Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
SADIK KÖKÖZ

5 yıl önce - Cum 28 Ekm 2011, 23:12
İsimsiz Kahramanlar - Van Erciş Deprem Bölgesi

Depremin ertesi gün'ü ulaştım Erciş e...
Gördüğüm manzara karşısında herkes gibi bende yıkılmıştım...
Görevim icabı çekmem gereken fotoğraflar olduğu için zaman zaman deklanşöre basarken gözyaşlarımı tutamadım... zaman zaman da sevinçten ağladım...
Bütün bu koşuşturmanın içinde İSimsiz Kahramanlar vardı...
Bazen sevindiler ... Bazen üzüldüler...
Bir tek canlı çıkarabilmek için saatlerce , günlerce yağmur demeden , soğuk demeden büyük bir özveri ile çalışan bu insanları Tüm Türkiye tanısın...
Kimisi izmirden gelmiş.. Kimisi Diyarbakırdan,
Kimisi Kütahyadan..
Onlar göreve nerede olursa olsun hazırlar....

Fotoğraflar
Sadık KöKöZ
Van / Erciş

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

SADIK KÖKÖZ

5 yıl önce - Cum 28 Ekm 2011, 23:25

Bölgede ki durum hakkında bilgi almak isteyen olursa bilgi vermekten mutluluk duyarım...

fatih civelek
5 yıl önce - Cum 28 Ekm 2011, 23:30

Sevgili Sadık usta .. yine her daim yaptığın gibi bizleri utandıracak ters köşeden vurdun ..

Bu fotoğrafların her biri teker teker pırlanta fotoğraflar.

Ayrıca bu başık kendi başına bir Sanal-Deprem-Müzesi işlevselliği görecek nitelikte fotoğaflar içeriyor.

Herkesi bu fotoğraflara TEKER TEKER bakmasını şiddetle tavsiye ediyorum.

Sanırım objektiflere bölgenin maddi ve manevi yıkılmışlık hali daha güzen yansıtılamazdı..

Daha daha fotoğraflar bekliyoruz .. n'olursun bizlere daha fazlasını paylaşıver

Wowturkey adına senin bu güzel çalımaların için KOCAMAAN bir 'Teşekkürler' demek istiyorum.

Teşekkürler Sadığım

SADIK KÖKÖZ

5 yıl önce - Cum 28 Ekm 2011, 23:34

Fatih Selamlar.
6 gündür bölgedeyim..
Günlerce bu acıyı ve enkazların altından çıkan insanların sevinçleri ile besleniyorum..
Artçı depremler hala devam ediyor ki 35 dakika önce tekrar sallandık.
Burada yaşanılan herşeyi an itibariyle fotoğrafladım, enkazların arasında dolaştım...
Hepsini tek tek paylaşıyor olacağım...

SADIK KÖKÖZ

5 yıl önce - Cmt 29 Ekm 2011, 00:14

Van Erciş....
7 Kişinin Can Verdiği bir Apartman...
Yıkıntılar arasında bulduğum bir fotoğraf...
Fotoğrafın arkasında yazan;
Hastaydım.. Ayakta duracak halim yoktu ORHAN fotoğraf istemişti. pazar günü kalktım fotoğraf çektirdim.23/08/1981

Türk ve kürt gibi ırk tartışmalarının yapıldığı bu dönemde , depremde yıkılmış bir kürt vatandaşımızın, yok olmuş bir ailenin evinin yıkıntılarının arasından 1981 yılında aslanlar gibi askerlik görevini yapmış ve bunu gururla fotoğraflatmış...

Bu aile artık yok....

Ertuğrul MERTEL

5 yıl önce - Cmt 29 Ekm 2011, 00:17

Sadık an itibariyle Çadır kurma ve barınmadaki sıkıntılar bitti mi?
Ve madem oradasın En büyük ihtiyaç kalemleri ne şu an itibariyle senin tespitine göre ... Yardım göndermek isteyenler için belki eski listeler değişmiş olabilir ...

utkuer
5 yıl önce - Cmt 29 Ekm 2011, 00:18

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı yeni kuruldu.İlk ciddi sınavını veriyor.İsimsiz kahramanlar denildiğine göre bu kahramanlar Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı personeli değil? Ben ençok bu kuruluş un başarılı olup olmadığını merak ediyorum.

SADIK KÖKÖZ

5 yıl önce - Cmt 29 Ekm 2011, 00:22

Alıntı:
Sadık an itibariyle Çadır kurma ve barınmadaki sıkıntılar bitti mi?
Ve madem oradasın En büyük ihtiyaç kalemleri ne şu an itibariyle senin tespitine göre ... Yardım göndermek isteyenler için belki eski listeler değişmiş olabilir

Ertuğrul bey.
Herşey var ... Su büyük bir sıkıntıydı ama son 2 günde bol miktarda tır ile çeşitli firmalardan su geldi.
Çadır konusu basında çok konuşuluyor.
Emin olun her evin bahçesinde çadır kurulmuş ve kullanılıyor durumda.
Burada tek sorun var. Koordine olamamak...

SADIK KÖKÖZ

5 yıl önce - Cmt 29 Ekm 2011, 00:23

Alıntı:
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı yeni kuruldu.İlk ciddi sınavını veriyor.İsimsiz kahramanlar denildiğine göre bu kahramanlar Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı personeli değil? Ben ençok bu kuruluş un başarılı olup olmadığını merak ediyorum.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına bağlı arkadaşlarımız da var ama yeterli gelmediği için diğer arama kurtarma ekipleri de burda. Bugün özellikle Azeri Arama Kurtarma ekibine dikkat ettim.
İnanılmaz profesyonel ve özverili çalışıyorlardı.

samet cosqun

5 yıl önce - Cmt 29 Ekm 2011, 00:25

Çok değerli insanlar..

Çok değerli kareler..

Bu kahramanların hepsi birer Stalker (İz Sürücü) benim gözümde..

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET