Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Onur.
9 yıl önce - Cmt 18 Arl 2010, 16:53
İstanbul İETT'nin 93 Model Yeşil Ikarus 260 Otobüsleri Doğalgaz Tüplerine Veda Ettiler

93-561

Resimde de görüldüğü gibi İETT 93-5XX serisi otobüslerden doğalgazı iptal etmeye başlamış...
Bunun gibi 93-555, 93-545, 93-503'ünde doğalgazları iptal edilmiş.
Şoförlerden aldığım bilgiye göre hepsinden kaldırılacakmış.

ümit 806

9 yıl önce - Cmt 18 Arl 2010, 23:57

İETT en özenli yenilediği otobüs grubunu sıradan otobüslere çeviriyor demek ki...

Gerçekten bu otobüsler doğalgazsız mı bırakılacak yoksa 94 modellerdeki gibi yeni sistem mi kurulacak acaba ?

Bu otobüslerde normal solo Ikarus'ların aksine 3 değil 2 havalandırma kapağı vardır, doğalgaz tüpleri sökülünce üçüncü kapağı açmayacaklarını düşünüyorum.

Açıkçası bu otobüsler plakasız oldukları için idaredeki ömürleri diğerlerinden uzun olmayacak gibi gözüküyordu, sanıyorum İETT plakası olan 90 model 5, 91 model 19 ve 94 model 48 otobüste bu sistemi kullanacak sadece...

Bu arada 93-503 8D'nin arabasıydı ve 1 haftadan fazladır yerinde 92-661 çalışıyordu, sebebini de bu şekilde öğrenmiş olduk

Onur.
9 yıl önce - Pzr 19 Arl 2010, 22:18

93-503 artık sabah saat 7:00'da Kadıköy'den kalkan 8E servisini yapacakmış... Son bir haftadır bu şekilde çalışıyordu. Şoförle sohbet ederken otobüsün artık bu şekilde çalışacağını öğrendim. Hatta her sabah benim arabaya binersin dedi

İnşallah İETT bu gruptan sadece doğalgazı kaldırır. Diğer yerlerine dokunmaz.

Doğukan Kahraman
9 yıl önce - Pts 20 Arl 2010, 13:26

Doğalgaz tüpleri iptal edilirse dolum tesisine ne olacak?

BarışGökhan Yılmaz

9 yıl önce - Pts 20 Arl 2010, 18:34

Avrupa Yakası'na ne zaman gelecek Doğalgaz?

Onur.
9 yıl önce - Pts 20 Arl 2010, 19:09

Bu sabah 8D arabalarından bir tanesininde doğalgazı iptal edilmişti. Numarasını gören var mı? Ben tam göremedim. (93-566 değil)

Elimde 93-545 ve 555'in doğalgazsız fotoları var ama teknik bir sorun yüzünden fotolara ulaşamıyorum... En kısa zamanda yükleyeceğim.

Alıntı:
Doğalgaz tüpleri iptal edilirse dolum tesisine ne olacak?

Muhtemelen yeni doğalgazlı yapılanlar için veya yeni alınacaklar için kullanıcalacak...

Ayrıca şuanda sadece 4 yada 5 arabanın doğalgazının iptal edilidğini görebildik... Yani kalan 94-95 tanesi hala doğalgaz kullanıyor.

engin.
9 yıl önce - Pts 20 Arl 2010, 19:16

Neden iptal ediliyor bu araçların doğalgazları,elalem hem maddi anlamda hemde çevre bilinci açısından doğalgazlı yeni otobüs alıyor biz elimizdekileri normal araca çeviriyoruz, bu İETT son dönemlerde iyice ne yapacağını şaşırdı..

:BARIŞ:

9 yıl önce - Sal 21 Arl 2010, 00:59

Bugün E-5 Bostancı Köprüsünde 19B hattında 93-505'i gördüm. Tüpleri alınmış.
O kadar alışmışımki yeşil ikarusu tüplerle görmeye, çok itici geldi bana..

hasan9
9 yıl önce - Sal 21 Arl 2010, 01:05

Motorin kullanılıyorlar galiba doğalgazdan başka yakıt olarak,doğalgaz toplu taşım araçlarında tercih ediliyor olsaydı yeni otobüsler mercedes capacity mesela doğalgazlı olurdu lider otobüs üreticisi mercedes tercih etmiyorsa demekki gerek görmüyor doğalgazla motorin aynı görüyorlar heralde

:BARIŞ:

9 yıl önce - Sal 21 Arl 2010, 01:09

Alıntı:
Motorin kullanılıyorlar galiba doğalgazdan başka yakıt olarak,doğalgaz toplu taşım araçlarında tercih ediliyor olsaydı yeni otobüsler mercedes capacity mesela doğalgazlı olurdu lider otobüs üreticisi mercedes tercih etmiyorsa demekki gerek görmüyor doğalgazla motorin aynı görüyorlar heralde

Motorin ile Doğalgaz kıyaslaması yanlış. Tabiki doğalgaz hem daha ucuz, kaliteli ve çevrecidir.
Ama ne yazıkki İkaruslarda tutmadı bu.. 94 Modelleri çevirmeye çabalıyorlar ama boşuna. Duman aynı duman, bi fark yok. Tek fark üzerindeki doğalgaz tüpleri olur. Ama sanırım 94 modeller %100 doğalgazlı. Bu biraz etkili olabilir.. Umarım tutar.

Üstelik Mercedesde aslında öyle ağam paşam bir marka sayılmaz, altı üstü sadece isim yapmış..

sayfa 1
123 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM