Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ - Yatırım Haberleri
« önceki   1234 ... 138139140   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 3
Barış23

6 yıl önce - Cmt 22 Ekm 2011, 00:18

Elazizli bence yanlış düşünüyorsun.Beğenmediğin AVM açılacağı zaman en az 1000 kişiye istihdam yaratacak.O 1000 kişinin aylık 1000 tl maaş alacağını düşünürsek Şehirde 1 trilyon tl lık bir nakit akışı olacak.Ortalama 100 Marka olacağı düşünülürse trilyonlarca liralık bir Ekonomi oluşacak Elazığda.Şehrimize vergi olarak ,gelir olarak yansıyacak...Alışveriş Kültürümüzün dahada gelişmesine yardımcı olacak...Sonuçta bir Sosyal tesis olacağı için insanların eğlenebileceği bir mekan olacak.Bunun neresi kötü????
--Bu arada komşuşehir çocuğu da yorum yapmış.Aman konu başlığı kilitlenmesin...

Aksu23
6 yıl önce - Cmt 22 Ekm 2011, 01:03

Alıntı:
Sürekli tüketime yönelik yatırımlardan bahsediliyor.Neden fabrika kurulmuyor .Otomotiv olsun , tekstil olsun yada gıda olsun neden teşvik edlimiyor.Elazığda zibil gibi avm var.Hiç de gerekli birşey değil.Millet sadece şehire görsel tarafından bakıyor.Önemli olan madalyonun diğer tarafını da görmek.Millet aç.

öncelikle Elazığda sadece bir avm var oda akgün avm. onun haricinde avm olduğunu görmedim. misland ile Elbim i geçiyorum tabi ki. Elazığda potansiyel görülmese elin hollandalısı gelip Elazığa yatırım yapmayı düşünmez. insanlar avm de alışveriş yapacak avmler personel çalıştıracak otobüsler minübüsler para kazanacak, avmnin kurulduğu çevredeki vatandaşlar kazanacak damla hastanesinin tutması kolaylaşacak. toplam da 1000 kişi çalışacak deniyor harika bi rakam...bir de düz düşünürsek bu avm açılmasa da insanlar aç kalacak,açılmasında bi kötülük görmüyorum uzun lafın kısası...

erkanozkann

6 yıl önce - Cmt 22 Ekm 2011, 07:37

elazizli hiç bizim insanımıza hiç bişey begendirilemeyeceginin kanıtısın,laf olsun torba dolsun,konuşuosun işte..

Elazizli

6 yıl önce - Cmt 22 Ekm 2011, 11:40

Erkan Bey kelimelerinize dikkat edin lütfen ne bu samimiyet sizin askerlik arkadaşınız değilim.

Bu insanlar neden hep tersinden anlamak istiyor çok merak ediyorum.Gayet açık ve net konuştum.Yapılmasın demedim ama öncelikli bir ihtiyaç değil.Bana öyle bir şey söyleyin ki noktada , migrostda , misland da , akgünde olmayacak yada bulamayacağınız birşey forum avm de olsun.Ha bunu söylerkende kesinlikle temel ihtiyaçlardan bahsediyorum.Keyfi ihtiyaçların dışında var mı böyle bir durum ? Hayır elbetteki yok.Bulunmaz hint kumaşı arıyorsanız o da forumda yok.

Ayrıca benim böyle bir durumdan şikayet etme gibi bir lüksüm yok.Elazığ'a çivi çakıldığımı mı var sanki.Sağolsun o kadar muhteşem bürokratlarımız var ki gece gündüz çalışıyorlar bizleri de mest ediyorlar.Hani diyorum bu kadar çalışmanın sonucunda avm dışında birde üretim adına birşeyler ortaya koyacak olurlarsa o zaman daha güzel sonuçlar ortaya çıkacağından eminim.

Emrah23
6 yıl önce - Pts 24 Ekm 2011, 13:57

yatırım yatırımdır ne diyoruz bu şehre bi çivi çakandan Allah razı olsun adamlara kalkıpta niye avm açıyosun fabrika aç otel yapma fabrika aç diyecek halimiz yok onlarda olsun inşallah bunları görüp elazığın potansiyeli hakkında başkalarıda bilgi sahibi olup fabrikada açar tesislerde kurar burda birbirimize girmenin alemi yok avm de illaki gidip herkes yüzlerce liralık alışveriş yapmıyo gidip 10 liraya film izleyebilirsin etkinlik olur gider gezersin oturup bi yemek yersin vs.vs ilimiz adına her türlü olumlu haberde birlik olmak görevimiz

Elazizli

6 yıl önce - Sal 25 Ekm 2011, 15:05

Fırat bey zaten o konuda hemfikiriz.Dediğiniz gibi çivi çakandan Allah razı olsun.Fakat diyeceğim şu ki üretim adına birşeyler yapılması da gerekir.Bu söylenen şeylerin hepsi tüketim.Geçenlerde Elazığ'ın ihracat rakamlarını incelemiştim Türkiye sıralamasına baktığımda gerçekten hiçde iç açıcı değil.Yalnızca çalışan üreten toplumlar ilerleme gösterir.Bu şehrin önceliği bu şehrin eksikliği herşeyden evvel kesinlikle fabrikaların olmayışıdır.Avm elbetteki yapılsın ama aciliyet gerektiren bir durum değildir..

Emrah23
6 yıl önce - Çrş 26 Ekm 2011, 14:25

elazizli kardeşim biliyorum hem fikiriz elazığlı olan herkes senin istediğin şeyi istiyor sen öncelikle yapılsın istiyorsun fabrikalar kurulsun istihdam yaratılsın ilimiz sanayidede atılımlar sergilesin diye burda bi sıkıntı yok ama öte yandan avmlerde açılacak kafelerde otellerde açılacak potansiyel olmasa kimse kalkıpta milyonlarca liralık bi yatırımı yapmaz ki umarım lafta kalmaz yapılır bu arada ilimizi ihracat rakamlarının gerçeği yansıtmadığını defalarca tartıştık gerek ilimiz gerek ülke çapında konunun muhatapları dile getirdi bu rakamlar gerçek rakamlar değil elazığın ihracatı başka şehirler üzerinden görünüyor diye inşallah en kısa zamanda gümrük müdürlüğü hizmete girerse gerçek rakamları görmüş olacağız tamam öyle çok büyük rakamlar olmayacak belki ama açıklanan komik rakamlardan da çok farklı olacak

Tolga Dt
6 yıl önce - Pzr 25 Arl 2011, 16:24

Alıntı:
Mesela yakında Elazığ için Elazığ’ın ticaretine, ekonomisine olumlu katkısı sağlayacak bir hizmetin haberini duyacaksınız. Bu gerçekleşince olumlu değerlendirmeye tabi tutup, bu güzelliği sizlerle olumlu cümleler eşliğinde paylaşacağız elbette….
http://www.gunisigigazetesi.net/kategori.php?id=4820

Sn. Kuşçubaşı bu haftaki köşe yazısında böyle bir haber vermiş.. Hadi bakalım hayırlısı..

bilal hasan
6 yıl önce - Pzr 25 Arl 2011, 16:26

Alıntı:
Sn. Kuşçubaşı bu haftaki köşe yazısında böyle bir haber vermiş.. Hadi bakalım hayırlısı..

Elazığ'ın gelişmiş bir ekonomiye sahip olması bölge için önemlidir. İyi haberler bekliyoruz

Tolga Dt
6 yıl önce - Pzr 25 Arl 2011, 16:31

Umarım bölgemiz için de hayırlı bir haberdir, hafta içine belli olur sanırım..

sayfa 3
« önceki   1234 ... 138139140   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET