Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
Onur.
8 yıl önce - Pzr 15 May 2011, 14:07

Alıntı:
94 model İkarus'lar doğalgazlıya çevrildikten sonra acaba tüpleri sökülen eski otobüsler Avrupa Yakası'na geçebilirler mi?

Hayırdır yeşil İkaruslarda gözün mü var yoksa? Vermemm.

Otobüslerin sayısı fazla. Gelirlerse Hasanpaşa'da eksik olmaz mı?

ümit 806

8 yıl önce - Pzr 15 May 2011, 14:17

Alıntı:
94 model İkarus'lar doğalgazlıya çevrildikten sonra acaba tüpleri sökülen eski otobüsler Avrupa Yakası'na geçebilirler mi?

Sevgili Doğukan bu soruyu iki farklı şekilde algılamak mümkün.

Birincisi otobüslerin Anadolu Yakası garajlarında bağlı kalıp Avrupa Yakası'na sefer yapmaları. Buna engel bir durum sadece OGS vardı o da giderildi. OGS yokken bile nadiren bu araçların 120, 122C gibi hatlarda karşıya geçtiklerini görmüştüm.

İkincisi bu araçların Avrupa Yakası'ndaki bir garaja transfer olmaları. Bu da mümkün olabilir ama uzun zamandır (Avrupa Yakası'nda Metrobüs'ün hizmete girmesi ve normal otobüs dengesinin değişmesi neticesinde) garajlar arası solo Ikarus akışı sadece Avrupa yakasından Anadolu'ya doğru oluyor. Belki Kadıköy - Kartal - Kaynarca metrosu hizmete girdiğinde benzer bir düzenleme Anadolu Yakası'nda yapılırsa o zaman bir kaydırma sözkonusu olabilir. Ama o zaman da önceliği 2000 model körüklü Mercedes'lere vereceklerini düşünüyorum.

Doğukan Kahraman
8 yıl önce - Prş 02 Hzr 2011, 20:47

Dün akşam saatlerinde hava kararmadan Çağalayan Metrobüs civarında içinde yolcusu olan ve durakta bile yolcu indirriken 93 model eski doğaşlgazlı İkarus gördüm. Hadi görevli olsa duraktan neden yolcu indirsin?

Hüsamettin KBaca
8 yıl önce - Prş 02 Hzr 2011, 21:34

Alıntı:
Dün akşam saatlerinde hava kararmadan Çağalayan Metrobüs civarında içinde yolcusu olan ve durakta bile yolcu indirriken 93 model eski doğaşlgazlı İkarus gördüm. Hadi görevli olsa duraktan neden yolcu indirsin?

Eyüp Feshanede açılan İSMEK sergisi için görevli olan araçlardı bunlar. Önceki akşan o kadar çoktu ki Anadolu yakasında araç kalmamıştı sanki

ümit 806

8 yıl önce - Cmt 17 Eyl 2011, 19:15

Geçenlerde akşam Esenevler son durakta Doğalgazlı emeklisi yeşil Ikarus vardı, kalkış saatini bekleyen şöför araç içerisinde bir iki kişi ile sohbet ediyordu. Şöför ile daha önceden 92-664 numaralı araçla 8D servisi yaparken tanışmışlığımız ve muhabbetimiz vardı. Beni görünce aracın içinden çıkıp halimi hatırımı sordu. Ben de ona dizele geçtikten sonra bu araçların performanslarında değişiklik olup olmadığını sordum. Motor değişmeyip sadece tüplerin söküldüğünü, o nedenle normal dizel Ikarus kadar performanslı olamadığını söyledi.

ümit 806

8 yıl önce - Pzr 09 Ekm 2011, 12:34

Doğalgazlı emeklisi 93-566 numaralı otobüsü ben orjinal kasa iken severdim.

Dün bu aracı ilk önce Kozyatağı'na doğru giderken, bir iki saat kadar sonra da dönüşte gördüm. 19B Başıbüyük hattındaydı.

93-566 (+)

93-566 (+)

93-566 (+)

93-566 (+)

Doğukan Kahraman
8 yıl önce - Pzr 09 Ekm 2011, 13:50

Tüpleri sökülen araçlara niye havalandırma kapaığı takmıyorlar? Ikarus'ların normalde 3 tane havalandırma kapaığı oluyor.

Murat Boran
8 yıl önce - Sal 11 Ekm 2011, 00:07

Doğalgazlı İkarus serisinden 93-516 hariç fire verilen araç oldu mu ?

Onur.
8 yıl önce - Sal 11 Ekm 2011, 20:52

Alıntı:
Doğalgazlı İkarus serisinden 93-516 hariç fire verilen araç oldu mu ?

516 dışında fire yok.

93-501'den 93-600'e kadar 516 hariç eksiksizdir.

Murat Boran
8 yıl önce - Cum 14 Ekm 2011, 14:09

93-536'dan bugünlerde haberi olan var mı ? Tüpleri söküldüğünden beri hiç denk gelemedim ve ENDİŞELİYİM !

sayfa 8
« önceki   123 ... 7891011   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM