Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı

İstanbul - Ankara güzergahında tercih edeceğiniz otobüs firması hangisidir ?
Anadolu Ulaşım
24.6%
 24.6%  [17]
Kamil Koç
11.6%
 11.6%  [8]
Metro Turizm
4.3%
 4.3%  [3]
Pamukkale
31.9%
 31.9%  [22]
Nilüfer
14.5%
 14.5%  [10]
Ulusoy
1.4%
 1.4%  [1]
Varan
4.3%
 4.3%  [3]
Kontur
1.4%
 1.4%  [1]
Diğer firmalar
5.8%
 5.8%  [4]
Toplam Oy : 69

Serdar_Vader
2 yıl önce - Çrş 09 Ksm 2011, 14:15
İZM » İzmir - Ankara Güzergahında Tercih Edeceğiniz Otobüs Firması Hangisidir ?

Daha önce İstanbul-Ankara için açılmış başlığı İzmir-Ankara için açmak istedim.

Güzergahla ilgili görüşlerinizi belirtiniz.

ANADOLU ULAŞIM

Ankara'dan 19 araç kaldırıyor. 1 sefer Denizli-Aydın üzerinden (23.00) diğerleri Uşak üzerinden gidiyor. 2 seferi Dikili-Bergama güzergahına devam ediyor. Yazları Kuşadası'na devam eden de var.

İzmir'den 20 sefer var. 5 sefer Denizli üzerinden , diğerleri Uşak üzerinden gidiyor. 2 seferinin ilk kalkışı Bergama.

KAMİL KOÇ

Ankara'dan 10 araç kalkıyor. 2 tanesi Kuşadası'na devam ediyor. Tamamı Uşak yolunu kullanıyor

İzmir'den 9 araç kalkıyor. 2 sefer Kuşadası'ndan başlıyor.

METRO TURİZM

Metro'nun sefer sıralarında belli bir istikrar olmadığından bugünkü durumu yazayım.

Ankara'dan 8 seferi var. 2 sefer Çeşme'ye, 1 sefer Dikili-Bergama'ya, 1 sefer Manisa'ya devam ediyor.

İzmir'den 7 seferi var. 2 sefer Çeşme'den, 1 sefer Bergama'dan, 1 sefer Kuşadası'ndan hareket ediyor. Ankara'dan sonra 1 sefer Tiflis'e kadar gidiyor.

Seferlerin tamamı Uşak yolunu kullanıyor.

PAMUKKALE

Ankara'dan 14 seferi var. 2 sefer Çandarlı-Dikili'ye, 1 sefer Kuşadası-Söke-Didim'e devam ediyor.

İzmir'den 11 seferi var. 2 sefer Dikili'den 1 sefer Kuşadası'ndan hakeret ediyor.

Seferlerin tamamı Uşak yolunu kullanıyor.

NİLÜFER

Ankara'dan ve İzmir'den 2 gündüz 3 gece olmak üzere 5 seferi var.

ULUSOY

Ankara'dan normal şartlarda 4 seferi var. 1 sefer Çeşme'ye, 1 sefer Kuşadası'na devam ediyor. 1 sefer Rize, 1 sefer Amasya ve 1 sefer Samsun'dan kalkıyor.

İzmir dönüşü, gelişteki bilgilerin tersi.

VARAN

Ankara'dan İzmir'den günde 2 seferi var. Ankara kalkışı Esk. Yolu'ndaki kendi yerinden, İzmir kalkışı Bornova'dan

KONTUR

Ankara-Konya YHT seferlerinden muzdarip olduğundan son zamanlarda Ankara-İzmir hattına el attı.

Ankara'dan 2 öğlen, 2 gece olmak üzere 4 seferler başladı. Akşamüstü seferi önden Konya'ya uğruyor, sonra Isparta-Denizli üzeri yolu kullanıyor. Diğerleri Uşak yolunu kullanıyor. 1 sefer kuşadası'na kadar gidiyor.

İzmir'den 3 sefer var ve tamamı Uşak'dan gidiyor.

DİĞERLERİ

Bu kadar imkandan sonra hala bilet bulunamamışsa Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz, Yozgat-Sivas, ve Doğu Anadolu yönlü firmalar Ankara'da boşalan koltuk için zaten sizi kapacaktır. Bunun dışında Salihli Güven 1 sefer yapmakta.

Enes Zengin

2 yıl önce - Çrş 09 Ksm 2011, 14:20

Anadolu ve Pamukkale hem hizmet kalitesi açısından hem de personelin kibarlığı açısından diğer firmaların kesinlikle önünde.

Anadolu' nun XL koltukları v e 2+1 araçlarıyla çok rahat bir seyahat yapılabilir.

Fırat
2 yıl önce - Çrş 09 Ksm 2011, 15:04

Öğrenciyim son 3 yıldır 3 haftada bir Ankara-İzmir arasında gidip geliyorum.
Yok kardeşim ben uyucam zaten o kadar pahalı bilete gerek yok derseniz Uludağ turizm var ve hizmetiyle yolculara yaklaşımları gayet hoş.
Anadolu 'nun televizyonlarında çok sorun oluyor bana hep öyle denk geldi. Ancak sektörde yolcuya en çok değer veren firma olduğundan hiç şüphem yok.
Pamukkale'yi tek geçiyorum gerek hizmet gerek servis yiyecekler vs çok mutlu ediyor yolcularını.
Nilüfer çalışanları genellikle sert oluyor.
Kamil Koç eskisi gibi değil artık biraz daha ticari seferler yapıyor kaybetti kalitesini.
Ulusoy'un da Kamil Koçtan farkı yok, gereksizce bir pahalılığı var.

Cenk Uygun
2 yıl önce - Çrş 09 Ksm 2011, 20:34

Geçen sene Kamil Koç'un rahat hattıyla gitmiştim Ankara'ya, hala var mı biliyorum. rahat rahat gideyim dedim ama otobüs çok pisti. güneşten perdeyi kapayamadım üzeri yazmıyayım pislik içindeydi. televizyon için konan kulaklıklar bir önceki hatta bir kaç önceki seferlerden kalmaydı anlaşılan üzeri saç doluydu. muavin desen benim burda ne işim var der gibiydi, ikramlar iyiydi çeşitliydi. dönüşte Metro'nun rahat hattıyla gelmiştim, o temizlik açısından çok daha iyiydi ama onda da ikramlar kötüydü. muavin sadece istenince ikram verdi, o da ikinci defa isteyenlere surat sallaya sallaya. ayrıca televizyonları teknik olarak kötüydü. sesin en düşük seviyesi bile kulak zarını patlatacak cinstendi, uyardım ama yapacakları birşey yokmuş. sadede gelirsek ikisinin de rahat hat olmasına karşın verdikleri hizmetler çok özensiz ve yetersizdi. hala var mı rahat hatları bilmem.

SERDARR1

2 yıl önce - Çrş 09 Ksm 2011, 20:48

kardeşim ben standart bir hizmet almak istiyorum diyorsanız kontur Tercih edebilirsiniz. soförleri kurallar uyarlar.

bir de araçları mercedes travegodur. araç ne gelecek sorunu olmaz

birde koltuk X large yapmış araçlarda koltuk sayısı azaltmış ; her araçta değil.

fyilmaz
2 yıl önce - Çrş 09 Ksm 2011, 21:12

İzmir-Ankara yollarını 4-5 sene aşındırdım. İlk 3 sene Pamukkale, son zamanlarda ise Nilüfer ile seyahat ettim.
Bir arkadaş çalışanları sert oluyor demiş, bana hiç denk gelmedi. Atara atar yaparız icabında.
Şu bir gerçek ki Pamukkale, hem yolculara hizmeti ve nezaketi hem de yolculuk kalitesi bakımından bana göre tartışmasız 1 numara.
Son sene Nilüfere transferimin sebebi ise; Pamukkalede yer bulamayıp Nilüferle seyahat etmem ve öğrencilere kampanyasıdır, kartıdır derken beni ikna etmeleridir. Ayrıca Pamukkaleden biraz daha hızlı gidiyor gibi geldi bana. Seyahat kalitesinde de Pamukkaleye göre pek bir fark göremedim, yani Pamukkalenin kalitesinin aratmadı bana. Yalnız tek kusurları vardı, gazlı içecek yoktu. Prensipleri mi artık bilemiyorum ama içecekler arasında kola, fanta gibi gazlı içecek servislerini görmedim.

engindeniz06
2 ay önce - Pts 26 May 2014, 12:05

Özkaymak dışında hepsi olabilir.Benim tercihim Metro Turizm

sanliizzet

2 ay önce - Cum 30 May 2014, 12:38
Anadolu

Benim favorim Anadolu seyahat. Otobüsleri yeni, hizmet güzel, koltuk arka paneli on numara. Filim vs. izleye izleye yol nasıl bitmiş anlaşılmıyor.

M Ali Çelik
2 ay önce - Cum 30 May 2014, 12:44

Bir kaç sefer gittim, hiç araştırmadan eski Varan şirketi ile gitmiştim. Şimdi gidersem Pamukkale ile giderim.

GkhanTR
2 ay önce - Cum 30 May 2014, 12:54

Kalite ve hizmet bakımından Anadolu Turizm

Ucuzluk ve uygunluk bakımından 35 liralık fiyatıyla kesinlikle Mermerler Turizm

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM - Ege