Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
:BARIŞ:

9 yıl önce - Cum 14 Oca 2011, 23:07

Doğalgaz Tüplerinden dolayı güzergah icabı, Doğalgazlı ikaruslar 2 numara çalışamıyordu. Tüpleri sökülen doğalgazlı ikaruslar, pardon doğalgazsız ikaruslarda 2 numara çalışmaya başlamışlar.
93-508 geçenlerde 2 hattındaydı. İlk defa Doğalgazlı ikarus görüyorum (doğalgazsız pardon )

Onur.
9 yıl önce - Cmt 15 Oca 2011, 18:59

Alıntı:
93-503'e ben Çarşamba sabahı denk geldim, eskiden 08:10 Esenevler kalkışlı 8D'de geliyordu, ben 07:40 kalkışlı seferde bindim. Otobüsün sesi biraz değişmiş sistemi değişince.

Malesef bir süredir 7:40 8D çalışıyor. Zaten benim binemeyişimin sebebi de bu... Tekrardan 7:00 Kadıköy kalkışlı 8E çalışmasını diliyorum.

Acaba bu ses değişimi kötüye mi işaret? Mazot iyi gelmedi mi otobüslere?

Ayrıca, :BARIŞ: abinin mesajından aklıma şu soru geldi. Acaba artık bu yeşil ama doğalgazsız ikaruslarımız 2 numarada olduğu gibi daha uzun hatlarda da çalışılar mı? 130A mesela. Oldukça uzun.

9 yıl önce - Cmt 15 Oca 2011, 19:03

Alıntı:
Acaba artık bu yeşil ama doğalgazsız ikaruslarımız 2 numarada olduğu gibi daha uzun hatlarda da çalışılar mı? 130A mesela. Oldukça uzun.

Belkide Yunus Garajına bile transfer olurlar.. Yunusun hatlarını çalışırlar.
132 Serisi falan..

ümit 806

9 yıl önce - Pzr 23 Oca 2011, 20:49

Dün 8E'de 93-514'le seyahat yaptım, tavan döşemeleri desensiz beyaz kontraplaklardandı, sadece tek bir parça, son yenilenen doğalgazlılardaki gibiydi ama onda da çatlak ve kırılmış parça delikleri vardı.

Ayrıca diğer Ikarus'larda varmıydı hatırlamıyorum ama tavanda arkadan öne boylamasına çıta da vardı. Enlemesine çıtalardan biri ise floresan armatürü ile bölünüyordu.

Onur.
9 yıl önce - Çrş 26 Oca 2011, 17:26

NOT:Mesajın görünmesi için öncekine eklemiyorum.

Alıntı:
Ayrıca diğer Ikarus'larda varmıydı hatırlamıyorum ama tavanda arkadan öne boylamasına çıta da vardı. Enlemesine çıtalardan biri ise floresan armatürü ile bölünüyordu.

Senin bu mesajın üzerine bugün dikkat ettimde aynen dediğin gibi.

Hem doğalgazlıda hem normalde arkadan öne boylamasına bir çıta var. Enlemesine çıtalardan biri ise floresan armatürlerinden biriyle bölünüyor. Orta kapının oradaki.

ümit 806

9 yıl önce - Çrş 09 Şub 2011, 22:55

Doğalgazlı İETT otobüslerinden tüplerin sökülmesi işlemi durduruldu galiba. Üzerinden tüpleri sökülmüş olan otobüs sayısı çok az geliyor gözüme hâlâ. Dün 93-578'i gördüm, bu otobüsün üstünde 5 yıldan fazla bir süredir tüp olmamasına rağmen tüpleri örten o şapka benzeri nesne bile sökülmemiş.

Bu arada tüplerin üstüne kapatılan o şapkaya benzeyen nesne tüpleri öncelikli olarak darbelerden değil, doğrudan gelecek güneş ışığından koruyormuş.

Onur.
9 yıl önce - Çrş 09 Şub 2011, 23:20

Alıntı:
Doğalgazlı İETT otobüslerinden tüplerin sökülmesi işlemi durduruldu galiba. Üzerinden tüpleri sökülmüş olan otobüs sayısı çok az geliyor gözüme hâlâ. Dün 93-578'i gördüm, bu otobüsün üstünde 5 yıldan fazla bir süredir tüp olmamasına rağmen tüpleri örten o şapka benzeri nesne bile sökülmemiş.

Hiç sanmıyorum. Çünkü sökülme gerekçesi "tüplerin artık ömrünü tamamlaması" idi. (Sanki otobüsler ömrünü tamamlamış gibi )

Ama işlem yavaş ilerliyor. Hatta geçenlerde İETT şoförü akrabamla konuştuğumda "söküyorlar yavaş yavaş, benimkine de 5-10 araba kaldı" dedi.

Doğukan Kahraman
9 yıl önce - Çrş 09 Şub 2011, 23:24

Tüplerin ömrü bitiyorsa niye doğalgazlıya çeviyorlar? Bu işten gerçekten hiçbir şey anlamış değilim. Malum İkarus gibi otobüslerin İstanbul'da ömürleri çoktan bitti ama İETT inadına bırakamıyor.

ümit 806

9 yıl önce - Cmt 12 Şub 2011, 22:23

Alıntı:
Ayrıca, :BARIŞ: abinin mesajından aklıma şu soru geldi. Acaba artık bu yeşil ama doğalgazsız ikaruslarımız 2 numarada olduğu gibi daha uzun hatlarda da çalışılar mı? 130A mesela. Oldukça uzun.

Alıntı:
Belkide Yunus Garajına bile transfer olurlar.. Yunusun hatlarını çalışırlar.
132 Serisi falan..

Bugün 93-508'i ben de gördüm 2 hattında.

Yunus'a transfer olup olmama konusunu bilemeyeceğim ama Doğalgazlı Ikarus otobüslerle ilgili bir ilk gerçekleşmiş, bugün gördüm.

93-555 numaralı tüpsüz Ikarus, yeşil renklerinin üzerine şerit reklam almış (tüpsüzken bir de tipsiz olmuş). Hat numarasını görememekle beraber Bulgurlu ya da Libadiye caddesinde gördüğümü sanıyorum. Bisikletle o kadar gezdim ki neyi nerede gördüğümü karıştırdım.

9 yıl önce - Pts 28 Şub 2011, 20:26

Alıntı:
İlk fırsatta bunu da sorup öğrenirim. Ama plakaları olmamaları bana da mantıklı geliyor. Sonuçta plakasız bir aracın ruhsatı da olmaz.

Plakasız görünen otobüslerin hepsinin geçici plakası var aslında. Plakasız aracın ruhsatı cümlesi değilde ruhsatsız araba olurmu diyelim

sayfa 4
« önceki   12345 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM