Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Yuzbasi Volkan Yuksel

13 yıl önce - Pzr 22 Şub 2004, 06:13

(+)

(+)

(+)

(+)

Volkan Yuksel

En son Yuzbasi Volkan Yuksel tarafından Cum 27 Şub 2004, 01:53 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Can Comertoglu

13 yıl önce - Sal 02 Mar 2004, 18:43

(+)

(+)

(+)

(+)

--------------------------------------------------------------------------

http://www.ews.uiuc.edu/~comertog

Bu fotograflar 2003'un yazinda Stockholm'e giderken cektigim fotolar... Aslinda senede yaklasik 2 kere Ist - Chicago ucusu yaptigimdan daha da cekme firsatim var, ancak cogunda digital kameram yanimda olmadigindan ancak bunlari cekebildim...

Kerem K
13 yıl önce - Sal 02 Mar 2004, 21:31

bravo birader!

(bilmeyenlere ve meraklilarina)

1. resimde ; istanbul guney kiyisi bati yonunden cekilmis. Bogazdan gecmek icin sira bekleyen gemiler gorunuyor Marmara'da.

2. resimde ; istanbul ataturk havalimani bati tarafindan cekilmis. sol ust taraftaki 3 beyaz cadir Mydonose Showland, hemen yaninda kiremit rengi dunya ticaret merkezi bloklari yukseliyor. Bunlarin arkasindaki uzakta gorunen uzun bloklar Atakoy 9-10. kisim. Yine arkasinda ama bu sefer solda gorunen kiremit yigini bahcelievler, kocasinan, siyavuspasa, sirinevler, gungoren ... fotografin en saginda denizin dibindeki yuksek bina da Holiday Inn Crowne Plaza Hotel. Emin olmamakla beraber HICP'nin onundeki beyaz bina Galleria olsa gerek.

3. resimde ; gorunen evler yesilyurt ve yesilkoy. Ana Yolunda sol tarafinda kalan duzenli evler Askeri Lojmanlar olsa gerek. Evlerin arkasinda deniz kenarinda gorunen yuksek bina Polat Renasaince Hotel (boyle mi yazilir?) Sag taraftaki kumsalda Polat 'in yanindaki kisimdan ta limana kadar insanlar genelde yuruyus ve jogging yaparlar.

4. resimde ; yanilmiyorsam yesilkoy ve florya'nin bir kismi gorunuyor. duzenli sokaklar, luks dubleks evler. havuzlu siteler, gicir okullar, kamera biraz sola donebilse Metin Oktay tesisleri

5. resimde ; 3 ve 4. resimde de gorunen florya plajinin yesilkoy yat limani (mi?) gorunuyor.

6. resimde ; veliefendi hipodromu gorunuyor, istanbul at yarislarinin yapildigi unlu yer.

7. resimde (artik gorunmuyor) ; hemen fotografin sol-asagisinda abdi ipekci spor salonu acik sekilde gorunuyor. ayrica pek gorunmese de eski istanbul surlari evlerin yogunlugunun arttigi yerden anlasilabilir.

8. resimde (artik gorunmuyor) ; halic gorunuyor. bulutlardan baska birsey bulabilene askolsun.

En son Kerem K tarafından Çrş 03 Mar 2004, 02:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Can Comertoglu

13 yıl önce - Sal 02 Mar 2004, 21:50

Resimlerin boyutlarinin acisindan simdilik sadece link haline getirdim, eve dondugumde (su anda disardayim) resimleri siteye yukleyecegim boylece daha hizli daha rahat olacak.

Tavsiyeleriniz icin tesekkur ediyorum.

Ayrica Kerem K'nin yaptigi aciklamalara da ayrica tesekkur etmek istiyorum. Benim de merak ettigim bir cok seyi aciklamis. Sagolsun.

Tekrar hosbulduk.

En azindan bir kacini degistirerek sisteme uygun hale getirdim, digerlerini gormek isteyenler web siteme bakabilirler
( http://www.ews.uiuc.edu/~comertog )

İlhan
13 yıl önce - Pts 19 Nis 2004, 22:59
istanbul gokyuzunde

(+)

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL