Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Bostanlı
« önceki   1234 ... 323334   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR
cevap yaz
sayfa 3
Tufan Atakişi

14 yıl önce - Çrş 28 Eyl 2005, 12:53
Bostanlı'da tratalar

(+)

Tratalar Güneşi uğurluyor

Engin

13 yıl önce - Çrş 01 Şub 2006, 22:50
Bir Semti Tanımak: Bostanlı (Cengiz Topel Caddesi)

Değerli üyeler tüm bostanlı fotoğraflarını bu başlıkta birleştirmeye ne dersiniiz? bence evet benim aklıma yattı  

(+)

(+)

(+)

cafe reci's

(+)

ziraat bank ve emekli kuyruğu, özsüt, akbank

(+)

ora lahmacun, altın kapı rest.

(+)

orfoz balık rest. altın döner

(+)

vizzio rest.

(+)

(+)

paprica ve fixx (sürçi lisanlar affola )

(+)

(+)

çok net çıkmasada bostanlıdan mavişehirin görünümünü içerdiğinden koydum.

(+)

yine güzel bir sokak

(+)

rosinate, tekstil bank ve zamanında denizin sınır olduğu önünden çocukları suda taş sektirdiği boğaziçi rest.

(+)

(+)

bostanlı trafik eğitim parkı

(+)

alatsatianos
13 yıl önce - Prş 02 Şub 2006, 00:01

Eski adi papa scala ( papaz koyu) olan Bostanli, Menemen'den gelen sebze ve meyvenin yuklendigi bir iskele idi. Tepesinde adamsı bir kule bulunan Rumlardan kalma kilise harabesi bulunduğu belde, "Papaz" adını da bu kilisede oturduğu söylenen papazdan alırdi. Ozellikle yaz aylarinda karpuz ve kavun gelip gemilere yuklendigi icin halk tarafindan Bostanli olarak anilmaktaydi.

Çamaltı tuzlası ve Kuş Cenneti'ne kadar uzanan bataklık araziden oluşan bölgede ve derenin arkasında sonraları gazino ve 70'li yıllarda açık hava sineması yapıldı. Apartmanli Bostanli asagi yukari 20 yillik bir surec sonucu olustu.

Biz Bostanli'ya bataklikken gider kurbagalarla oynardik... Bostanli'daki arsamiza apartman yapilirken hatirliyorum, zemin resmen suydu. Yanlis hatirlamiyorsam 1980'ler ortasina kadar da Alsancak gibi cumbali evler Kara Bostanli'si tarafinda duruyordu.

En son alatsatianos tarafından Prş 02 Şub 2006, 00:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

burak a.

13 yıl önce - Prş 02 Şub 2006, 01:51

son 5-6 senede gerçekten popüler oldu ve belkide izmirin en güzel yeri bostanlı.gerek insanlarıyla,gerek evleriyle,gidilecek yerleriyle ve bulundugu konumuyla.bu güzelliği inşallah bozulmaz,çünkü hem karşıyakalıların hemde izmirin diğer tarafından gelenlerin rahatça eğlenip gezebildiği bir yer konumunda şuan.

..deRya..
13 yıl önce - Sal 18 Tem 2006, 20:35

Bostanlı sahildeki Yasemin Kafe'den çektiğim fotoğraflar..

(+)

(+)

(+)

sayfa 3
« önceki   1234 ... 323334   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR