkidir, soguk kanli ve kurnaz olmak sarti ile.

Burada birinin kilina zarar gelirse, odeyeceklerinide iyi bilirler. Bizim seimizden korkumuzda yok, ayrica.

fox tv ve efradinin ne oldugu ve seyreden red neck cumhuriyetcilerinin ne olduklari herkezin malumudur, kizmaya degmez. W push ve etrafi angutlarin borazanidirlar. kendileri haric herkez kotudur, avrupa kotudur, zaten amarika' dan baska memleketde yoktur.

Bende epeydir buradayim, hayatimda bu kadar pragmatist, dokunma bana bin yasa tarzi bir toplum gormedim. arabadan inipde yapamadiklari tek sey, micabilme becerisi ki,
sahsen ben bunun uzerinde calisiyorum, bir icat edersem koseyi donecegim. onun haricinde, para cekebilir, alisveris edebilir, ve akla gelen her seyi yapabilirler.

Amerika deyince, 2 turlu cins vardir iyi bilmek, ve herkeze kizmamak lazim.

biri demokratik, liberal, aydin, ozgurlukcu, dunyada sadece amerika' nin olmadigini anlamis oldukca iyi bir kitle, ki sehirlerde ve kiyilarda etkindirler. (secim sonuclarida bunu dogrular),. bunlara iyi davranin.

digerleri, toprak kokenli, red neck tarzi, muhafazakar, incilin her satirini ezberleyip, baskada bir sey bilmeyen angut surusu ki, W PUSH bunun iyi ornegidir. bitirdigi her yeri, geldigi her yeri, babasina ve parasina borclu, bir geri zekalidir. oyumu vermedim, sayesinde bir suru insan amerika' yi halen terketmede. yalanci, push' un tekidir.
fox kanalida bu angut surusunun borazanidir. yorumlarda, sizden fazla kufredenlerin yorumlairnida cekinmeden okuyup, birde iste demokrasi diye sirita sirita sunarlar.

Turkiyede turkiye turklerin, ya sev ya terket diyen irkcilarin, amerika iz dusumudurler.

dinciliklerine gelince, bunlarin din kanalini seyrederken, gulmekden kalp krizi gecirebilirsiniz, dalgalarda Allah yazisi goren' ler falan yaya kalir.

yani angutluk evrenseldir, kizmayin birader, bunlar her yerde..herkezin harward bitirecek hali yok.

emily

14 yıl önce - Çrş 12 Oca 2005, 04:09

Gokhan_19 - ingilizcede yazdim turkcede yazdim hala anlatamadim heralde. sen oraya niye yaziyosun? dizideki gosterilen turk un imajini bozdu diye degilmi? yuzlerce kisi yazdi yazdi hep alakasiz seylerle ilgili yazdi dizinin yapmadigini onlar yapdi. bizi bir espri haline ketirdiler artik, amerikanlar bile yaziyor kendi imajinizi kendiniz bozuyorsunuz diye. iyi tamam, ozaman bizi oyle sansinlar olurmu?

Alıntı:
From: meco 4:20 pm
To: ALL (1 of 25)

56538.1

hey you are really poor people... the only thing you can is telling lies and stories to your nation... Turks are not terrorist like you and one day we order the world, not you !!!

(i changed the title for the idiot)

boylemi bilsinler bizi?

propaganda kimse en iyi o yaziyo bence. hem yari ingiliz degil heralde ona daha fazla saygi gosterirsin. onada bunun gibi bicok cevaplar verildi:

Alıntı:
From: Colleen (NOV8IV) 7:59 pm
To: Propaganda unread (100 of 101)

56407.100 in reply to 56407.83

Finally... Some sanity from a Turkish person! *hugs*

My only hope is that your countrymen will listen to what you have to say.

I'm an American who has never been to Turkey, not have I been to Europe. That is not to say that I haven't travelled outside the U.S. or to 'exotic' locations in the world. I just haven't made it to your home country (yet). However, I do try to stay abreast of what's going on in the world, so I do know some things. For instance, Turkey has recently been victimized by terrorism. Also, Turkish minorities living in other countries endure quite a bit of race-based hatred, including in Iraq, even though Turkey itself is mainly Moslem.

That being said, I must agree wth you that posts that are presented with a defensive attitude are not generally accepted with open arms, so your call for 'offended' folks to respond more appropriately (rather than on a message board) is well-received. Once again, I hope your advice is followed.
[/quote]

alimemo
14 yıl önce - Çrş 12 Oca 2005, 04:20

Alıntı:
niye simdi birileri ülkesi adina prositif konusunca sovinizimle suclaniyor?

Hayır, ülkesi hakkında olumlu konuştuğu için değil, "benim kültürüm 10000 yıllık, seninkisi 500 yıllık" diye aşağılayıcı lâflar söylediği için şovenist diyorum. Ben bu tepkinin haklı olup olmadığına bakmam, çünkü diplomaside hak önemli değildir. Netice önemlidir, çıkar önemlidir. Ben çıkara bakarım. Türkiye'nin ve Türk halkının imajını iyileştirecek lâflar haklıdır, kötüleştirecek lâflar haksızdır. Şimdi bu lâfları söyleyen arkadaşımız, oradaki tarafsız okuyuculara "Türkler küfürbazdır, şovenisttir, aşırı alıngandır" imajını başarıyla oturtmuştur ve bu arkadaşımızı eleştirerek onun adına özür dileyen yarı İngiliz yarı Türk hanımefendi, tarafsız seyircilere "Türkler de öz eleştiri yapabiliyormuş, kendi yurttaşını eleştirebiliyor, meselelere nesnel bakabiliyormuş" izlenimini vermiştir, şovenist arkadaşımızın Türk imajında açtığı yırtığı bir nebze dikebilmiştir.

Gokhan_19
14 yıl önce - Çrş 12 Oca 2005, 04:24

yanlis anlama emily ben oraya hic yazi yazmadim . .. ve yazmamda ama o yazan arkadas kendince yazmis birseyler yaziyi beyendim veya begenmedim ayri birsey .

belki benimde yazilan bircok sey hosuma gitmedi ama kendi yurtasimi rencide etme pahasina ben orda sirinlesemem..

Gokhan_19
14 yıl önce - Çrş 12 Oca 2005, 04:37

bu arkadaşımızı eleştirerek onun adına özür dileyen yarı İngiliz yarı Türk hanımefendi

Ordakilerin anladigi :

Bir yari türk tam türk olani elestiriyor demeki ingiliz yarisi konusuyor o bayanin .. bundan baska birsey anliyabileceklerini zannetmiyorum cünki filozofilen ilgilenen birisi gidipte vaktini dizi forumunda gecirmez ordakiler gördügünü anlar reklamda tuvalete giderler .

Ama diger düsüncelerine saygi duyuyorum.

Gokhan
14 yıl önce - Çrş 12 Oca 2005, 05:05

http://forums.prospero.com/fox24/messages
Forumun bu bolumune gidip 20Floored rumuzlu kullanicinin dar goruslu amerika'lilara verdigi cevaplara bir bakin derim.Kendisi de bir amerika'li oldugu halde cok seviyeli ve entellektuel sekilde gayet guzel tikamis herkesi (Bu arada ben bu konunun bu kadar buyutulmesine anlam veremedim.Olay artik irk kavgasina dondu neredeyse..Cok yanlis)

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET